Junioři vyhráli prodloužení poprvé po roce

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - I NOEN extraliga juniorů se blíží ke svému konci, a tak na led liberecké Svijanské areny zamířil juniorský výběr Zlína. Ten otevřel zápas bezchybnou první třetinou, v dějstvím druhém však o své vedení přišel a dokonce i prohrával. Pak se ale podařilo hostům vrátit se do vedení, nakonec se však radovali domácí, kteří rozhodli v prodloužení přesilovkovou trefou. Za Tygry hrál první zápas jako junior čtrnáctiletý Pavel Zacha, čtyři body si na konto připsal Patrik Urban. Naposledy se juniorskému celku Liberce podařilo vyhrát prodloužení 5. března minulého roku.

42. kolo, sobota 03. března 2012
6:5sn
(0:3, 4:0, 1:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Kedršt (Maďar), 24. P. Urban (Kedršt), 30. Maďar (P. Urban, Bednár), 35. Krucký (Maďar), 57. Psota (Dlouhý, P. Urban), 61. Jandejsek (P. Urban, Psota) - 6. Okál (Urbanec), 8. Janeba (Kučera, Janota), 19. Hrazdíra (Okál), 44. Hrazdíra, 53. Hrazdíra (Matula, Haloda). Rozhodčí: Veinfurter – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 3:7, navíc Čechura (LIB) 10 min. osobní trest. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 45:29. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5, 6:5.

Jelínek – Bednár, Jandejsek, Procházka, Čechura, Dám – Kedršt, Zacha, Psota, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Bittner, P. Urban, Mulač, Miškovský.

PSG Berani Zlín

Svoboda – Urbanec, Řezáč, Janota, Buchta, Strojil, Zábojník – Kundera, Okál, Haloda, Matula, Popelka, Janeba, Burša, Sedláček, Hrazdíra, Doležálek, Kučera.

První třetina druhého sobotního zápasu liberecké mládeže proti zlínské se odehrála jasně ve znamení hostujícího týmu. Jako první zahrozil Hrazdíra, jenž v přečíslení zvolil střelu do tyče domácího gólmana Jelínka. O dvě minuty později už byli Berani ve vedení. Obraně utekl hráč se zkušenostmi ze zámoří, Zdeněk Okál, který nezaváhal a pohlednou kličkou otevřel skóre – 0:1. O chvilku později dostal čas a prostor v útočném pásmu Jaroslav Janeba, který zvýšil vedení povedenou střelou pod víko – 0:2.

Ševci pokračovali v aktivitě, ale i Severočeši se předváděli v pěkném světle. Čtyři minuty před koncem se před brankou uvolnil zlínský Popelka, jehož pokus neuvěřitelným zákrokem lapačkou vytěsnil gólman Jelínek. O minutu později Jelínek musel opět čarovat, tentokrát se včas přesunul, aby zastavil pokus Sedláčka. Nakonec ale stejně našel cestu do liberecké branky i třetí zlínský projektil. Okál pěkným pasem našel Davida Hrazdíru, který nezachyboval a poslal kotouč nad Jelínkovy betony – 0:3.

Ve druhé třetině bylo ale všechno jinak. Hned po dvou minutách poslal kotouč před branku hostů Maďar, Jaroslavu Kedrštovi se povedlo bekhendem v pádu zastrčit pryž za Svobodova záda – 1:3. Následovala liberecká přesilovka, ve které se do brankou zakončeného protiútoku dostal Patrik Urban, jehož trefa snížila skóre na 2:3.

V polovině druhé třetiny si Bílí Tygři vybudovali tlak před soupeřovou klecí a poté, co Mulačova teč branku nenašla, se prosadil Patrik Maďar, který přesměroval pas svého jmenovce Urbana a vyrovnal na 3:3. Krátce poté se Maďar prezentoval další přesnou přihrávkou do brankoviště, kde ji tentokrát v gól proměnil Lukáš Krucký a modrobílí šli náhle do vedení – 4:3.

Třetí třetina slibovala drama, které co nevidět přišlo. Domácí obránci se dopustili ohromné hrubky, kterou neváhal využít David Hrazdíra, kterému dali několik sekund a prostor přímo před Jelínkem, kterého vykličkoval z pozice a pak už jen zasunul kotouč do odkryté klece – 4:4. Severočeši chtěli ale zpět do vedení, když ale Miškovský dostal skvělou nahrávku před branku, jen těsně zlínskou svatyni minul.

Hosté potvrdili staré přísloví nedáš-dostaneš a navíc to byl opět David Hrazdíra, který poslal Zlín do vedení a k tomu svou střelou z voleje zkompletoval hattrick – 5:4. Jenže Ševci šli náhle do tří, čehož hodlaly domácí šelmy využít. Urban i Dlouhý na brankáři Svobodovi ztroskotali, druhou dorážku ale přesně umístil Matěj Psota, jehož trefa poslala utkání do prodloužení – 5:5.

Do toho vstupovali modrobílí v přesilovce 4 na 3, která přinesla typickou ostrou ránu Adama Jandejska, který se trefil mezi betony hostujícího gólmána, a rozhodl tak o libereckém vítězství – 6:5.