Junioři drželi takřka po celý zápas se Spartou krok, o body přišli až v poslední minutě

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Junioři Bílých Tygrů nedokázali bodovat už počtvrté v řadě. Se silnou Spartou sehráli mladí hokejisté vyrovnaný a divácky atraktivní zápas, dvakrát dokonce vedli. Pražané nakonec rozhodli o osudu duelu v poslední minutě třetí třetiny, čímž odsoudili statečně bojující Severočechy k další porážce.

29. kolo, pondělí 16. ledna 2012
2:3
(0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 31. Dlouhý (P. Urban), 33. Psota – 32. Simon (Doležal, Ribalkin), 45. Doležal (Kolář), 60. Simon (Kučera, M. Procházka). Rozhodčí: Smitka – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

J. Sobotka – Bednár, Jandejsek, T. Procházka, Beránek, Dám, Niko, Čechura – Jánošík, Kedršt, Psota, Pálek, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, P. Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

Kocián – D. Sobotka, Švaříček, Skřivánek, Kolář, Příhoda, Müller, Holada – Ribalkin, Škop, Doležal, Merta, Holada, Kučera, Brzobohatý, Štěpánek, Eis, Matějček, Simon, Sovík, M. Procházka.

Přestože před zápasem dělil oba celky v tabulce takřka propastný bodový rozdíl, favorizovaná Sparta svého soka nikterak nepřehrávala. V Tipsport areně byl k vidění atraktivní a bruslivý hokej. Poprvé zahrozili Pražané, v přečíslení libereckých řad volil Škop střelu z pravého kruhu. Brankář Sobotka se přemístil ke své tyčce včas.

Bílí Tygři odpověděli příležitostí ve vlastním oslabení. Vlachův individuální průnik ovšem úspěch nepřinesl a zanedlouho nesklidila ovoce ani Urbanova střela z prostoru před brankovištěm. V sedmnácté minutě se k hostujícímu celku přiklonilo také štěstí, jemná Jánošíkova teč totiž zacinkala o brankovou konstrukci.

Bojující Severočeši pokračovali v mírné územní převaze také v prvních minutách prostředního dějství. Psotovu nabídku převzal čiperný Urban, jenž se prosmýkl defenzivou Sparty, na Kociána si však nepřišel. Po hrubce liberecké defenzivy mohlo naopak udeřit na opačné straně, Eis vystihl rozehrávku protihráčů, ale mířil jen těsně vedle.

Červené světlo se za brankou rozsvítilo až v polovině zápasu. Modrobílí měli k dispozici početní převahu, kterou dokázal proměnit Adam Dlouhý. Domácí forvard pálil z pravé strany, kotouč si zřejmě do sítě srazili sparťanští obránci operující před brankovištěm – 1:0.

Vedení ovšem domácímu výběru nevydrželo dlouho. Po necelé minutě hry dokázali Holešovičtí vyrovnat, rychlý útočný kontr zakončili na výbornou. Doležalův pas zleva doputoval až před libereckou klec, odkud jej i přes clonícího protivníka přesměroval do sítě Dominik Simon – 1:1.

Zanedlouho se ale skóre znovu měnilo, Matěj Psota zrychlil na útočné modré čáře a Kučera jej zastavil nedovoleně. Sudí nařídili trestné střílení, které liberecký útočník po rychlé kličce proměnil, čímž bleskurychle vrátil svému výběru těsný náskok – 2:1.

V závěru druhé části měla Sparta více ze hry, ale pozorného brankáře Sobotku prostřelit nedokázala. V početní převaze několikrát zahrozil aktivní Simon, do kabin se však odcházelo za příznivějšího stavu pro Bílé Tygry.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky se nesl v drobném náporu domácího celku, jenže Pražané se ubránili bez úhony a vzápětí mohli oslavovat vyrovnávací zásah. Zdeněk Doležal se protáhl po pravém křídle a svoji následnou střelu perfektně umístil do horní poloviny branky – 2:2.

Za nerozhodného stavu si oba výběry vytvořily několik slibných příležitostí, ovšem kýžený úspěch se nedostavil. Simon odmítl svůj druhý zásah v utkání, když nepřehodil ležícího brankáře. Podobně dopadl také Dlouhý, který na opačné straně ledového oválu nevyzrál bekhendovou kličkou na Kociána.

Když už se zdálo, že o vítězi rozhodne až nastavený čas, zasadila Sparta svému sokovi smrtící úder. V čase 59:02 zůstal Dominik Simon trestuhodně neobsazen v mezikruží, puk si srovnal na čepel a trefil přesně nad lapačku domácího gólmana – 2:3.

Bílí Tygři se již k závěrečnému náporu nenadechli, i se šesti bruslaři v útočném pásmu branku soupeře příliš neohrozili a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Sparta naopak po závěrečné siréně zaznamenala stejný počet vítězství.