Jeden gól na body nestačil. Bílým Tygrům nevyšla druhá třetina a v Hradci vysoko prohráli

Date of publication Author

Hradec Králové/Liberec – Pět zápasů trvající vítězná šňůra skončila. Hokejisté Bílých Tygrů prohráli ve 43. extraligovém kole na ledě Hradce Králové 1:5 a navíc přišli o brankáře Jána Lašáka, který se zranil a utkání nedochytal. Jedinou branku Liberce vstřelil ve dvacáté minutě Michal Bulíř.

43. kolo, pátek 05. února 2016
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Kudrna, Šimánek), 27. Bednář, 33. Ihnačák (Courchaine), 37. Köhler (Červený), 57. Courchaine (Köhler) – 20. Bulíř (Bakoš). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Frodl, Špůr. Vyloučení: 8:12, navíc Vašíček (HKM) a Radivojevič (LIB) 10 minut, Birner (LIB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5 572. Střely na branku: 24:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Mountfield HK

Kacetl – Pláněk, Plášil, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Havránek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Kudrna, Mertl, Šimánek – Köhler, Knotek, Bulík.

Lašák (od 37. Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Stránský, Vlach.

Ve třech předchozích partiích s Hradcem Králové měli Tygři namále, vždy ale soka přetlačili. Napočtvrté už to nevyšlo. Nadšeně bojující protivník poprvé v letošní sezoně lídra sťal.

Liberečtí po měsíci obdrželi více jak tři góly, na střely se přitom soupeři vyrovnali (24:24). Jenže nedávali šance. Už v první třetině jich přitom měli nespočet.

Úvodní dějství bylo vůbec reklamou na hokej: hra nahoru dolu a příležitosti na obou stranách. Domácí slavili po doklepnutí Tomáše Mertla v osmé minutě, Liberec odpověděl až v čase 19:53, kdy Michal Bulíř zužitkoval z mezikruží krásnou přihrávku Bakoše.

Severočeši musí litovat, že nevyužili přesilovku zkraje druhé části, při níž se soupeř zuby nehty bránil. Z dálky pálil Ševc, dorážel Birner. Ovšem hbitý gólman Kacetl se stal hrdinou dne.

Hradec byl o poznání efektivnější. A měl i štěstí. Nahození Jaroslava Bednáře z křídla si smolně srazil do vlastní sítě Bulíř. Později, v přesilové hře, si sjel k brankovišti Brian Ihnačák a upravil na 3:1.

Tygři toužili po odpovědi, avšak góly nepřicházely. Radivojevič střelou přes beka těsně minul, krátce nato z trestného střílení neuspěl Vampola. Zato na druhé straně v oslabení doťukl Červeného střelu za záda přesouvajícího se Lašáka Bedřich Köhler a domácí vedli už 4:1. Liberec navíc musel vystřídat gólmany, jelikož si Lašák zřejmě natáhl sval a v utkání nemohl pokračovat.

Tříbrankové manko už modrobílí dorovnat nestihli. Ke zmaru je čím dál častěji přiváděl královéhradecký brankář, jehož výstroj pohltila také Šimkovu pumelici. Mountfield hrál nesmírně obětavě, za hlasité podpory publika už nepovolil řádné drama.

Atraktivní duel okořenila i bitka mezi Radivojevičem a Vašíčkem, jež skončila zřejmě spravedlivou remízou. Na góly ale jasně vyhrál Hradec. Tři minuty před koncem ještě přidal pojistku, když se z dorážky trefil Adam Courchaine.

Vladimír Kýhos
„Po posledních třech zápasech, v kterých jsme získali dva body, nám asi moc lidí nevěřilo. I když jsme hráli s mančafty, které body sbírají dál. Můžu dneska pochválit naše mužstvo, protože jsme hráli tak, jak bychom si to představovali pořád. Musím pochválit Ondru (Kacetla) a všechny hráče, protože bojovali a nechali tam opravdu duši. Po jeho úvodním náporu jsme byli vyrovnaným soupeřem Liberci, který udivuje svojí formou celou sezonu. Rozdíl skóre asi neodpovídá poměru šancí v zápase, ale za tu bojovnost jsme si to vítězství zasloužili.“

„Odehráli jsme z našeho pohledu nedůrazné utkání. Měli jsme hromadu šancí, které jsme neproměnili takovým nešťastným řešením zakončení. Domácí třikrát dorazili kotouč do úplně prázdné branky. To byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Musíme se z toho zápasu poučit. Jánko Lašák je v péči lékařů a doufám, že to zranění nebude tak vážné, jak vypadalo. Snad se brzy vrátí to hry.“