I díky třem bodům Podkonického přehráli Tygři Energii

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - V důležitém souboji v rámci předehrávky pětačtyřicátého kola porazili Bílí Tygři na domácím ledě Karlovy Vary 3:1. Severočechům pomohl dobrý vstup do utkání, když už po šesti minutách vedli 2:0, a i když se hosté rychle oklepali, dokázali Liberečtí vedení udržet. Pod zisk tří bodů se výrazně podepsal Andrej Podkonický, který byl u všech tří branek domácího celku.

45. kolo, čtvrtek 28. ledna 2010
3:1
(2:0, 0:1, 1:0 )

Branky a nahrávky: 4. Podkonický (Víšek, Čakajík), 6. Nedvěd (Matějovský, Podkonický), 49. Podkonický (Nedvěd) – 34. Skuhravý (Loginov). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Kis, Prchal. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 4456. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Pinc – Jareš, Čakajík, Derner, Moravec, Malkamäki, Holub, Výtisk, Rýgl – Matějovský, Nedvěd, Podkonický – Bartovič, Kašpařík, Vantuch – Špaček, Plodek, Víšek – Blatný, Dušek, Ondřej.

HC Energie Karlovy Vary

Mensator – Němec, Loginov, Nosek, Mucha, Dobroň, Čutta, Parýzek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Melenovský, Hřebejk – Zjuzin, Pech, Skladaný – Hluchý, Kuběna, Zucker - Zaťovič, Parýzek.

Liberečtí vlétli do utkání už s novou posilou obráncem Výtiskem a v prvních minutách se hned natlačili před Mensatorovu branku. Hostující gólman si nejprve poradil se střelou Nedvěda, na dorážku Andreje Podkonického zblízka při přesilovce Bílých Tygrů ve čtvrté minutě už ale dosáhnout nedokázal. Tlak domácích pokračoval a přinesl za minutu a dvacet vteřin druhý gól. O něj se postaral Petr Nedvěd, který dostal opět hodně prostoru na brankovišti a z úhlu dostal puk za ležícího Mensatora.

Kouč Hynek reagoval oddechovým časem, po kterém se jeho svěřenci přeci jen probrali, a hra se vyrovnala. Ve dvanácté minutě vypálil na Pince jedovatě Skladaný, liberecký gólman ale schoval puk do lapačky. Po něm to ještě zkoušel z dobré pozice Koštál, jeho pokus z mezikruží ale zamířil vysoko nad. Když se na druhé straně neujaly pokusy Matějovského ani Bartoviče, šlo se do kabin za stavu 2:0 pro Severočechy.

Prostřední část přinesla šance až ve své páté minutě, kdy se před Pincem do dobré pozice natlačil Kumstát a jeho bombě chybělo jen několik centimetrů. Liberec se ukázal v přesilovce, kdy po střele Rýgla a teči Kašpaříka skončil puk na horní síti. Snížení přišlo v početní výhodě, kterou Západočeši hráli po faulu Dernera. Košťál nejprve v tutovce poslal kotouč nad branku, po dalším vhazování a střele Loginova ale tečoval puk přesně do horního rohu Václav Skuhravý.

Po kontaktním gólu se hra trochu uklidnila a šancí bylo k vidění méně. Když už nějaká přišla, tak to bylo především z karlovarských hokejek jako Hluchého pokus z otočky, který zamířil jen těsně vedle.

Závěrečná dvacetiminutovka začala hodně opatrně. Těsný stav nedovoloval ani jednomu z týmů více otevřít hru, a tak se vycházelo především z jisté obrany. Hosté byli možná o něco více aktivní, ale byli to domácí, kteří se v devětačtyřicáté minutě vrátili do dvoubrankového vedení. Nedvěd zavezl puk za branku, našel Matějovského, jehož střelu Mensator neudržel a do prázdné brány ji dorazil Andrej Podkonický.

Možnost na korekci promarnili Západočeši při přesilovce v pětapadesáté minutě, kdy Hřebejk a Skuhravý narazili na jistého Pince, a když ani závěrečná hra bez brankáře další změnu stavu nepřinesla, připsali si tři body Bílí Tygři, kteří letos i počtvrté dokázali Karlovy Vary porazit.