Junioři: Bílí Tygři nestačili na olomoucké kohouty

Date of publication Author Tomáš Schmiedt, Petr Schultz

Olomouc/Liberec - Junioři Bílých Tygrů v předposledním kole základní části nestačili na hráče Olomouce, se kterými prohráli 4:1. O jedinou branku Severočechů se na Hané postaral útočník Patrik Maďar, jenž proměnil trestné střílení.

43. kolo, čtvrtek 08. března 2012
4:1
(2:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Lehečka (Číp, Šaur), 18. Smetana (Šaur), 58. Heža (Šaur), 60. Škůrek – 16. Maďar. Rozhodčí: Škach – Nazad, Kašík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Olomouc

Lukáš - Brandýs, Jergl, Schejbal, Vondra, Šaur, Škůrek - Brada, Číp, Hes, Heža, Lehečka, Mahala, Novotný, Rác, Smetana.

Jelínek - Bednár, Dám, Čechura, Jandejsek, Návrat, Procházka - Bittner, Jánošík, Krucký, Maďar, Miškovský, P. Urban.

Diváci na olomouckém stadionu se první vyložené šance dočkali až v polovině úvodní třetiny, ale zato to byla příležitost gólová. Z mezikruží překonal libereckého strážce svatyně Jakub Lehečka.

Za osm vteřin Kohouti sice navýšili své vedení, což uznal i hlavní sudí, ale ten po konzultaci se svým kolegou na čáře nakonec branku neuznal, protože puk byl do sítě dopraven úmyslně bruslí.

Liberci se podařilo vyrovnat z trestného střílení, které bylo nařízeno po faulu Novotného na unikajícího Patrika Maďara. Liberecký útočník se z následného nájezdu prosadil kličkou do forhendu.

Mora si vrátila vedení ještě do konce prvního dějství. Po pravé straně se proháčkoval před Jelínka olomoucký Tomáš Smetana, který následně dokázal překonat hostujícího gólmana střelou k tyči.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla v poklidném duchu, příliš vzruchu nebylo ani na jedné straně, tudíž oba celky vyšly brankově naprázdno.

V poslední třetině se Hanákům podařilo odskočit svému soupeři na rozdíl dvou gólů, když se tři minuty před koncem ve čtyřminutové početní výhodě trefil z úniku Oldřich Heža. Finální tečku za utkáním ale nakonec udělal David Škůrek, který zásahem do prázdné brány upravil výsledek na konečných 4:1 pro Olomouc.