Junioři uspěli v Plzni, ze západu vezou plný počet bodů

Date of publication Author Lucie Mužíková, Lukáš Šonský

Plzeň/Liberec - V rámci osmého kola juniorské extraligy cestovaly mladé naděje libereckého hokeje na plzeňský led. Diváci viděli branky pouze ve druhé třetině. Tygři se postupem času dostali do jednobrankového vedení, které dokázali udržet až do závěrečné sirény. Dvě branky Bílých Tygrů vstřelil Matěj Psota, jenž své trefy vměstnal do dvou minut.

8. kolo, sobota 01. října 2011
2:3
(0:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Sedláček (Baxa, Pejchar), 30. Pacanda (Ruprecht) - 24. Maďar (Mulač), 31. Psota, 32. Psota (Urban, Mikyska). Rozhodčí: Souček - Beneš, Bernad. Vyloučení: 5:5, navíc Pašek (PLZ) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Polívka - Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Varačka, Blumentrit - Němec, Pejchar, Sedláček, Mainer, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Pašek, Bastl.

Alexa - Bednár, Pícha, Procházka, Hloušek, Čechura, Dám, Šimek - Mikyska, Bittner, Jánošík, Kedršt, Psota, Dlouhý, Maďar, Pravda, Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ale byli to hosté, kdo hrál první přesilovku duelu. Indiáni si v oslabení vzorně plnili obranné úkoly a Tygrům nedali centimetr místa zadarmo. Ze strany hostů to bylo na téměř deset minut všechno, na ledě se to jen hemžilo plzeňskými barvami. Tlak domácích byl umocněný přesilovkou, kterou vybojoval Baxa. Jenže ani domácí nedokázali výhodu o muže v poli gólově proměnit. Ztuhlý Polívka se pak zapotil proti Mulačovi, jehož střelu lapil až napodruhé. Hned vzápětí nepřesná rozehrávka indiánů přihrála puk přímo na hokejku Bittnera, který bez rozmyslu napálil puk na branku. Chybělo málo a kotouč se ještě podařilo tečovat Frkovi. Sedláček, který v průběhu první dvacetiminutovky hýřil aktivitou, spálil jednu ze svých šancí v minutě čtrnácté, když se probil až před branku a tam ztroskotal na jejím strážci. Do konce první třetiny se vešel ještě Pacandův faul, který však byl ubráněný, a tak se týmy rozešly do kabin za bezbrankového stavu.

Sedláček po několika málo sekundách zkusil své štěstí znovu, ale i tentokrát byla Alexa v brance Tygrů proti. Plzeňští dostali svého soupeře do tempa vlastními fauly, a přestože v úvodu 24. minuty Polívku zachránila konstrukce jeho branky, o dvacet sekund později už takové štěstí neměl, když mu střela Patrika Maďara prošla mezi rukou a tělem za jeho záda. Domácí dále tlačili na libereckou branku a Váchal ve své šanci pořádně vyprášil Alexovy betony. V 29. minutě vypálil Baxa z otočky a Pavel Sedláček ještě dokázal puk tečovat a ten skončil v brance. Vyrovnaný stav nevydržel ani dvě minuty a do vedení šla Plzeň! V přesilovce Tomáš Pacanda nahodil puk na branku a za záda vlastního gólmana si kotouč srazil jeden z bránících beků. Jenže ani Liberec nezahálel a z rukávu vytáhl hbitou a pořádně ráznou odpověď. Uplynulo 62 sekund a Matěj Psota se uvolnil z rohu a puk procedil pod Polívkovým betonem. A za dalších 47 sekund se Liberec znovu vyhoupl do sedla utkání, když Psota využil zaváhání plzeňské obrany a střelou nahoru překonal Polívku potřetí. Oba týmy si v závěru druhé části vyměnily přesilové hry, ale skóre už se neměnilo.

Po pěti minutách třetí části vytáhl domácí gólman skvělý zákrok, kterým podržel naděje domácích v kurzu. To Miškovský vystřelil a Maďar měl před odkrytou brankou spoustu času, aby si rozmyslel, kam vlastně chce vypálit. Polívka se však fantasticky stačil přesunout a včas zasáhl. V padesáté minutě Plzeň v přesilovce zazmatkovala při rozehrávce a Mulač a po něm znovu Maďar měli na svých hokejkách čtvrtou branku, ale ani jeden z nich svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval. A protože Plzeňští prohospodařili i poslední přesilovku duelu a vzápětí se jim nepodařila ani hra bez brankáře, Liberec vítězí ve velice, velice vyrovnaném utkání. O to jsou ty tři body, které si Tygři nyní připisují, možná ještě cennější.