Kapitán dokonal obrat

Date of publication Author Jaroslava Jůzová

L i b e r e c - Diváci byli svědky vyrovnaného utkání, kdy se hosté ujali vedení v přesilové hře. Napětí v Tipsport areně by se dalo krájet až do poslední třetiny, kdy fanoušci mohli zajásat nad třemi nádhernými góly ve vítkovické síti. Z toho dvě rozhodující branky padly z hole kapitána <b>Stanislava Procházky</b>. Po dvou posledních vyhraných zápasech na domácím ledě si Liberečtí mohli připsat vítězství i do třetice.

47. kolo, úterý 30. ledna 2007
3:1
(0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 48. Pletka (Jiruš), 53. S. Procházka (Rýgl), 58. S. Procházka (Žabka) - 38. Burger (Jurečka). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min OT. Využití: 2:1. Diváci: 3969. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Kočí, Rýgl, Žabka - Čermák, Podkonický, Pletka - Víšek, Plodek, Klimenta - Vaic, Šachl, Procházka – Dušek, Hruška.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, S. Hudec, Ovčačík, Chmelíř, Kohler - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Irgl, Vala, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, T. Káňa - Klimek, Mikula, Tomášek.

První třetina

Úvodní střelu utkání obstaral domácí Andrej Podkonický, svůj projektil však namířil vedle Pincovy pravé tyče. Ve třetí minutě mohl otevřít skóre exliberecký Kropáč, avšak jeho snaha byla neúspěšná. Hrstka vítkovických fanoušků se velmi hlasitě dožadovala svého prvního gólu, na druhé straně přesto zahrozil z dálky Zíb. Proti jeho ostré střele byla ovšem Pincova lapačka pohotovější. V páté minutě Plodek s vervou útočil na vítkovickou branku, ale k zakončení se nedostal. V šesté minutě se do sólového úniku vydal Kropáč, ale jeho střelu Hnilička vyrazil. Poté Čermák střílel do betonu po nádherné přihrávce Podkonického. Tygři si následně zahráli přesilovku a střelu Žabky od modré nebezpečně tečoval těsně mimo Pincovu branku Šachl.

V jedenácté minutě Hruška ostřeloval branku, Pincovu pozornost ale neoklamal. Hosté si nenechávali nic líbit a vyvíjeli nadále tlak na libereckou obranu. Jejich snahy ovšem taktéž vyšly naprázdno. Domácí začali patnáctou minutu v oslabení po vyloučení Vaice, který byl o pár vteřin později následován Moravcem. Vítkovičtí tak měli dlouhou výhodu dvojnásobné přesilovky. Barinka vyslal dobrou ránu, ale trefil pouze Hniličkův beton. Tygři se v dvojnásobném oslabení drželi ač urputně ostřelováni Vítkovicemi. Poslední dvě minuty byli domácí už v plném počtu a Klimenta střílel z pohotově bezprostřední blízkosti, když se k němu dostal odražený puk. Pinc však hosty podržel a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina

První minuty druhé třetiny byly ve znamení tvrdé palby na libereckou branku. Svou šanci měl Petr Vala, ale neproměnil. Domácí se dostali do tempa až v přesilovce, Čermák vehementně útočil na vítkovickou klec, Pincovu ostražitost však ne a ne zdolat. Jurečka pak zahrozil nečekaně od modré, jeho záměr však zmařil Hniličkův beton. Vítkovice tvrdošíjně útočili i nadále. Ve 29. minutě nahodil Procházka puk k vítkovické brance, avšak touha fanoušků po gólu nebyla naplněna.

Třicátou minutu začali domácí v oslabení po vyloučení Jakuba Čutty. Rýgl poslal puk od modré, ten byl však zastaven skrumáží hráčů před vítkovickou brankou. Odvážným sólem se k dobré střelecké šanci propracoval Pletka, ovšem vytouženého gólu se liberečtí fanoušci stále nedočkali. Následně Čermák nahrával Pletkovi před prázdnou bránu, ten ale Pince nepřelstil. V 36. minutě byl za mohutných protestů diváků vyloučen Angel Krstev. Pletka nevzdával své výpady na bránu, pohrál si s vítkovickou obranou, ale jeho střela skončila na Pincově betonu. Stejnou šanci měl i Vaic. Domácí v oslabení útočili jako správné dravé šelmy. V 38. minutě ovšem střílel Jiří Burger za asistence Jurečky a výsledkem byl první gól do branky domácích. Poslední dvě minuty hráli Liberečtí v přesilovce po vyloučení Hudce. Klimenta poslal několik ostrých střel, avšak skóre druhé třetiny se mu nepovedlo zvrátit.

Třetí třetina

Úvod začal pro domácí nadějně, když se nastěhovali do útočného pásma. Výbornými přihrávkami se snažili zdolat vítkovickou obranu, ta ovšem stále odolávala. Víškova střela těsně minula branku, Podkonický sám proti obraně hostů neuspěl. Další šanci měl Hruška, ostrou střelou ohrozil Pince, ten však opět bystře zasáhl svou lapačkou. V 48. minutě se Tygři dočkali vyrovnání. V přesilové hře se o to postaral Václav Pletka , který dorazil do prázdné branky jedovku Jiruše.

Vítkovice ostře útočily, Tygři jim však nic nedarovali a opláceli stejnou mincí. Pěknou šanci měl po přesné nahrávce Zíba kapitán Procházka, jeho střelu však Pinc vyrazil. Průběh zápasu zřejmě vítkovické fanoušky natolik rozpálil, že začali odhazovat svoje svršky. Dvě vteřiny před koncem 53. minuty střílí Stanislav Procházka za asistence Plodka nádherný gól do vítkovické sítě a dostává do varu všechny domácí příznivce. V 58. minutě rozhodl utkání třetí brankou do vítkovické sítě opět domácí kapitán Procházka, kterému přihrál Žabka. Pinc ještě v posledních vteřinách dostal osobní desetiminutový trest za nesportovní chování a udělal tak závěrečnou tečku za zajímavým zápasem.