Junioři zakončili sezonu vysokou výhrou nad Znojmem

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Znojmo/Liberec - Juniorský celek Bílých Tygrů zakončil letošní ročník na jihu Moravy, na ledě posledního Znojma. Už v první třetině domácímu týmu odběhli Severočeši na čtyřbrankový rozdíl, který později navýšili na osmigólové vedení. Orlům se však povedla poslední minuta zápasu, ve které skórovali hned třikrát. Čtyřikrát se za hosty trefil Lukáš Krucký, pět bodů zaznamenal Daniel Miškovský.

44. kolo, pátek 09. března 2012
5:10
(0:4, 2:2, 3:4)

Branky a nahrávky: 33. Zika (Latner), 37. Janoušek (Nováček, Latner), 60. Zika (pen.), 60. Zika (Schejbal), 60. Telesz (Latner) – 1. Krucký (Jánošík, Dám), 7. P. Urban (Kedršt, Jandejsek), 9. Krucký (Jandejsek, Miškovský), 10. Kedršt (Miškovský, Jánošík), 26. Krucký (Miškovský), 34. Maďar (P. Urban), 43. P. Urban (Jánošík), 47. Krucký (Jánošík), 49. Kedršt (Miškovský), 52. Miškovský (Jandejsek). Rozhodčí: Humpolíček – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:3. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6, 2:10, 5:10.

Orli Znojmo

Helešic (9. Pivrnec, 49. Helešic) – Kovář, Tichý, Latner, Hobza, Pražák, Kún, Šťáva - Horváth, Horák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Schejbal, Zika, Kastner, Nováček.

Krejčí – Bednár, Jandejsek, Procházka, Čechura, Dám, Návrat – Jánošík, Kedršt, Maďar, Krucký, Bittner, P. Urban, Miškovský.

Do první třetiny Liberec nastoupil velmi aktivně a ihned po úvodním buly otevřel skóre zápasu Lukáš Krucký. Druhý gól ze strany hostů na sebe nenechal dlouho čekat, v šesté minutě Patrik Urban navýšil na rozdíl dvou branek. Znojemská obrana už od začátku neúspěšně bojovala s libereckým útokem. Díky chybné rozehrávce, kdy se puk dostal opět na hůl Kruckého, hostující celek odskočil po devíti minutách již na tříbrankový rozdíl. A místo Helešice, který zamířil na střídačku, nastoupil do brány Pivrnec. Orli se nedostávali příliš do gólových šancí, naopak Liberec se necelou minutu po předchozím gólu radoval znovu, když Pivrnec po přesné Kedrštově střele lovil puk ze znojemské sítě. Domácí tak odcházeli do kabin se čtyřbrankovou ztrátou.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se opět dostali ke slovu hosté, do znojemské sítě zavítal už třetí gól z hole Lukáše Kruckého. Jakub Zika poté snížil liberecký náskok, když se mu podařilo dostat do samostatného úniku a poslat puk za brankovou čáru. Liberec ale na znojemský gól našel rychlou odpověď. Patrik Maďar vyvezl kotouč do útočného pásma a díky jeho střele Liberec odskočil na rozdíl pěti branek. Znojmo poté využilo zaváhání soupeře v rozehrávce a dobře postavený Radek Janoušek bez problému zakončil. Oba týmy tak odcházely do kabin za stavu 2:6.

Třetí perioda přinesla gólovou smršť na obou stranách. Jako první se prosadil Lukáš Urban, který vybojoval kotouč v útočném pásmu a v nestřežené situaci poslal puk za záda brankáře. Liberec se usadil v útočném pásmu a ostřeloval znojemskou svatyni, protlačit puk za brankovou čáru se nakonec podařilo opět Kruckému, který vstřelil už svoji čtvrtou branku v utkání. O necelé dvě minuty později se hosté radovali z dalšího gólu vstřeleného z hole Jaroslava Kedršta.

Do znojemské branky poté zamířil podruhé v utkání Petr Helešic, příliš dlouho s čistým štítem ale ani tentokrát nevydržel. Orli podlehli libereckému tlaku, Daniel Miškovský vyvezl puk před bránu a úspěšně zakončil. Po faulu na Kruckého rozhodčí nařídil trestné střílení, které ale proměněno nebylo. Na rozdíl od hostů Orli díky trestnému střílení, které proměnil Jakub Zika, skórovali. Zika si následně připsal hat-trick, když několik vteřin před koncem překvapil svojí střelou hostujícího gólmana. Orli dále pokračovali v gólové smršti a Michal Telesz chvíli před sirénou zavěsil puk za Krejčího záda. Utkáni tak skončilo 5:10.