Dvojutkání za šest bodů! Tygři si zajistili předkolo play-off!

Liberec - Také ve druhém z dvojice slepených duelů vyzráli Tygři na jihlavskou Duklu a přinejmenším do středy se posunuli na šestou příčku tabulky. O výhře 2:1 rozhodl v 50. minutě kapitán Martin Ševc. Náš tým si tak v natěsnané tabulce zajistil místo v předkole play-off!

50.kolo, úterý 27. února 2018
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Redenbach (M. Kvapil), 50. Ševc (Šmíd, Filippi) – 30. Hamill (Stříteský). Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Zavřel. Vyloučení: 4:3, navíc Pyrochta 10 min OT za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 929. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 1:0.

Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Lakatoš – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.

HC Dukla Jihlava

Škarek (Kořenář) – Šidlík, Stříteský, de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal – Čachotský (C), Zeman, F. Seman – Straka, Skořepa (A), Jiránek – Rabbit, Hamill, Anděl – Žálčík, R. Hubáček, Diviš (A).

Bílí Tygři vstoupili do utkání pořádně zostra. Ke Kvapilovu odraženému projektilu se dostal Tyler Redenbach a po svižné otočce propálil brankáře Jakuba Škarka. Po 67 sekundách tak šel náš tým do vedení. O pár minut později to mohlo být už o dvě branky, Kvapil, Bulíř a Redenbach však svou akci překombinovali a o puk přišli.

Zahrozili také hosté, když se ke střele z pravého kruhu dostal Čachotský, Will si však s jeho jedovatou ranou poradil. V 11. minutě pro změnu pláchl obraně Filippi, po samostatném úniku ale trefil pouze břevno jihlavské branky. Když se po Bakošově přihrávce v přesilovce neprosadil ani Kvapil, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Liberec.

Skóre otevřel Tyler Redenbach

Druhá třetina začala vyrovnaně, Jihlava však dostala po sedmi minutách velkou šanci srovnat, když byli Tygři posláni do tří. Tuto nabídku Dukla nakonec využila, byť až ve chvíli, kdy už se náš tým bránil ve čtyřech. Robert Zachary Hamill si sjel na levý kruh, odkud svižnou ranou překonal Willa.

Marek Kvapil mohl vrátit Tygrům vedení, když dostal prostor na levém křídle a prudce vypálil, Škarek však jeho pokus kryl. Stejný hráč se po Filippiho pasu dostal ke střele ještě jednou, ani tentokrát však neuspěl, a tak bylo po 40 minutách srovnáno 1:1.

Suchánek napadá Romana Willa, který se vydal rozehrávat do rohu

Kvapil byl evidentně při chuti i na startu třetího dějství, když nejprve provětral Škarka a vzápětí ještě vybídl ke střele Bulíře, ten však trefil pouze boční síť. Na druhé straně pro změnu pláchl obraně Jiránek, parádním způsobem ho však vychytal Roman Will, který míč vyrazil lapačkou nad.

Nakonec musel k brance zavelet kapitán Bílých Tygrů Martin Ševc, jehož střelu od modré Škarek neviděl a puk tak proplachtil až do sítě. V závěrečných minutách už Tygři žádné drama nedopustili, drželi se u kotouče a nepouštěli Jihlavu do tlaku. Také ve druhém ze dvou back-to-back utkání tedy berou tři body.

„Zápas neměl žádné velké tempo, byl spíše rozkouskován a plný vyloučení. Prakticky po celou dobu to bylo padesát na padesát a bylo otázkou, kdo strhne vítězství na svou stranu. Nakonec se nám podařilo propálit dobře bránící tým hostí a být o ten jeden gól šťastnější.“

Petr Vlk
„Oproti pondělí se sice náš výkon zlepšil, stále nás však tlačí zásadní problém. Tím je neproměňování šancí. Nevyužili jsme příležitosti, které jsme si vytvořili, naopak přišlo nahození na branku a domácí díky němu zvítězili 2:1. Dnes rozhodla produktivita.“