Gólovou přestřelku zvládli lépe Tygři a radují se ze tří bodů

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci šestého kola Tipsport extraligy se na ledě Liberce představil Zlín. Páteční utkání se strhlo v řádnou přestřelku, v níž měli více střelného prachu nakonec domácí. Tygři porazili Zlín 7:5 a připsali si první výhru za tři body v sezoně.

6. kolo, pátek 28. září 2012
7:5
(2:1, 2:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. T. Urban (Netík, Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Čakajík, Filippi), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. Nedvěd (Bulíř, Šmíd), 59. Netík – 19. Čech (Okál), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. Veselý (Holík, Čajánek). Rozhodčí: Blecha, Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 352. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:5, 7:5.

Pinc – Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub – Bulíř, Nedvěd, R. Vlach – Kudrna, Filippi, Víšek – Netík, T. Urban, Krejčík – Galamboš, Novotný, Špaček – J. Vlach.

PSG Berani Zlín

Sedláček – Linhart, Hamrlík, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Kubiš, Melenovský, Ondráček.

Skóre pátečního duelu bylo otevřeno již po necelých šesti minutách. Postaral se o to domácí dlouhán Tomáš Urban, jenž si našel odražený kotouč po Netíkově střele a dopravil ho do sítě. Na další šance si ale diváci po poměrně rychlé brance museli počkat.

A to do druhé desetiminutovky úvodní periody. Znovu byli v akci domácí hokejisté. Šmíd v přesilovce našel rozjetého Michala Bulíře, který se prohnal přes dvě pásma a bekhendovým blafákem překonal Sedláčka. S blížícím se koncem třetiny se ke slovu dostali taktéž hostující hráči.

Snížení na jednu branku obstaral Filip Čech. Ten se k brance dostal prakticky zadarmo poté, co si kotouč letící za branku srazil do brankoviště Pinc, jenž se vrátil po kratší pauze do liberecké klece, a zlínský forward neměl větší potíže. V samém závěru pak mohlo dojít i na vyrovnání. Na pravém kruhu se osamocen ocitl kanonýr Balaštík, avšak s jeho štiplavým pokusem, i následnou dorážkou, si liberecký gólman porazil.

Do prostředního dějství tak šli v lepší pozici domácí Bílí Tygři, kteří si do ní nesli těsné vedení. To se jim krátce po jeho zahájení podařilo zdvojnásobit. K dorážce střely z hole Šticha se dostal Daniel Špaček a opuštěný kotouč poslal za brankovou čáru. Ale jakoby se opakovala situace z první třetiny, kdy se na další šance jen čekalo.

Čekání bylo ukončeno zhruba v polovině zápasu. Hra se o poznání otevřela a k vidění bylo několik rychlých a početně zvýhodněných protiútoků na straně Severočechů. Ti je ale nevyužili a udeřilo na straně druhé. Ondráček obkroužil Pincovu klec a poslal puk do ohně v brankovišti. Tam si nejdůrazněji počínal Marek Melenovský, který přetlačil bránící hráče a snížil na rozdíl jediné branky.

Liberečtí mohli za krátko odpovědět. Jenže Tomáši Netíkovi se v tygřím zatím lepí smůla na paty a jeho pokus Sedláček zastavil. Dvougólového vedení se ale domácí znovu dočkali. Filippiho nabídku na teč usměrnil Čakajík a po něm ještě Jaroslav Kudrna, jenž byl nakonec označen za střelce branky. Mohl se tak radovat ze své 250. trefy extraligové kariéry a vstoupil do Klubu ligových střelců.

Vedení ale Severočeši ještě ve druhé třetině prohospodařili. Nejprve Pinc rozehrávkou zpoza branky namazal Jaroslavu Balaštíkovi, a ten prázdnou branku neminul. Zlínský návrat v tomto dějství dokonal čtyřiatřicet vteřin jeho kolega z útoku Petr Leška, ovšem za vydatné pomoci domácího obránce Štich, který si jeho pas srazil do vlastní branky.

Třetí třetina tak začínala za nerozhodného stavu a psychická výhoda byla zcela jistě na straně hostujícího celku. Avšak byli to znovu domácí Tygři, kdo se trefil do černého v úvodu třetiny. Kudrna se obtočil kolem branky a poslal kotouč na Sedláčka, ten ještě stačil tečovat Jan Víšek a puk tak zaplul až do sítě.

Nebyl by to ale dnešní zápas, pokud by skóre zůstalo delší čas beze změny. Výtiskovi se příliš nepodařilo vyhození ze třetiny, které sebral Čajánek a poslal ho na brankoviště, kde stál Holík. Ten ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na Ondřeje Veselého, jenž poslal kotouč do odkryté branky.

Krátce na to už bylo ale vše zase jinak. Petr Nedvěd se ke kotouči dostal na levém kruhy a švihem ho poslal do pravého horního rohu Sedláčkovy branky. Ofenzivní přehlídka pátečního duelu ale nekončila. Na druhé straně málem síť rozvlnil Čajánek, jenž umě tečoval střelu Zámorského a ta se odrazilo od horní tyče do ochranné sítě.

Svěřenci Rostislava Vlacha v závěru utkání ještě zkoušeli hru v šesti. Ta se jim ale nevydařila, což stvrdil Tomáš Netík, který minutu před koncem dovezl kotouč do opuštěné klece.