Junioři nevyhráli ani v Mladé Boleslavi

Date of publication Author Radoslav Vavřina, Lukáš Chuchválek

Ml. Boleslav/Liberec - Ani v dalším zápasem NOEN extraligy juniorů se Tygrům nepodařilo vyhrát. Mladí Tygři se ofenzivně trápí a ani tentokrát se jim nepovedlo vstřelit více než jeden gól, přestože ten padl už v šesté minutě. Vyrovnal jím na 1:1 Lukáš Pravda. Junioři po prohře spadnou pravděpodobně na čtrnáctou příčku.

12. kolo, sobota 15. října 2011
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Rys, 10. Rys (Lenc), 54. Marek (Daráš, Babický), 57. Lenc (Jiránek, Rys) - 6. Pravda (Miškovský, Dlouhý). Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 5:6, navíc Niko (LIB) 10 min. za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

BK Mladá Boleslav

Příhoda - Pánek, Kulhánek, Soukup, Vrba L., Vrba F., Mozík, Čeček - Babický, Marek, Jiránek, Jankovský, Lenc, Teubner, Rys, Daráš, Koudela, Bauer.

Jelínek - Bednář, Pícha, Procházka, Čechura, Pálek, Dám, Niko, Šimek - Mikyska, Kedršt, Dlouhý, Maďar,Morong, Vlach, Bittner, Pravda, Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

První třetina se lépe vydařila domácím, když brzkou přesilovou hru využil ve třetí minutě Jiří Rys, jenž se za bránou zmocnil puku, kličkou položil brankáře hostů Jelínka a vstřelil po zemi první branku utkání. Domácí tento nástup nakopl a zavřeli liberecké Tygry na dvě minuty do pevných kleští, z nichž se hosté vymanili zásluhou Adama Dlouhého, který poslal kotouč na hůl Miškovského a ten našel unikajícího Lukáše Pravdu, jenž se sám řítil na brankáře Příhodu a blafákem ho překonal.

Hra se vyrovnala a pro boleslavské již nebyla modrá čára tolik prostupná jako dosud, takže se často bojovalo o převahu ve středním pásmu. V deváté minutě se hra přestěhovala po zakázaném uvolnění před Příhodu a Liberec se pak dopustil útočného faulu, který umožnil Boleslavi opět dostat Tygry pod tlak, z kterého pramenil rychlý gól Jiřího Ryse na 2:1, jemuž parádně přihrál Lenc. Domácí i nadále byli aktivní a soupeře herně přehrávali. Obraz hry se s koncem třetiny srovnal.

Ve druhém dějství domácí hned po úvodním buly zamknuli svého soupeře na hodně dlouho v jejich obranném pásmu a hosté nevěděli, jak proti tomuto tlaku hrát a často vyhazovali na zakázané uvolnění, čímž si ještě k tomu znemožňovali střídání. Ve 23. minutě měl obrovskou příležitost Toni Babický, jenž promarnil skvělou přihrávku od levého mantinelu před odkrytou branku a puk netrefil. Do podobné šance se dostal i Jiří Rys, jenže poskakující kotouč nezpracoval a odmítnul nabídku spoluhráčů k vsítění hattricku.

Postupem času se do hry dostávali i liberečtí hráči, ale s mladoboleslavskou obranou měli velmi těžkou práci. Občas se jim povedlo ji trochu rozhodit, žádnou nebezpečnou šanci si až na výjimky nevypracovali. Za zmínku stojí snad jen to, že nadvakrát nepřekonali brankáře z bezprostřední blízkosti a pak neuspěli ani s tvrdou dělovkou od modré. Po celou třetinu byl k vidění nádherný nátlakový hokej mladoboleslavských, kterému chybělo jediné – vstřelená branka.

V závěrečné dvacetiminutovce domácí opět na svého soupeře vlítli. Liberec se po pár minutách na chvíli dostal do tempa a největší příležitost měl Jaroslav Vlach, když zblízka netrefil ani jeden odkrytý růžek. Od padesáté minuty až do konce zápasu už ale led zcela patřil domácím borcům. Nejprve se dvakrát po sobě dostali do přečíslení dvou na jednoho, avšak Liberec měl zatím štěstí. Třetí pokus o podobný průnik již hosté likvidují před modrou čárou.

Ovšem počtvrté se to již domácím povedlo dotáhnout do konce, když v 54. minutě Daráš nahrál v rychlosti Ladislavu Markovi, který se ranou pod Jelínkovu lapačku nemýlil. Po tomto gólu na 3:1 se Liberec snažil vsadit na tvrdost, nicméně výsledkem bylo pouze vyloučení na 2 a 10 minut pro Jána Nika za faul do oblasti hlavy a krku. Po uplynutí boleslavské přesilovky na konci 57. minuty padl rozhodující gól zásluhou Radana Lence.