Junioři se vrací z Plzně bez bodu

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Adéla Maxianová

Po téměř měsíční pauze pokračovali junioři Bílých Tygrů v NOEN extralize, a to na ledu plzeňských Indiánů. Souboj dvou celků ze spodní části tabulky nakonec skončil lépe pro domácí, kterým pomohla vydařená prostřední třetina. Za Tygry skóroval dvakrát Adam Dlouhý.

18. kolo, sobota 19. listopadu 2011
4:2
(1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Bastl (Hájek), 22. Sedláček (Pacanda), 25. Váchal (Pašek), 29. Kubalík (Pašek) - 19. Dlouhý (Miškovský), 48. Dlouhý. Rozhodčí: Šindler - Černý, Vavruška. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

HC Škoda Plzeň

Brabec (Polívka) - Houfek, Marcel, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Sedláček, Karpíšek, Váchal, Kubalík, Baxa, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl.

Jelínek (Sobotka) - Bednár, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Šimek, Urban, Frk, Miškovský.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned ve 3. minutě otevřel skóre Antonín Bastl, pro něhož to byl první gól v plzeňském dresu, neboť do týmu indiánů přišel až v průběhu sezóny - 1:0. Plzeň měla i další šance, ale nikdo z hráčů si s nimi nedovedl poradit tak jako Bastl, těsný stav proto trval. Tygři se poprvé na delší čas do útočného pásma podívali až v osmé minutě. Indiáni nebyli na tuto situaci připravení, střelec gólu fauloval a tým Davida Bruka šel do čtyř. Ale Liberec toho v přesilové hře moc nepředvedl. Ale od té doby už nebyl tak bezbranný jako úvodních deset minut. Skóre se však znovu změnilo až v 19. minutě a to, když liberecký Adam Dlouhý vyrovnal na 1:1.

Do druhé třetiny ovšem vlétli domácí ve zběsilém tempu, kterému liberečtí hokejisté jen přihlíželi, ačkoliv začínali druhou dvacetiminutovku v početní převaze. Ve 22. minutě už Plzeň znovu vedla zásluhou Pavla Sedláčka – 2:1. A netrvalo dlouho a náskok byl navýšen už na dvě branky. Ve 25. minutě přebral přesnou přihrávku Martin Váchal a neomylně zamířil do jediného volného místa v brance - 3:1. A ve 29. Minutě bylo pro hostující Bílé Tygry ještě hůř. To se slova nebo spíše puku ujal Dominik Kubalík a bez rozpaků propálil brankáře Jelínka a dostal Plzeň do vedení 4:1. Liberec najednou působil naprosto bezbranně. Dostal se do útoku až ve druhé polovině dvacetiminutovky. Ale hned to stálo za to a Brabec musel řešit pár složitých situací. Přesto se skóre už nezměnilo.

Třetí třetina působila oproti dvěma prvním jako chudá příbuzná, zvlášť co se hokejové krásy týče. Hosté jí opět začínali v početní převaze a vědomi si ztráty, tlačili se do útoku jako o život. Brabec se měl v brance hodně co ohánět. Gólu se hosté dočkali až ve 48. minutě v početní převaze, přesně tři vteřiny před jejím skončením. Druhý gól večera si připsal Adam Dlouhý – 4:2. Od té doby byl Liberec aktivnější a vytvářel si gólové šance, ani jednu však nedokázal zužitkovat. Indiáni tak dotáhli zápas do vítězného konce.