Gól v poslední minutě rozhodl o porážce

Date of publication Author Jan Mráček, Roman Šperňák

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Domácím hráčům se vydařila symbolická odveta za páteční porážku, kterou si přivezli ze severu Čech a v pátém domácím přípravném utkání opět neprohráli. Jediným gólem v utkání rozhodl o výhře svého týmu Zdeněk Kutlák. Čisté konto už podruhé za sebou na domácím ledě udržel Jan Chábera

přát., úterý 23. srpna 2005
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 60. Kutlák (Sailer, Kotaška). Rozhodčí: Pešina - Poloniy, Kreuzer. Vyloučení: 8:5, navíc Hanzal 10 min., Rataj 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 834.

Banes Motor Č. Budějovice

Chábera - Vydarený, Gřegořek, Kutlák, Kotaška, Jindra, Posmyk, Harant - Veselý, Brabenec, Hudec - Sailer, Hübl, Hřebejk - Kotrla, Kopecký, Šimánek - Bělohlav, Hanzal, Mertl - Kuchejda.

Hnilička - Hanzlík, Jiruš, Krstev, Richter, Holub, Moravec, Derner, Nikolov - Plodek, Rataj, Tomajko - Klimenta, Šachl, Procházka - Jech, Vampola, Víšek - Vaic, Podkonický, Novák

Roman Šperňák - Celá úvodní třetina se nesla ve znamení opatrné hry obou týmů, a proto se šance rodily poskromnu. Vůbec první střela na branku přilétla z hole Radka Bělohlava až v 5. minutě utkání, ale Hnilička,hájící branku hostí, s ní neměl výraznější problémy. V čase 6:00 nabídl Hübl soupeři přesilovku, protože putoval na trestnou lavici za hákování. Hosté si v početní převaze nepočínali dobře, nejen že domácího brankáře vůbec neohrozili, ale o 55 vteřin později se početní situace obrátila a domácí hráli čtyři proti třem. Hráči HC České Budějovice zvládli přesilovku lépe a po gólu volala příležitost Ondřeje Veselého, který nedokázal dorazit puk do prázdné branky hostí, když Hnilička pouze vyrazil střelu Zdeňka Kutláka. Vzápětí měl Veselý další šanci, ale brankář hostí znovu odolal. Tygři poprvé vystrčili drápy v 11. minutě, kdy Jiruš tvrdě střílel od modré, ale Chábera se nenechal překvapit. Z první třetiny stojí za zmínku ještě střela Krsteva z prostoru mezi kruhy a také průnik Václava Nováka do třetiny domácích, který už kapitán hostí neměl síly zakončit. Protože domácí hráči nevytěžili nic ze svého tlaku v závěru třetiny, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Druhou část začali lépe liberečtí hráči a již ve 23. minutě musel Chábera likvidovat ránu Nikolova od modré čáry. O minutu později byl vyloučen domácí Veselý. Hosté nedokázali proměnit ani tuto přesilovou hru, když dobře hrající obranu domácích ještě podržel vynikající Chábera, který chytil jak střelu Šachla, tak i dorážku exbudějovického Vampoly z bezprostřední blízkosti. V této fázi utkání rozhodčí pokračoval ve vylučování na obou stranách a Chábera znovu podržel svůj tým při střelách Krsteva a Podkonického. Domácí nezůstali dlouho pozadu a kontrovali Kotrlou, který z otočky nevyzrál na Hniličku. Bránu hostí potom z dobré pozice netrefil ani Sailer v jedné z dalších přesilových her. Na obou stranách byly branky nedobytné, a proto i po dvou třetinách trval stav 0:0. V závěru třetiny skončil zápas pro hostujícího Igora Rataje, který za nesportovní chování putoval předčasně pod sprchy. Závěrečné dějství začínalo minutovou přesilovkou Bílích Tygrů a domácí měli štěstí při šanci Jana Tomajka, který nedokázal z úhlu přehodit ležícího Cháberu. V sedmé minutě Hřebejk v obranném pásmu Liberce zachytil puk, uvolnil se a Hniličku zachránil tyčka jeho branky. O několik minut později ve vlastním oslabení ujel Radek Bělohlav, přihrával Sailerovi před branku, ale ten na jeho přihrávku nedosáhl. Na obou stranách dominovali brankáři, když domácí gólman chytil střelu i dorážku Plodka, který se po samostatné akci dostal k zakončení a opora hostí si zase poradila se střelou domácího Hudce. Klíčový moment utkání přišel v 19. minutě, kdy se nechal vyloučit hostující Stanislav Procházka. Přesilovku dvěma nebezpečnými střelami otevřel Ondřej Veselý, aby jí uzavřel Zdeněk Kutlák v čase 59:49, když využil přihrávku Petra Sailera a osamocen u tyčky branky vsítil.- 1:0 Ve vyrovnaném utkání se nakonec radoval z výhry tým z Budvar Areny.