Junioři po dobrém výkonu padli v prodloužení a v play-off končí

Chomutov/Liberec - Až do rozhodujícího třetího utkání došla semifinálová série mezi Bílými Tygry a chomutovskými Piráty. Naši mladíci na ledě soupeře po první třetině vedli, domácí ale dokázali vyrovnat a rozhodlo až prodloužení, v němž Chomutov rozhodl o postupu do finále. Parta pod vedením trenéra Petra Hakena se však rozhodně nemusela za svůj výkon stydět a sezonu končí se vztyčenou hlavou.

SF 3, úterý 24. března 2015
3:2p
(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Jirušek (Szathmáry), 37. Jirušek (Ringler), 64. Chrpa – 23. Solenský (Paločko, Huňa), 46. Plutnar (Havlín). Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:5 a navíc Arlt do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 589.

Piráti Chomutov

Lukeš – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Tupý, Veselý, Bednář, Kellerstein, P.Macháček, Strunz, Chrpa.

Stezka – Mrázek, Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Divila, Tržický, Plutnar – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Havlas, Paločko.

V úvodu první třetiny se museli Piráti bránit přesilové hře. Dvě nadějné střely vyslal Plutnar, ale puk vždy skončil v náruči Lukeše. Následovaly dvě šance Solenského, ale ani útočník hostů nedokázal otevřít skóre. Na druhé straně se do zakončení probojoval David Kaše, ovšem před bránou nasměroval puk o pár centimetrů mimo.

K velké šanci se propracoval i Petr Macháček. Jeho střela z těsné blízkosti mířila na bližší tyč, avšak v síti neskončila. V závěru třetiny přišel nebezpečný tlak Liberce. Lukeš musel několikrát zasahovat proti nebezpečným střelám, ale po uplynutí dvaceti minut bylo skóre stále 0:0.

Po zahájení druhé periody se slova ujali hosté. Odražený puk skončil na hokejce Samuela Solenského, jenž přesně zamířil do sítě za Lukešem - 0:1. Piráti dostali po vyloučení Arlta možnost srovnat v pětiminutové přesilové hře. Gól ale padl až po uplynutí trestu. Přesně v polovině zápasu se z dorážky prosadil Miroslav Jirušek a Chomutov slavil vyrovnání - 1:1.

Po dalších šesti minutách a třech vteřinách Piráti udeřili znovu. Puk se odrazil od hole útočníka opět k Miroslavu Jiruškovi, ten neváhal a dokonal chomutovský obrat - 2:1. V závěru třetiny mohl navýšit Petr Macháček, ale jeho střelu s velkým štěstím vyrazil gólman do ochranné sítě.

Třetí dvacetiminutovka začala šancí Kalfiřta. Po jeho střele Lukeš na poslední chvíli vyrážel kotouč z brankoviště. Za Piráty mohl skórovat David Kaše, zakončení mezi betony mu však nevyšlo. Vzápětí přišlo vyrovnání. Po nenápadné akci přesně zamířil Michal Plutnar a stav 2:2 spatřil světlo světa. Piráti chtěli rozhodnout a vypracovali si zajímavé příležitosti. Šťovíčkova střela mířila těsně nad bránu, Petr Macháček trefil tyč. Kýžený gól nepadl, a tak utkání dospělo do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení zahájili lépe domácí. Kašeho tvrdá střela jen těsně minula bránu. Za Liberecké zahrozil Beránek, avšak vystřelil nepřesně. Teprve střela přes obránce z hokejky Jakuba Chrpy rozhodla o vítězi semifinále.