Je to tam! Bílí Tygři porazili Mladou Boleslav v přímém souboji o účast v extralize

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - I v příští sezoně se bude pod Ještědem hrát extraliga ledního hokeje! V nejdůležitějším zápase letošního ročníku totiž Bílí Tygři uspěli, když na domácím ledě zdolali Mladou Boleslav 2:0. Za Severočechy se trefili Petr Nedvěd a Tomáš Filippi, dvě asistence přidal Radek Duda a čisté konto zaznamenal Marek Schwarz. Všem fanouškům Liberce tak může spadnout kámen ze srdce.

BAR12, pátek 19. dubna 2013
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 54. Nedvěd (Čakajík, Duda), 56. Filippi (Dušek, Duda). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8, navíc Nouza (MBL) 5 min. + do konce utkání, Mikulík a Pitule (oba MBL) trest ve hře, Pojkar (MBL) os. trest 10 min. a Duda (LIB) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500 (vyprodáno). Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 2:0.

Schwarz - Čakajík, Štich, Jánošík, Výtisk, Derner, Šimek - Duda, Nedvěd, Víšek - Bulíř, Filippi, Kudrna - Dušek, T. Urban, Kica - Pospíšil, Bulík, Vantuch - Špaček.

BK Mladá Boleslav

Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, Výborný, Pabiška - Kafka, Vrbata, Pitule - Ondřej, Rys, Jiránek.

Situace dospěla až k barážovému superfinále, do nějž vstupovaly oba celky s vědomím, jak důležité utkání skutečně je. Od začátku se hrálo vyrovnaně a opatrně, přesto si mužstva dokázala vytvořit velké množství šancí a jejich výkonům vůbec nechyběla tvrdost. Do větších příležitostí se ovšem dostávali Severočeši, které za kýženou výhrou hnala skvělá atmosféra v Tipsport areně.

Už ve třetí minutě úvodního dějství mohl skóre otevřít ve prospěch domácích řízný zadák Štich, jenž se zjevil neobsazený před opuštěnou brankou Mladé Boleslavi. Valent by se přemístit nestihl, k neštěstí domácích však Štich z voleje vypálil po Filippiho pasu mimo. O osm minut později ohrozil klec Středočechů povedeným projektilem z výpadu Dušek, tentokrát už musel Valent zasahovat a navíc zkrotil i Vantuchovu dorážku. I díky tomu bylo skóre po první třetině bezbrankové.

Druhá část pátečního duelu připomínala v mnohém tu počáteční, a to i na ukazateli skóre. Opět se hrálo vyrovnaně, ale Bílí Tygři několikrát doslova sahali po první brance zápasu. Příležitosti Urbana a Bulíře však opět zlikvidoval do té doby perfektně hrající Valent. Šance si vytvořili i Středočeši, jmenovitě to byl nejprve Nouza, jenže i Schwarz chytal velmi dobře.

Ke konci prostřední dvacetiminutovky zahrozilo při početní výhodě duo Vrbata-Pabiška a zatímco střelu prvního z těchto hostů zblokoval Schwarz, dorážku druhého zastavilo tvrzené sklo za brankou domácích. V posledních vteřinách třetiny měli hned několik ohromných příležitostí Severočeši, jenže jak Nedvěda, tak Pospíšila dokázala zazračně zastavit boleslavská obrana nebo sám Valent.

Rozuzlení tedy měla nabídnout buď třetí dvacetiminutovka, prodloužení nebo samostatné nájezdy. Každopádně se očekával hektický závěr, což se potvrdilo. Nejprve se mohla do vedení dostat Boleslav, když Pabiška zahrozil před Schwarzem. Hned poté se ovšem na druhé straně kluziště v šanci objevili Filippi s Jánošíkem, ale ani tentokrát to neskončilo gólem.

Zlomovým se pak stalo vyloučení Nouzy na pět minut a do konce utkání ze nevybíravý faul na Bulíka, jenž poté s otřesem mozku odcestoval do nemocnice. Nedlouho poté se z toho stala přesilovka pět na tři, když dostal dvě minuty Pabiška. Na to odpověděl přesnou dělovkou do šibenice Petr Nedvěd a dav v areně explodoval – 1:0. Rozhodnuto bylo však až o dvě minuty později, kdy na 2:0 zvýšil vedení Tomáš Filippi.

Frustrovaní hosté se už k ničemu nezmohli, a tak budou muset další rok bojovat o postup do Tipsport extraligy. Bílí Tygři se naopak udrželi v elitní soutěži.