Junioři Bílých Tygrů Piráty z Chomutova neokradli

Date of publication Author Václav Mohelník, Petr Schultz

Chomutov/Liberec - V utkání 10. kola NOEN extraligy juniorů zavítali Liberečtí na lech Chomutova s plánem, kde se pokusili okrást tamní Piráty. Jejich záměr jim vycházel až do třetí třetiny, ve které ale Chomutovští přidali a nakonec vyhráli 4:2. Jediným přesným střelcem se stal v dresu Bílých Tygrů Matěj Psota.

10. kolo, sobota 08. října 2011
4:2
(1:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Mála (Bartejs), 47. Račuk (Lehnert, Hrabák), 50. Hanták (Račuk, Procházka), 60. Mála (Deveri, Matoušek) - 23. Psota (Mikyska), 26. Psota (Urban). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:9, navíc Račuk, Deveri (oba CHM), Kedršt (LIB) na 10 min; Haken (trenér LIB) do konce. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Piráti Chomutov

Matoušek - Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mála, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opálek, Kopáč, Hrabák.

Jelínek - Bednář, Pícha, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Bittner, Pravda, Šímek, Urban, Frk, Mulač, Miškovský.

Piráti na svého soupeře z Liberce vlétli a mohli jít v prvních minutách i do vedení, ale hostující brankář Jelínek všechny pokusy pochytal. První zápis v kolonce gólů si připsal František Mála, který v deváté minutě otevřel skóre. Hostující obrana si nepohlídala zadní vrátka a přesná přihrávka od Bartejse již nebránila k samostatnému úniku. Gólman zalehl puk tak nešťastně, že se za nedlouho objevil v bráně. Domácí v úvodní dvacetiminutovce neinkasovali ani jednou, ale ani další branku nepřidali. Stav po první třetině byl tedy 1:0 pro Piráty z Chomutova.

Druhá třetina patřila Bílým Tygrům. V doznívající čtyřminutové přesilové hře se přesně trefil a srovnal skóre zápasu Matěj Psota, pro kterého to nebyla poslední branka v zápase. Domácí obranu si povodili společně s Mikyskou a do prázdné branky dovezli puk. Bylo vyrovnáno. Hostům to nestačilo a o tři minuty později otočili stav zápasu. Stejně vypadající situace a identické zakončení v podání Matěje Psoty. Druhá třetina mohla skončit i více gólovým rozdílem, ale jak hosté, tak i domácí v poslední dvouminutovce své šance nevyužili. Stav po druhé třetině byl 1:2 pro Tygry z Liberce.

Poslední třetina vnesla do žil domácích hráčů novou energii. Piráti Chomutov vyrovnali stav zápasu ve čtyřicáté sedmé minutě, když se jim podařilo využít výhodu jednoho hráče v poli. Vyrovnávací branku v zápase si připsal kapitán Pirátů Marek Račuk. Další vyloučení hostů a další branka v jejich síti. Kombinace na ose Procházka - Račuk – Hanták. Filip Hanták nahazoval před bránu a nikým netečovaný puk se ocitl, až za nešťastníkem zápasu Jelínkem. Domácím se tak podařilo otočit stav zápasu z 1:2 na 3:2.

V polovině poslední dvacetiminutovky byl vyloučen do konce utkání trenér Liberce. V padesáté sedmé minutě měli liberečtí možnost přesilovky 5 na 3, ale ani oddechový čas k vyrovnání nevedl. Od poloviny devětapadesáté minuty se hosté odhodlali k odvolání brankáře a hraní v šesti. To se jim nevyplatilo, když pět sekund před koncem na konečných 4:2 uzavřel skóre zápasu František Mála za asistence Deveriho a Matouška.