Junioři utrpěli debakl s Litvínovem

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Souboj patnáctého s prvním je obvykle jasnou záležitostí. Tentokrát přijel první Litvínov pod Ještěd a přes postavení obou týmů v tabulce Noen extraligy juniorů Tygři dlouho drželi se svým soupeřem krok. Před třetí třetinou to stále vypadalo nadějně, ale pak se roztrhl pytel s góly hostů a konečným výsledkem je stav 0:7. Nejaktivnějším hráčem Tygrů byl bezesporu Filip Jánošík.

16. kolo, sobota 29. října 2011
0:7
(0:0, 0:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 25. Trübenekr (Zdeněk), 31. Smolka (Průša, Ejem), 44. Šrámek (Smolka), 45. Ejem (Procházka J.), 50. Šrámek (Kasal, Bittner J.), 58. Písařík (Strejček), 59. Šrámek (Smolka). Rozhodčí: Stolín - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:7.

Jelínek - Bednár, Mikyska, Jánošík, Procházka T., Kedršt, Hloušek, Čechura, Pálek, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Bittner L., Pravda, Šimek, Urban, Frk, Miškovský.

HC VERVA Litvínov

Nechvátal - Čejka, Havelka, Strejček, Kokeš, Bittner J., Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Šalka, Procházka J., Mamula, Průša, Hora, Malec, Ejem, Trübenekr, Švarc, Smolka.

Zápas začal o pět minut později, než bylo původně oznámeno, poté však trvalo ještě menší dobu, než se domácí Tygři dostali do větší šance. Obraně hostů totiž pěkně unikal Adam Dlouhý, nakonec mu však nestačily síly na zamíření, takže gólmanovi Patriku Nechvátalovi stačil zákrok betonem. V polovině třetiny oba týmy zkusili v přesilovkách své speciální formace, avšak na obou stranách byla početní výhoda zklamáním.

Dalších pár šancí přinesl až konce prvního dějství. Dvakrát to vypadalo slibně pro domácí po přihrávkách Josefa Mikysky, jenže střelu Daniela Miškovského zblokovala litvínovská obrana a průnik Marka Frka neměl po přechodu přes modrou dlouhého trvání. Pár vteřin před sirénou ukončující první dějství se do přečíslení dostal Patrik Urban, reprezentant do devatenácti let však volil střelu, kterou zblokoval poslední litvínovský obránce.

Už na začátku druhé třetiny otevřel skóre utkání Jan Trübenekr, který se dostal do nádherného brejku se zakončením bekhendem nad lapačku brankáře Jakuba Jelínka – 0:1. O pět minut později využili přesilovku opět hosté. Od modré vypálil kotouč Jaroslav Průša a Pavel Smolka dokázal změnit směr projektilu těsně před brankou, takže Jelínek nestihl zareagovat – 0:2.

Zbytek prostředního dějství už góly nepřinesl, ale stále tu byly šance. Litvínov pokračoval ve svém tlaku a když si z křídla před branku vyjel Tomáš Malec, tříbrankovému vedení hostů zabránil beton brankáře Jelínka. I Tygři se však dostali do šance, a to poté, co byl za hosty vyloučen Jan Bittner. Sám před gólmanem Nechvátalem se totiž ocitl Josef Mikyska, litvínovský gólman mu však na kličku neskočil a mezírku mezi betony včas zavřel.

Třetí třetina ovšem představovala pro liberecké juniory hotové peklo. Do jejich branky totiž spadlo hned pět střel hostů. Jako první se v poslední třetině prosadil Jakub Šrámek, kterému se povedlo po samostatném úniku položit si Jelínka a po ledě zakončit – 0:3. O necelou minutu později už bylo takřka rozhodnuto. Svou dělovku napálil do modré čáry přes clonící hráče až do sítě slovenský bek Štefan Ejem - 0:4.

Z Tygrů se do větších šancí dostával pouze Filip Jánošík. Nejprve neproměnil samostatný nájezd, aktivní byl ale také při oslabení, kdy málem vstřelil gól. Přes beton Nechvátala ale puk nepropašoval. Mistr samostatných úniků Jakub Šrámek zato skóroval ještě jednou, a to přesnou střelou z křídla – 0:5.

Tři minuty před závěrečnou sirénou si pěkný pas zpracoval Pavel Písařík, který hned zamířil do šibenice a zvýšil na 0:6. Hosté se dočkali dokonce i trestného střílení, po faulu Tomáše Čechury ho provedl Jaroslav Průša, poté, co si položil Jelínka, však trefil pouze tyč. Minutu a pár vteřin před koncem rychlým gólem po vhazování překvapil Tygry Jakub Šrámek, který tak dokončil svůj hattrick – 0:7.

Zatímco Litvínov je tak nadále první v tabulce Noen extraligy juniorů, Tygři po dnešní prohře zatím zůstávají na patnácté příčce.