Junioři loupili v Brně, favorizovaného protivníka zaskočili v závěru

Date of publication Author Lukáš Šonský, Pavel Kuba

Brno/Liberec - Junioři Bílých Tygrů prokázali ve třiatřicátém extraligovém kole obrovskou vůli po úspěchu. Na ledě favorizovaného Brna se severočeský výběr silnějšího soupeře nezalekl, několikrát dorovnal nepříznivý stav a po následné brankové přetahované rozhodl tři minuty před koncem základní hrací doby. Tři kanadské body si připsal útočník Patrik Urban, vítěznou trefu zaznamenal Radim Šimek.

33. kolo, čtvrtek 26. ledna 2012
5:6
(0:0, 4:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 26. P. Novák (Jurák, Bilčík), 29. Jurák (P. Novák), 34. Peslar (Jurák, Dujsík), 40. Sedlák (Dujsík), 48. Kozák (Jurák) – 32. P. Urban (Pálek), 33. Psota (P. Urban), 36. Dlouhý (P. Urban), 42. Bittner (Miškovský), 44. Šimek (Miškovský), 57. Šimek (Jandejsek, Jánošík). Rozhodčí: Čech – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 9:5, navíc Jurák (KOM) a Miškovský (LIB) 10 min. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 142. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Kometa Brno

Zelenka (od 44. Barus) – Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Sedlák, Dittrich, Bilčík – Fusek, Hnilička, Křivohlávek, Jurák, P. Novák, Buhaj, Kozák, Raška, Zbořil, J. Novák, Maša.

Jelínek (od 48. Sobotka) – Bednár, Jandejsek, Procházka, Beránek, Čechura, Dám, Šimek – Jánošík, Kedršt, Psota, Pálek, P. Urban, Dlouhý, Maďar, Morong, Bittner, Klíma, Frk, Míškovský.

První třetina zápasu branku nepřinesla, gólových momentů ale mohli diváci v brněnské KAJOT ARÉNĚ sledovat nemálo. Z úvodu zápasu pelášili na hostujícího gólmana Jelínka domácí Jakub Novák se Zbořilem, do finální přihrávky ale vložil hostující obránce hůl. Na druhé straně zahrozil zase hostující Bittner, jeho pokus ale mířil těsně nad břevno Zelenkovy brány. Když ani v první třetině velmi aktivní Křivohlávek nedokázal překonat z blízka hostujícího gólmana, obraly se oba týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Gólový koncert se spustil již na začátku druhého dějství. Nejprve domácí Patrik Novák z pravého kruhu trefil skrumáž hráčů před bránou, od kterých se puk odrazil do liberecké brány, po zahozeném brejku domácích tří hráčů na posledního libereckého obránce se Kometa prosadila podruhé. Další přečíslení již nadvakrát zakončil Roman Jurák – 2:0.

Vedení domácím ale dlouho nevydrželo. Po dalším neproměněném brněnském přečíslení se prosadili hosté, konkrétně Patrik Urban, který z pravého křídla trefil přesně ke vzdálenější tyči. Vyrovnání přišlo záhy. Během obrovského přesilovkového závaru dostal za dezorientovaného Zelenku puk hostující Matěj Psota – 2:2.

Vzápětí mohl Brněnským vrátit vedení Křivohlávek, sám proti Jelínkovi ale neuspěl. Přesto se dalšího gólu dočkali domácí. Během přesilové hry Komety se po Jurákově střele k odraženému puku dostal Jakub Peslar a jednoručně ho uklidil do brány. Ani tentokrát se však domácí výběr z těsného náskoku dlouho neradoval. V další přesilové hře hostí vyrovnal Adam Dlouhý, který překvapil Zelenku u vzdálenější tyče – 3:3.

Přeci jenom ale týmy do šaten neodcházely za nerozhodnutého stavu. Půl minuty před druhou sirénou unikl všem hráčům brněnský navrátilec z trestné lavice Jan Sedlák a střelou nad lapačku uzavřel bohatý gólový účet druhé periody – 4:3.

Do posledního dějství ale vstoupili lépe Liberečtí a již od prvních minut ostřelovali gólmana Zelenku. Miškovský střelou z první ještě nerozjásal tygří střídačku, to se povedlo až o pár minut později jeho spoluhráči Ladislavu Bittnerovi, který z levého křídla vyrovnal střelou nad beton. Po další minutě se navíc dostali hosté v zápase poprvé do vedení. Během další přesilové hry se nemýlil Daniel Miškovský – 4:5.

Pátá branka donutila brněnského Zelenku, aby přenechal své místo v bráně svému kolegovi Filipu Barusovi. Ten mohl po dalších třech minutách přihlížet brněnskému vyrovnání, Jiří Kozák se obtočil kolem brány a kolem tyčky zakončil úspěšně brněnskou přesilovou hru. I pátá branka v hostující síti donutila libereckého Jelínka, aby přepustil své místo kolegovi Josefu Sobotkovi.

Kometa nadále svého soupeře mačkala a snažila se vyhnout dalšímu prodloužení v řadě, šance Jakuba Nováka, Peslara či Křivohlávka však zůstaly nevyužity. O slovo se tedy přihlásili Severočeši. Během další přesilové hry po vyloučení brněnského Baruse za zdržování hry doklepl kotouč do brněnské brány Radim Šimek, čímž rozhodl o osudu celého duelu – 5:6