Junioři: Bílí Tygři ovládli vyrovnaný souboj ve městě automobilů

Date of publication Author Daniel Langer, Petr Schultz

Mladá Boleslav/Liberec - Po prvním nevydařeném zápase v nové sezóně zamířili junioři Bílých Tygrů tentokrát do Mladé Boleslavi a po tuhém boji si připsali první tři body do tabulky. V utkání zazářil Matěj Psota, který první gól dal a na vítěznou trefu Patrika Urbana přihrál. Liberec tak vyhrál 2:1.

2. kolo, sobota 10. září 2011
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 58. Vrba L. (Rys, Brandejský) - 30. Psota (Morong), 48. Urban (Psota, Morong). Rozhodčí: Smitka - Horínek, Prokop. Vyloučení: 7:3, navíc Lenc (MBL) na 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Mahdal - Mozík, Vrba F., Čeček, Vrba L., Kulhánek, Kulich, Kurka - Pešut, Frolík, Rys, Teubner, Koudela, Lenc, Marek, Daráš, Knap, Babický, Král, Brandejský

Alexa - Pícha, Procházka, Hloušek, Čechura, Dám, Šimek, Lyzák, Kedršt - Jánošík, Psota, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Pravda, Urban, Frk, Vlach, Mulač, Miškovský

V prvé třetině se mnoho zajímavého neudálo. Na obou týmech byla znát na úvodu sezóny nerozehranost a spousta zajímavých kombinací končila nepřesnou přihrávkou, nebo technickým prohřeškem proti pravidlům. Prvním zajímavým okamžikem byla schrumáž před mladoboleslavskou brankou, ve které si velice aktivně počínal hostující Morong. Kotouč se mu do branky protlačit sice podařilo, ale až po hvizdu rozhodčího. Na druhé straně kontroval samostatným únikem domácí kapitán Rys, ani on se ale nemohl radovat, jeho střela mířila přímo do připraveného gólmana.

Prostřední dějství utkání se zdálo být daleko zajímavějším, do jisté míry za to mohlo častější vylučování, které umožnilo zvýhodněnému celku snadněji se prosadit do šancí. Více ze hry měli v úvodu Boleslavští, kteří si vypracovali hned po dvaceti sekundách velkou příležitost. Rys unikl po křídle a jeho nahození srazil obránce na vlastní branku. Alexa s vypjetím sil zasáhl, vleže ale musel čelit sérii dorážek - úspěšně.

Liberec si vypracoval velkou šanci zhruba v polovině zápasu, kdy se hostujícímu celku naskytla 92 sekund dlouhá dvojnásobná přesilová hra. Domácí ji ale s vypětím sil a obrovským nasazením ubránili. Bílí Tygři pokračovali v tlaku, který si vytvořili a z něj už udeřilo. Matěj Psota se po odrazech v brankovišti zorientoval nejlépe a v pádu dokázal zakončit přesně. Od té doby byli hosté aktivnější a získali jasnou herní převahu. Z dalších dobrých šancí Liberce už ale další branka nepadla.

V závěrečné třetině nebyl k vidění tolik atraktivní hokej, Liberečtí už se nemuseli nikam mermomocí hnát, domácí měli problém prosadit se přes modrou hradbu těl, kterou Bílí Tygři kolem svého obranného pásma vystavěli. Byli to naopak hosté, kteří se dokázali z protiútoku prosadit. Patrik Urban jen nastavil hůl střílené přihrávce Psoty a nasměroval puk nad zasahujícího Mahdala.

Hodně agilní byl domácí kapitán Rys, který se vyskytl v několika dobrých šancích, v sobotu ale neměl seřízená mířidla a jeho pokusy létaly těsně mimo. Boleslavští se ale přeci jen dočkali. Lukáš Vrba na modré napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru to ještě zkoušeli domácí bez brankáře, z tohoto mráčku už ale nezapršelo a Liberečtí se tak vraceli domů, na sever Čech, o tři body bohatší.

2. kolo, sobota 10. září 2011
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav