Junioři porazili Boleslav po nájezdech

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - V sedmnáctém kole juniorské NOEN extraligy přijeli pod Ještěd hokejisté mladoboleslavského Bruslařského klubu. Ten se stejně jako Tygři nachází v nejspodnější části tabulky, oba týmy však mají před posledním Znojmem dobrý náskok. Přímý souboj o šestnácté místo vypadal nejprve dobře pro hosty, pak se ale modrobílí vzchopili a dokázali vývoj utkání otočit. Nakonec vstřelil vítězný nájezd Radim Šimek, dobře si proti soupeři vedl také brankář Daniel Skřebský.

17. kolo, pondělí 19. prosince 2011
3:2sn
(0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. Kedršt (Krucký, Dám), 50. P. Urban (Maďar, Niko), rozhodující sam. nájezd Šimek - 16. Piskoř (Marek), 38. Marek (Daráš, Piskoř). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Hejl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: ... . Střely na branku: ... . Průběh utkání: 0:2.

Skřebský - Bednár, Dám, Čechura, Niko, Procházka, Šimek, Pícha - Jánošík, Bittner, Frk, Kedršt, Klíma, Krucký, Maďar, Morong, Skalický, P. Urban, Vlach, Kalfiřt, Pravda.

BK Mladá Boleslav

Příhoda - Čeček, Kulich, Kurka, Pánek, Soukup, Vrba - Brandejský, Daráš, Frolík, Jankovský, Knap, Koudela, Marek, Piskoř, Protivný, Rys, Havel, Ficek.

Na začátku zápasu se dostali rychle k nadvládě domácí junioři, kteří proti hostům nasadili skvělé tempo. To ale po krátké době opadlo a do šancí se začali dostávat i Boleslavští. Ti pak měli ještě větší možnost skórovat při prvním vyloučení Severočechů, ale naštěstí pro liberecký tým sami po krátké době přišli o jednoho hráče na hřišti.

I druhou polovinu první třetiny započali Tygři aktivněji, jelikož získali impuls z právě ukončené přesilovky. Stačila ale jedna šance hostů, která znamenala skóre otevírající branku. Ladislav Marek se prosadil střelou, kterou pohotově za záda Daniela Skřebského dorazil Dominik Piskoř - 0:1. Ve zbytku třetiny se domácí, které vedly dobré výkony Patrika Urbana, Jaroslava Vlacha a Filipa Jánošíka, pokoušeli zlomit vyrovnané skóre, to se jim však nepovedlo.

Po čtyřech minutách druhé třetiny se hosté dostali do obrovské šance. Konkrétně to byl Michal Protivný, který uháněl sám na Skřebského, ten ale zasahovat ani nemusel, jelikož boleslavský útočník poslal svůj bekhendový blafák nad horní tyč. V polovině zápasu měl obrovskou šanci Patrik Maďar, který tečí střely Jána Nika jen těsně minul napůl odkrytou branku hostů. Ti se krátce poté dostali do další tutovky. Kapitán Jiří Rys poslal puk do běhu Jakubovi Frolíkovi, který ale místo střely do odkryté branky kotouč nestihl.

Hosté se krátce poté dostali do přesilovky, kterou málem využil Matěj Soukup. Tvrdý obránce hostů se již v utkání prezentoval několika hity, tentokrát jeho dělovka zazvonila o břevno Skřebského klece. O půl minuty později byli ale Středočeši úspěšnější. Viliam Daráš vyslal do brejku talentovaného Ladislava Marka, který zakončil nekompromisní střelou nad lapačku libereckého gólmana – 0:2. V poslední minutě se pro Tygry naskytla šance přesilovky pět na tři, kterou hned dvakrát málem využil Jaroslav Vlach. Obě z jeho dělovek však orazítkovaly tyč, navíc každá jinou.

Začátek třetího dějství se hostům vůbec nevydařil. Jejich rozehrávka trpěla častými zakázanými uvolněními, která nakonec vyústila v gól pro domácí celek. Ten zajistil Jaroslav Kedršt poté, co Lukáš Krucký dostal kotouč ven, z rohu hřiště – 1:2.

Nebyla ještě ani poloviny třetí třetiny a Tygrům se podařilo vyrovnat. Teč Nikovy střely Patrika Maďara byla pro Příhodu ještě zastavitelná, s následnou dorážkou Patrika Urbana si ale neporadil – 2:2. Ve zbytku třetiny to byli spíše opět Severočeši, kdo pokukoval po vítězném gólu. Lajna Kedršt-Urban-Vlach způsobovala před brankovištěm Mladé Boleslavi mnoho problémů po celý zápas, ve třetí třetině jich však bylo nejvíce.

Prodloužení nepřineslo žádné významné šance ani na jedné straně, samostatné nájezdy ale rozproudili krev všech přítomných. Daniel Skřebský nepropustil za svá záda ani jeden z pokusu hostů a díky rozhodujícímu nájezdu Radima Šimka se mohli domácí radovat z těsného vítězství 3:2.