Junioři Bílých Tygrů vyloupili led jihlavské Dukly

Date of publication Author Zdeněk Drla, Petr Schultz

Jihlava/Liberec – Junioři Liberce si poradili ve 24. kole NOEN extraligy juniorů s Duklou na jejím ledě 2:0. O vítězství rozhodli Bílí Tygři ve druhé třetině během pěti minut, když se nejdříve prosadil Tomáš Procházka a na jeho trefu navázal Matěj Psota.

24. kolo, sobota 10. prosince 2011
0:2
(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Procházka (Miškovský), 32. Psota (Maďar, Urban P.). Rozhodčí: Hejduk - Kotlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 20:27. Střely na branku: 20:27. Průběh utkání: 0:2.

HC Dukla Jihlava

Rittich - Jaroš, Jícha, Polívka, Randa, Zadražil - Brabec, Brychta, Gregar, Mikeš, Pekárek, Peška, Přidal, Vaculín, Vlček, Zídek, Štěpán.

Jelínek - Bednár, Čechura T., Niko, Pícha, Procházka, Šimek - Bittner, Dlouhý, Frk, Jánošík F., Kedršt, Klíma, Maďar, Miškovský, Morong, Pálek, Psota, Urban.

Do utkání nastouil domáci ve velmi okleštěné sestavě - pouze s pěti obránci a jedenácti útočníky. Hosté ze severu Čech pčřijeli se čtyřmi kompletními pětkami.

V první třetině si ani jeden ze soupeřů nevytvořil pořádnou příležitost, která by volala po gólu. Bílí Tygři přišli už v deváté minutě o svého kapitána Jaroslava Kedršta, který po faulu Vojtěcha Zadražila odjel z ledové plochy s bolestivou grimasou a zápas tak pro něj předčasně skončil. Po první siréně se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Ani začátek druhé periody mnoho šancí nepřinesl. V rychlém sledu za sebou pykali domácí dvakrát na trestné lavici. První oslabení ještě jihlavští mladíci ubránili, to druhé už ne. Ve 27. minutě zužitkovali Bílí Tygři přesilovou hru pět proti čtyřem. U mantineli na modré čáře sváděli dlouho souboj tělo na tělo jihlavští Přidal a Polívka se dvěma libereckými hráči. Těm se podařilo zmocnit se puku a přenést hru před branku, kde čekal osamocený Tomáš Procházka, který prostřelil gólmana Dukly - 0:1.

Jihalvě se nedařily přesilovky. Mladíci ve žlutých dresech těžko hledali recept na to, jak se dostat přes čtyřhlavý val bránících Tygrů před jejich bránu. K vidění bylo sice několik šancí, ale ty vždy spolehlivě likvidoval liberecký gólman Jakub Jelínek.

Druhou ránu zasadili Bílí Tygři Dukle ve 32. minutě. Po zbytečném faulu ve středním pásmu pykal za hákování kapitán Štěpán Zídek. Liberečtí znovu využili početní výhodu a zásluhou Matěje Psoty zvýšili na rozdíl dvou gólů.

Domácí sice přidali na důrazu, ale liberecká klec jako by pro ně byla začarovaná. Neujaly se střelecké pokusy Zadražila, Mikeše ani Jaroše. Na ukazateli skóre svítil po čtyřiceti minutách stav 0:2. Poslední třetina byla ve znamení převahy Liberce a snahy Jihlavy udělat něco s nepříznivým stavem. Z pohledu domácích bylo vše marné. Nepomohla ani závěrečná skoro minutová hra bez brankáře. všechny tři body si z Jihlavy odváží Bílí Tygři na sever Čech.