I druhé kolo Severočeši zvládli, Energii přehráli 3:1

Date of publication Author Milan Ouředník, Ondřej Flanderka

K.Vary/Liberec - Po dvou kolech mají liberečtí hokejisté plný počet bodů. Na páteční výhru nad Zlínem navázali svěřenci Jiřího Kalouse v neděli, kdy si poradili s karlovarskou Energií, kterou na jejím ledě porazili 3:1. Tygři sice prohrávali v úvodu druhé části, když se trefil Saarinen, pak ale Ondřej, Kudrna a Hořava dokázali skóre otočit a zajistit Liberci další tři body.

2. kolo, neděle 19. září 2010
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Saarinen (Skladaný) - 33. Čakajík (Ondřej), 40. Kudrna (Hunkes), 49. Hořava (Vak, Kudrna). Rozhodčí: Polák, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3497. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0,1:3.

HC Energie Karlovy Vary

Sáblík - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Kokko, Parýzek, Sloboda, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Melenovský, Pech, Sailer - Hruška, Dej, Košťál - Saarinen, Skladaný, Zaťovič.

Pinc – Hunkes, Výtisk, Derner, Rýgl, Čakajík, Trončinský, Moravec, Holub - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Kudrna, Vak, Hořava - Dušek, Kica, Víšek - Bárta, Ondřej, Špaček.

Utkání se hned od počátku odvíjelo ve zběsilém tempu a bojovalo se především ve středním pásmu. Jako první vážněji zahrozili domácí. Ve třetí minutě si v přesilové hře vytvářeli spoustu výborných šancí, ale ani střílení ze všemožných pozic na Pince nestačilo. Energetikům se však v pásmu Tygrů zalíbilo a i přes plný počet hráčů na ledě byla jejich mírná převaha v útoku znatelná.

Šanci na reparát nevyužité přesilovky dostali domácí ve dvanácté minutě, ale i napodruhé zanechali energetici početní výhodu bez využití. V patnácté minutě zahrozil za Liberec Kudrna, ale jeho dělovka z otočky nalezla útočiště v lapačce Sáblíka. O minutu později si přesilovku zahráli i hosté, ale ani jim se skórovat nepodařilo. Půl minuty před koncem první části zkusil štěstí Nosek od modré, ale jeho projektil našel úkryt pouze v náruči připraveného Pince.

Ve druhé třetině se hned od počátku nastěhovali domácí před Pince a jejich aktivita byla odměněna vedoucí trefou. Postaral se o ní Jesse Saarinen v třiaadvacáté minutě, když nenápadnou tečí nasměroval puk mezi betony libereckého gólmana – 1:0. O pár minut později uháněl v brejku na Sáblíka Klimenta, ale jeho rána z mezikruží našla útočiště ve výstroji karlovarského brankáře.

Těžké časy pro Energii nastaly ve 28. minutě. Liberec hrál přesilovku a Sáblík musel předvést řadu výtečných zákroků, aby udržel čisté konto. Neprůstřelnost Sáblíka prolomil až ve 33. minutě Martin Čakajík. Po jehož střele se puk kuriózně, možná i díky mírné teči clonícího Ondřeje, dostal za záda domácího brankáře – 1:1. V závěru třetiny měli optickou převahu na ledě domácí, alezapomínali na zadní vrátka. V čase 39:38 krásným únikem se zakončením mezi betony Sáblíka poslal hosty poprvé do vedení Jaroslav Kudrna - 1:2.

Do poslední třetiny vstoupili domácí aktivně hlavně díky přesilové hře, ale i přes pár dobrých střel se vyrovnání nekonalo. V sedmačtyřicáté minutě naopak hráli početní výhodu Liberečtí. Energetici se dlouho drželi, ale pár vteřin před koncem přeci jen Liberec svůj náskok navýšil. Ve 49. minutě potřetí propálil Sáblíka Miloslav Hořava - 1:3.

Aktivita domácích přišla až s další přesilovkou. Ve velké šanci byl Skuhravý, když se dostal k vyraženému kotouči, ale byl tísněn hned dvěma obránci, a tak zahrál pouze do boční sítě brankové konstrukce. V 57. minutě byl blízko skórování Kudrna, ale pohotový beton Sáblíka zachytil jeho přízemní dorážku. Na druhé straně se pak proti dělovce Gřegořka blýskl Pinc. Energii nepomohla ani hra bez brankáře, a tak první domácí střetnutí ztratili v poměru 1:3.