Junioři nezvládli silné třinecké Oceláře

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Luboš Olszar

Třinec/Liberec - V rámci pětatřicátého kola juniorské Noen extraligy putovaly liberecké šelmy na sever Moravy, kde je čekali Oceláři z Třince. Ti se dostali už v první třetině do vedení a později dokonce vedli o čtyři góly. Hostům se však podařilo stáhnout vedení soupeře na dvě branky, pak ale už nezbylo dost času na vyrovnání. Dva body za gól a asistenci si v dresu Liberce připsal Roman Pálek.

35. kolo, čtvrtek 02. února 2012
4:2
(1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Kapica (Repe, Hurtík), 40. Rufer (Kapica), 45. Kapica (Rufer), 48. Kapica (Kajaba) – 53. Šimek (Pálek, Bittner), 54. Pálek (Psota). Rozhodčí: Husička – V. Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 151. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

HC Oceláři Třinec

Chvostek – Bezuška, Běhal, Foltýn, Hurtík, Kurzok, Macháček, Repe – Bajtek, Bumbál, Diviš, Číhal, Franek, Hegyi, Ižacký, Juhász, Kajaba, Kapica, Kasperlík, Pargáč, Rufer.

Jelínek (od 48. Sobotka) – Bednár, Dám, Čechura, Jandejsek, Šimek – Bittner, Dlouhý, Jánošík, Klíma, Krucký, Maďar, Miškovský, Pálek, Psota, Vlach.

Ve čtvrtečním pětatřicátém kole NOEN extraligy juniorů sehráli utkání domácí Oceláři proti hostům z Liberce. V úvodu zápasu se na ledě třikrát vylučovalo a jedno oslabení se hostům v osmé minutě zápasu vymstilo. Pětka domácích hráčů využila své převahy a velmi dobrým pohybem v útočném pásmu vyvíjela na hosty obrovský tlak. Nějakou dobu si Oceláři přihrávali ze strany na stranu, až vystřelil téměř z pokleku Damian Kapica a jeho rána se ocitla v síti hostů. V aktivitě i nadále pokračovali domácí, avšak žádnou branku jsme už v první třetině neviděli.

Počátek druhé dvacetiminutovky se nesl ve stejném tempu jako v periodě první. Šance si tvořili zejména domácí hráči, kteří často dělali obraně hostů veliké problémy. V průběhu hry se začalo hrát tvrději a počet vyloučení znovu přibýval. Za počtu hráčů na ledě, čtyři na čtyři, se Adam Rufer dostal do úniku a zkusil zakončit po kličce do bekhendu, avšak v koncovce mu sjel kotouč z čepele hole. Krátce poté došlo k dalšímu vyloučení na straně Liberce a Třinečtí dostali příležitost přesilové hry čtyři na tři. V tomto zvýhodnění si sice domácí vytvořili tlak, ale stav utkání se jim zvýšit nepovedlo. Druhou branku utkání jsme viděli až v poslední minutě periody, když se Adam Rufer dostal do podobné situace jako před pár chvílí. Tentokrát tváří tvář Sobotkovi uspěl a zvýšil stav zápasu na rozdíl dvou branek.

Poslední perioda byla gólově mnohem štědřejší než předešlé dvě. Ve 45. minutě přidal další gól do sítě hostů Damian Kapica, který byl ve velmi dobré pozici a prostřelil puk kolem tyče Sobotkovy branky. Ani ne za tři minuty se znovu trefil Damian Kapica a připsal si na své konto hattrick. Na tento stav hosté zareagovali v podobě výměny brankářů a Sobotku vystřídal Jelínek. Domácí byli i nadále aktivnějším týmem na ledě, zvrat přišel až v 53. minutě utkání. Oba týmy hrály ve čtyřech a tento počet Liberci zřejmě vyhovoval. Nejprve dokázal prostřelit domácí hráče střelou od modré čáry Radoslav Šímek, za třicet vteřin zvedli hosté znovu ruce nad hlavu, když Roman Pálek přesně trefil levý růžek branky. Třinec se rozhodl pro oddychový čas, aby si hráči odpočinuli a znova se začali soustředit. Po tomto oddechovém čase se hosté nadále snažili snížit stav utkání pouze na jedinou branku, a proto se tři minuty před koncem rozhodli odvolat brankáře Jelínka z brány. Kapica mohl brzo přidat svou čtvrtou branku. Jeho pokus poslat puk do prázdné brány zneškodnil jeden hráčů hostů. Za chvíli se Kapica provinil krosčekem a hosté se dostali do přesily šesti hráčů ku čtyřem. Liberec velmi tlačil na bránu domácích, Vlachovi se dokonce podařilo trefit spojnici brány. Stav se ale již nezměnil, a proto domácí zvítězili nad Libercem 4:2.