Junioři v dalším klání padli, Litvínov zápas ovládl

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Juniorka Bílých Tygrů po osmibrankovém přídělu, který nadělila Chomutovu, tvrdě narazila. Pod Ještěd přicestoval silný Litvínov, jenž měl po celý zápas převahu. Modrobílí inkasovali pět branek, zatímco žádnou nevstřelili.

6. kolo, sobota 24. září 2011
0:5
(0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Čejka (Švarc, Jurčík), 28. Smolka (Mackal, Strejček), 37. Šrámek (Švarc, Jurčík), 47. Šrámek (Čejka, Jurčík), 55. Mackal (Smolka, Ejem). Rozhodčí: Smitka - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 5:7, navíc Kokeš (LIT) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 134. Střely na branku: 22:24. Průběh utkání: 0:5.

Jelínek - Bednár, Dám, Čechura, Hloušek, Pícha, Procházka T., Šimek - Bittner L., Dlouhý, Frk, Jánošík, Kedršt, Maďar, Mikyska, Miškovský, Morong, Pravda, Psota, Urban.

HC VERVA Litvínov

Nechvátal - Bittner J., Čejka, Ejem, Kasal, Kokeš, Strejček - Jurčík, Mackal, Malec, Mamula, Písařík, Procházka J., Průša, Smolka, Trübenekr, Zdeněk, Šrámek, Švarc.

Liberecké juniory čekal v dalším extraligovém klání těžký soupeř. Do Svijanské Arény přicestoval Litvínov, který z předchozích pěti duelů vyválčil čtrnáct bodů. Vcelku slušná divácká návštěva ve staré liberecké hale očekávala zajímavý souboj.

Bílí Tygři, povzbuzeni vysokým vítězstvím v minulém klání, soupeře v úvodu zatlačili. Kedrštův příklep však úspěch neslavil a vzápětí se neprosadil ani Mikyska. Udeřilo tak na druhé straně, Litvínov se dostal poprvé na delší čas před soupeřovu klec a Jelínek ihned kapituloval. Po velkém závaru u domácí svatyně propálil dezorientovaného brankáře z mezikruží Václav Čejka - 0:1.

Hosty vstřelená branka nabudila, Litvínovští v dalších minutách svého soka přehrávali. Zvýšit vedení svého celku mohl Jakub Procházka, spoluhráčovu nabídku ovšem o malý kousek nezasáhl. Následně likvidoval nepříjemnou Švarcovu teč pohotový brankář Jelínek.

Liberec se dostal do hry až v závěru první třetiny, kdy měl možnost čtyřminutové přesilovky. Výraznější šanci si ale domácí nevytvořili, do kabin odcházeli po dvaceti minutách spokojenější hosté.

Hned v úvodu druhé části mohl v oslabení zvýšit litvínovský náskok Šrámek, který se proháčkoval až k Jelínkovi. Ten byl však pozorný. Domácí odpověděli střelou Bednára, která zazvonila o břevno.

Svižné tempo zápasu poté trošku opadlo a hra se začala kouskovat. V osmadvacáté minutě ale černožlutí udeřili podruhé. Mackalův pas před brankoviště přesměroval do sítě Pavel Smolka - 0:2.

Tygry paradoxně obdržená branka nabudila, Liberec sehrál ve druhé části se silnějším protivníkem vyrovnanou partii. Průnik Psoty do zdárného konce nevedl, o pár minut později zkazila Kedrštovi radost litvínovská obrana. Kotouč mířící za brankovou čáru na poslední chvíli odpálila do bezpečí.

Zato Litvínov své šance proměnil, po vyloučení Maďara využil přesilovku. Jakub Šrámek zůstal na okamžik trestuhodně neobsazený na levém kruhu, hostující hokejista zamíchal kotoučem a poslal jej pod břevno - 0:3.

Poslední minuta druhé třetiny přinesla zajímavé okamžiky na obou stranách. Matěj Psota nejprve najížděl takřka sám na Nechvátala, puk do sítě ale nedostal. Vzápětí bylo po faulu Šimka nařízeno trestné střílení pro Litvínov. K nájezdu se rozjel Smolka, avšak trefil pouze tyč.

První minuty závěrečné dvacetiminutovky odehráli modrobílí v přesile. Po vyloučení Písaříka sáhl trenér Haken k netradičním kroku. Svolal své mužstvo k poradě, poslal Jelínka na střídačku a domácí to v netradiční čas zkoušeli v šesti proti čtyřem. Kýžené kontaktní trefy ovšem domácí nedosáhli, do prázdné brány naopak skóroval Jakub Šrámek - 0:4.

O bodech bylo v podstatě rozhodnuto. Liberec se poté snažil snížit, ovšem útoky domácích příliš vzruchu před Nechvátalem nenabídly. Litvínov naopak z každého svého ataku pořádně zaměstnal Jelínka, jenž naposled kapituloval pět minut před koncem. Po krásné akci se do Smolkovy přihrávky zleva opřel Jiří Mackal - 0:5.

Litvínov byl v zápase rychlejší a důraznější, hosté si z města pod Ještědem odvezli zasloužené vítězství. Bílým Tygrům se v zápase nedařilo projít přes výborně organizovanou obranu soupeře a brankáře Nechvátala.