Junioři v napínavé bitvě podlehli Kladnu

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci sedmadvacátého kola juniorské NOEN extraligy zavítalo na liberecký led Kladno. Přestože liberečtí Bílí Tygři byli po většinu zápasu lepším týmem nakonec se z výhry 3:1 radovali hosté. Velkou měrou se o to postaral hostující kapitán Martin Čurda, jenž jednu branku vstřelil a u dvou asistoval. Jediný zásah Severočechů zaznamenal Jaroslav Kedršt.

27. kolo, čtvrtek 05. ledna 2012
1:3
(1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Kedršt - 36. Gottlieb (Čurda, David), 45. Čurda, 58. Redlich (Čurda, Gottlieb). Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Maše. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.

Sobotka - Bednár, Slavík, Procházka, Čechura, Dám, Šimek - Jánošík, Kedršt, Psota, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, P. Urban, Frk, Klíma, Miškovský.

Rytíři Kladno

Ilašenko - Steigauf, Bunda, Gutwald, Kolářík, David, Tomáš - Janeček, Šilhavý, Krpata, Strnad, Novák, Bernat, Redlich, Gottlieb, Véber, Čurda.

První třetina tohoto souboje nabídla vskutku vzrušující podívanou. Šance střídala šanci a o zajímavé momenty tak nebyla nouze. Více jich ale kouzlily hole hostujících. Ti začali velmi zostra a hned ve třetí minutě se po střele Tomáše Redlicha otřásla levá tyč branky Josefa Sobotky. A i další kladenská šance nesla punc brankové. Od modré nahodil Michal Gutwald a jeho nabídky využil Václav Kolařík, jenž nahození umě tečoval. Skóre se však stále neměnilo.

Další šanci na změnu skóre měl hostující Bernat, jenž ve středním pásmu nabral rychlost a prohnal se skrz libereckou defenzivu. Sobotka však byl pozorný a jeho pokus vytěsnil ramenem. Poté se však už skóre na světelné tabuli měnilo. Jaroslav Kedršt se rychle zorientoval na brankovišti a protlačil kotouč za záda Jana Ilašenka.

To však nebylo v první periodě zdaleka vše. Prakticky ihned po inkasované brance rozezněl i druhou tyč liberecké klece znovu Redlich. Po něm mohl obnovit vyrovnaný stav Martin Čurda, jeho slalom mezi beky však ovoce nepřinesl. To ani pokus Filipa Jánošíka na straně druhé, jenž osamocen před brankou, trefil Ilašenkovu hruď.

Do prostředního dějství tak šli v lepší pozici domácí a podle jejich hry si toho byli vědomi. Ve druhé třetině to byli totiž liberečtí hokejisté, kteří třímali v rukou delší konec pomyslného provazu. Ve slušných příležitostech se dvakrát předvedl Adam Dlouhý, který však ani jednou Ilašenka nepřekonal.

Po něm se ke slovu dostal ještě Patrik Maďar, jenž pořádně vystrašil každého kladenského příznivce. Jeho pokus proklouzl Ilašenkovi mezi betony a pomalu se šoural do branky. Kladenský gólman si to však záhy uvědomil a hokejkou odehrál kotouč mimo nebezpečnou zónu.

Pak už přišel čas hostí, jmenovitě to byl čas útočníka Gottlieba. Ten nejdříve zakončil samostatnou akci střelou, která ohrozila pouze zadní mantinel, avšak v dalším okamžiku už byl brance velmi blízko. V přesilové hře do přes šíři pásma našel Čurda, avšak Sobotka stihl vymrštit svou lapačku. Hosté se ale dočkali a byl to právě Martin Gottlieb, který patnáct vteřin po skončení oné přesilovky rozvlnil síť liberecké svatyně.

Do třetí periody tak šly oba týmy za vyrovnaného stavu. Lepším týmem v ní byl Liberec, do vedení však šli hosté. Mezi kruhy si nabruslil kapitán Kladna Martin Čurda a z této skvělé pozice zamířil mezi lapačku a beton, takže Sobotka byl v podstatě bez šance.

I po inkasování domácí soupeře tlačili. O srovnání stavu se snažili zejména střelami ihned po vyhraném buly. Po jedné takové dokonce zvonila tyč, to se ke kotouči dostal Ladislav Bittner a jeho pokus se od tyče odrazil mimo ledovou plochu.

V závěru zápasu se ještě mohlo přepisovat skóre po nahození Tomáše Procházky, to bylo tečováno těsně před Ilašenkem a ten s velkou námahou kotouč zkrotil. Pak přišla pro Liberec definitivní rána. Čurda nahrával před branku, kde objevil Tomáše Redlicha. Ten po kličce do bekhendu zasunul kotouč do branky a po dvou tyčkách z první třetiny se dočkal branky.

Ve třetí třetině se tak potvrdilo paradoxní pravidlo dnešního zápasu, a sice, že branky střílel tým, který byl v daném úseku horším celkem. Liberečtí tak ´doplatili´ na to, že po čtyřicet minut tahali delší konec provazu a prohráli s Kladnem 1:3.