Junioři ztratili dobře rozehraný duel s Karlovými Vary

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Trápení juniorky Liberce pokračuje. Bílí Tygři nestačili v 19. kole na Karlovy Vary, když prohráli po prodloužení 4:5. Zápas přitom vypadal celkem jednoznačně. Severočeši měli duel pod kontrolou a ve druhé třetině vedli ještě 4:1, jenže soupeř potrestal jejich chyby a ponechal jim pod Ještědem jen bod.

19. kolo, čtvrtek 24. listopadu 2011
4:5p
(3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Urban P. (Morong, Procházka T.), 3. Kedršt (Jánošík, Psota), 18. Kedršt (Jánošík, Bednár), 24. Urban P. (Procházka T.) – 4. Půlpán (Táborský), 25. Půlpán (Novák), 30. Kverka (Winkler), 32. (Kubáč), 61. Kverka (Koblasa). Rozhodčí: Smitka – Horínek, Hejl. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1,4:5.

Jelínek (32. Skřebský) - Bednár, Dám, Čechura, Niko, Procházka T., Šimek - Bittner, Dlouhý, Frk, Jánošík F., Kedršt, Maďar, Mikyska, Miškovský, Morong, Pálek, Psota, Urban P., Vlach.

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Gombár, Novák, Schusser, Troška, Urbančok, Valeš - Baar, Koblasa, Kubáč, Kverka, Půlpán, Táborský, Vrána, Winkler, Švec.

Bílí Tygři měli do utkání proti Energii start jako z říše snů. První tutovku Patrika Urbana ještě hostující brankář Habal chytil, ale na jeho druhý pokus z mezikruží už nestačil – 1:0. O minutu později se ujal puku v rohu kluziště Jaroslav Kedršt, nabruslil před gólmana a bekhendem poslal černou pryž pod víko – 2:0. Karlovy Vary si přichystaly ale bleskovou odpověď. V situaci dva na jednoho přihrál Táborský Aleši Půlpánovi a ten se střelou pod horní tyč nemýlil – 2:1. Dvoubrankový náskok mohl opět přisoudit Severočechům Miškovský, ale Habal jeho dělovku z otočky vytěsnil betonem do rohu.

Energie v polovině prvního dějství předvedla ukázkovou kombinaci na jejímž konci byl Táborsky, ale domácí brankář Jelínek se štěstím puk chytil. Bílí Tygři tak mohli jít opět do dvoubrankového trháku. Jaroslav Kedršt z otočky napálil puk po ledě a jeho neškodná střela doskákala až do branky – 3:1. Habal v tu chvíli nic neviděl.

I ve druhé periodě se liberecké šelmy do soupeře pořádně zakously. Patrik Urban si najel mezi kruhy a švihem pod horní tyčku dal svému týmu vedení 4:1. Jenže od té chvíle, jako kdyby Bílým Tygrům vypadaly všechny zuby a začala hrát Energie. Jánošík zachyboval na útočné modré a vyslal tím do samostatného úniku Aleše Půlpána, který se střelou mezi betony nemýlil - 4:2. V polovině třetiny pak Jaromír Kverka vyjel od mantinelu a bekhendem dal kontaktní gól – 4:3.

Netrvalo tak dlouho a bylo srovnáno. Vrána totiž v čase 31:50 našel před branou Ondřeje Kubače, jehož pokus vyhnal Jelínka na střídačku a mezi tři tyče se postavil Skřebský. Liberec pak mohl jít do vedení, když Vlach připravil gólovku pro Jánošíka, ten ale těsně minul.

Závěrečná dvacetiminutovka byla především v defenzivním duchu. První vážnější šanci tak musel likvidovat v 51. minutě Skřebský, který zlikvidoval průnik Táborského. Ke konci pak chyboval Dám, ale jeho zaváhání napravil liberecký gólman. Utkání tak dokráčelo až do prodloužení.

V něm chyboval hned v jeho úvodu obránce Niko a Jaromír Kverka své sólo proměnil tvrdou střelou pod horní tyč. Karlovy Vary tak vyhrály v Liberci 5:4 po fantastickém obratu.