Junioři vstoupili do nové sezony prohrou v Litvínově

Date of publication Author Radoslav Vavřina

Do nového ročníku NOEN extraligy juniorů Tygři vstoupili s několika novými tvářemi na soupisce, ale ani ti na ledě Litvínova k výhře nepřispěli. Hostům se sice podařilo vyrovnat skóre z nepříznivého stavu 1:0, ale po dalších třech brankách bylo už příliš pozdě na vyrovnání. Jediný gól vstřelil David Morong, zatímco brankář Tomáš Alexa musel čelit třiceti střelám.

1. kolo, čtvrtek 08. září 2011
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Zdeněk (Procházka), 22. Písařík (Bittner), 39. Šrámek (Jurčík, Kasal), 50. Zdeněk (Procházka) - 19. Morong (Pravda, Krucký). Rozhodčí: Kalivoda - Bejček, Charvát. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC VERVA Litvínov

Nechvátal - Čejka, Mackal, Mamula, Trübenekr, Smolka, Švarc, Bittner, Šrámek, Šalka, Kasal, Zdeněk, Písařík, Procházka, Jurčík, Strejček, Ejem, Průša, Kokeš, Malec.

Alexa - Pícha, Jánošík, Procházka, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Pravda, Šimek, Lyzák, Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

V prvním utkání nové sezóny zavítali junioři Bílých Tygrů na led Litvínova. Vstup do úvodního duelu jim ale vůbec nevyšel. Už na začátku třetí minuty totiž Procházka vybojoval pásmo a Jakub Zdeněk poprvé propasíroval černou pryž za Alexu – 1:0.

O necelé dvě minuty později mohlo být pro Liberecké ještě hůř, tentokrát se ale hostující brankář vyznamenal proti výpadu Šalky. Stejný hráč si potom mohl stejnou situaci zopakovat ve zhruba polovině třetiny, ale i tentokrát vyšel ze souboje vítězně Alexa. Liberec se dostával do tempa pomaleji, ale do konce periody stihl ještě vyrovnat. Ve skrumáži těl se nejlépe zorientoval David Morong a uklidil puk za bezmocného Nechvátala – 1:1.

Gól do šatny Tygrům nepomohl, ba naopak nalil ještě více oktanů do žil litvínovských hokejistů, kteří ve dvaadvacáté minutě opět udeřili, když se prosadil Pavel Písařík – 2:1. Srovnat mohl o chvilku později Jánošík, ale v dobré příležitosti minul.

Verva ale byla více při chuti a eskaloval z toho další gól v modrobílé síti. Těsně před odchodem do kabin se prosadil střelou Jakub Šrámek – 3:1.

Hned z kraje závěrečné části hry střílel Bittner, ale domácí mladík s maskou ho snížit nenechal. Prosadili se tak opět až chemici. V čase 49:21 zafungovala opět spolupráce Procházka Jakub Zdeněk a bylo to už 4:1. Bílí Tygři už se snažili ještě s utkáním něco udělat, ale Litvínov si svůj tříbrankový náskok pohlídal.