Juniorka proti Energii tápala, Vary byly produktivnější

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Po bitvě na plzeňském ledě čekal liberecké juniory další protivník ze západu. Tentokrát se Tygři představili na vlastním ledě, soupeřem jím byly Karlovy Vary. Liberečtí mladíci se v zápase dostali do vedení, ovšem na nadějný začátek v dalších minutách nenavázali. Energie skóre zápasu otočila a svému soupeři nakonec nasázela šest branek.

9. kolo, čtvrtek 06. října 2011
2:6
(1:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Urban (Kedršt), 55. Maďar (Pícha) - 11. Půlpán (Novák), 18. Vachovec (Tomeček), 20. Tomeček (Vachovec, Schusser), 26. Urbančok (Kverka, Baar), 55. Schusser (Vachovec, Winkler), 59. Winkler (Tomeček). Rozhodčí: Hribik - Maštalíř, Potůček. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 134. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:6.

Jelínek (11-26 min. Alexa) - Bednár, Dám, Čechura, Hloušek, Pícha, Šimek - Bittner, Dlouhý, Frk, Jánošík, Kedršt, Maďar, Mikyska, Miškovský, Morong, Mulač, Pravda, Psota, Urban.

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Gombár, Novák, Schusser, Urbančok, Valeš, Šik - Harkabus, Baar, Koblasa, Kubáč, Kverka, Půlpán, Táborský, Tomeček, Vachovec, Winkler, Zadražil, Švec.

Liberečtí vstupovali do zápasu v roli mírného favorita, pod Ještěd totiž přicestovala bodově chudší Energie. Karlovy Vary ovšem v minulém kole dokázaly zastavit rozjetý Litvínov a rozkvétající formu potvrdily také na severu Čech.

V úvodu byli aktivnější Bílí Tygři, kteří se první minuty drželi v útočném pásmu. Habal si ale těžší zákrok nepřipsal, na druhé straně musel být naopak při karlovarské přesilovce stále v pozoru domácí brankář.

Severočeši však soupeřovu početní převahu přečkali bez úhony a vzápětí sami udeřili. Kedršt nalezl před brankovištěm volného Patrika Urbana, který i přes dvojici bránících protihráčů postrčil kotouč do sítě - 1:0. Tentýž hráč mohl o půl minuty později zvýšit liberecký náskok, ale odražený kotouč podruhé do brány neposunul.

Liberecké mladíky vedoucí trefa povzbudila, ovšem narůstající nápor domácích zastavilo karlovarské vyrovnání. Aleš Půlpán proklouzl do útočného pásma a od mantinelu vystřelil. Jelínek jeho střelu trošku podcenil, kotouč mu propadl do brány. Severočeský brankář ihned po vyrovnávací trefě hostů opustil brankoviště, mezi tři tyče se postavil Tomáš Alexa - 1:1.

Karta se rázem obrátila, tempo hry začali diktovat především Karlovarští. Dalšího zásahu se dočkali v osmnácté minutě, Michal Vachovec propálil Alexu z levého kruhu. O chvilku později usedl na trestnou lavici domácí útočník Maďar a Energie se radovala potřetí. V poslední minutě první části se po rychlé kombinaci v útočné třetině prosadil Vojtěch Tomeček - 1:3.

Do druhé dvacetiminutovky naskočili s velkou chutí modrobílí, kteří usilovali o kontaktní trefu. Bednár pálil z vrcholu kruhu, ale Habal předvedl hbitý reflex a kotouč schoval do lapačky. Následně měl slibnější příležitost Adam Dlouhý, jenž byl v samostatném úniku faulován Valešem a sudí nařídil trestné střílení.

Domácí forvard ale nájezd neproměnil, jeho střelu k tyči hostující gólman vytěsnil. Vary krušné chvilky před vlastní klecí přečkaly a vzápětí opět udeřily. Jan Urbančok vypálil od modré čáry a kotouč se zastavil až o síťku v domácí kleci. Brankář Alexa inkasoval potřetí v rozmezí patnácti minut a mezi tři tyče opět pustil Jakuba Jelínka - 1:4.

Další minuty nikterak strhující boj nenabízely. Západočeši byli aktivnější, ale do šancí se dostávali jen zřídka. Liberec se snažil snížit soupeřův náskok, ale hosté pečlivě bránili střední pásmo. Rozhodčí rozdali také několik menších trestů. Až v závěru druhé části napřáhl z dálky domácí Čechura, ale Habal opět bezchybně máchl svoji lapačkou.

Na opačné straně hřiště neuspěl v přímém souboji s brankářem Koblasa a posléze namířil svojí střelu do přesouvajícího se Jelínka z levé strany Tomeček.

Třetí dvacetiminutovku zahájili tradiční aktivitou domácí, ale brankář Habal jistými zákroky likvidoval liberecké šance. Střelou ze strany neuspěl Dlouhý a kotouč do sítě nedošťouchal ani z následné akce Jánošík.

V padesáté minutě se dostal ke kotouči Pícha, jenž si sjel od modré čáry na spoluhráčův pas až do mezikruží. Ale tvrdým příklepem karlovarskou klec minul. Liberec nakonec dokázal snížit při vlastním oslabení. Habal vyrazil střelu před sebe a kotouč do sítě dorazil Patrik Maďar - 2:4.

Energie ale žádné závěrečná drama nedopustila, třicet osm vteřin po zásahu Maďara se opět radovali hosté. Střela Adama Schussera od modré čáry skončila za bezmocným Jelínkem. Letící kotouč zřejmě tečoval někdo z libereckých obránců za přesouvajícího se brankáře - 2:5.

Karlovy Vary přidaly minutu před koncem ještě šestý zásah, na Tomečkův pas si v přesilovce najel před brankoviště Filip Winkler a trefil přesně k tyči - 2:6.

V samém závěru ještě prokličkoval libereckou obranou Táborský, ale Jelínek zasáhl na výbornou betonem. Západočeši byli v útoku efektivnější než Bílí Tygři, kteří po vyrovnávací trefě soupeře jen těžko hledali recept na karlovarskou defenzivu.