Junioři po pěti porážkách zabrali, vítězství nad Kometou řídil jistý brankář Sobotka

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - V rámci jednadvacátého kola juniorské extraligy přicestovala na sever Čech brněnská Kometa, které se v posledních duelech mimořádně dařilo. Na libereckém ledě ovšem neuspěla, Tygři se prezentovali vyspělejším výkonem a vybojovali cenné vítězství. Čisté konto si připsal brankář Josef Sobotka.

21. kolo, čtvrtek 01. prosince 2011
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Psota (Jánošík, Říha), 36. Klíma (Jánošík, Kedršt), 52. Říha (Jánošík). Rozhodčí: Vokřál - Hejl, Frodl. Vyloučení: 5:5, navíc Vlach (LIB) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 3:0.

Sobotka - Bednár, Říha, Hloušek, Čechura, Dám, Šimek, Niko - Jánošík, Kedršt, Psota, Pálek, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Vlach, Bittner, Pravda, Klíma, Miškovský.

HC Kometa Brno

Zelenka - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Dittrich, Bilčík - Wasserbauer, Hnilička, Jurák, Novák P., Zemánek, Kozák, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček.

Kometa přicestovala první prosincový den pod Ještěd v roli favorita, Brno vyhrálo dvanáct zápasů za sebou a s vidinou dalšího zářezu vyzvalo k boji trápící se Bílé Tygry.

Ovšem Liberec zaskočil bodově bohatšího protivníka hned v úvodu, kdy Severočeši několikrát prověřili brankáře Zelenku. Ten musel vytěsnit ránu Vlacha a vzápětí přihlížel také průniku Miškovského, jeho střele však scházela přesnost. Liberecká aktivita přinesla při přesilové hře kýžené ovoce v patnácté minutě, domácí výběr poslal do vedení přesnou střelou z pozice před brankovištěm Matěj Psota - 1:0.

Kometa se po inkasovaném zásahu oklepala zanedlouho a usilovala o bleskové vyrovnání, ale Hnilička v přesilovce svého družstva svižnou ranou z pravého kruhu jen těsně minul a Jurákův projektil z mezikruží zbrzdil brankář Sobotka.

Hosté několikrát prověřili soupeřovu defenzivu také v prvních minutách prostředního dějství. Jakub Novák měl na své holi vyrovnávací trefu, ovšem trojici brněnských fanoušků, kteří v dresech svého klubu po celý zápas hnali sborovými pokřiky hostující výběr kupředu, nerozjásal. Mířil sice do horní poloviny branky, ale gólman Bílých Tygrů efektivně zakročil.

V dalších minutách přinášel zápas atraktivní podívanou. Puk do liberecké sítě mohl vzápětí usměrnit Zbořil, avšak Koukalovo nahození od mantinelu směrem na branku nepostrčil. Domácí odpověděli šancí Klímy, jehož vleže vychytal dezorientovaný Zelenka.

Mírnou aktivitu hostující družiny vzápětí přibrzdil druhý zásah Severočechů. Jakub Klíma po Jánošíkově přihrávce zamířil přesně pod břevno a vystavil favorizovaného soka do nepříjemnější situace - 2:0.

Také do závěrečného dvacetiminutovky vstoupilo Brno aktivněji, ale často kostrbatá a nepřesná kombinace hostů v útočném pásmu příliš vzruchu před brankářem Sobotkou nepřinesla. Na opačné straně naopak prověřil Zelenku čiperný Jánošík, ale brněnský muž s maskou držel Kometu ve hře.

Osm minut před koncem základní hrací doby se však Bílí Tygři radovali potřetí. Jiří Říha získal kotouč na modré čáře, popojel si na vrchol kruhu a tvrdý příklep zaslal do sítě - 3:0.

Branku naděje pro Brno mohl vzápětí vsítit Jakub Novák, poskakující kotouč před brankovištěm ale nezasáhl ideálně. Závěr zápasu již přinesl pouze několik vyloučení na obou stranách.

Přestože Liberečtí svého soka přestříleli, v zápase výrazněji aktivnější nebyli. Kometa naopak několikrát nepříjemně zatápěla severočeské defenzivě, ale dobře chytajícího Sobotku nedokázala ani jednou pokořit.