Dvě třetiny juniorka tápala, ve třetí periodě pak udeřila

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – V sedmém kole NOEN extraligy juniorů přivítali Bílí Tygři Mladou Boleslav a v prvních dvou periodách nepředváděli vůbec dobrý výkon. Mladíci Liberce působili jako hodně bezzubá koťata a až za stavu 0:2 začali hrát. V poslední periodě tak předvedli dokonalý obrat, kterému zavelel kapitán Daniel Miškovský. Severočeši vyhráli 3:2.

7. kolo, středa 28. září 2011
3:2
(0:0, 0:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 43. Miškovský (Urban P.), 48. Bittner (Pravda), 51. Mulač (Maďar), 34. Daráš (Vrba F.), 38. Rys. Rozhodčí: Nečas - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 29:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Alexa – Bednár, Pícha, Niko, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, Pravda, Šimek, Urban P., Frk, Mulač, Miškovský.

BK Mladá Boleslav

Příhoda – Knap, Pánek, Babický, Kulhánek, Jiránek, Brandejský, Vrba L., Pešut, Jankovský, Čeček, Lenc, Teubner, Rys, Kulich, Vrba F., Daráš, Koudela, Král.

V sedmém kole zavítala pod Ještěd Mladá Boleslav a od první minuty udávala tempo hry právě ona. Brankář Alexa musel v prvních dvaceti minutách řešit nejednu ošemetnou situaci, jeho sok s maskou na druhé straně naopak byl rád, že se hraje v moderní Tipsport areně. Jinak by totiž asi umrznul.

Postupně na domácím gólmanovi ztroskotali Teubner, Jiránek a Filip Vrba . V patnácté minutě pak byl už Alexa překonán, ale Lenc po pěkném nahrávce Ryse netrefil z metru úplně prázdnou branku a kroutíc hlavou odjel na střídačku.

Druhá třetina se na chlup podobala té první, ale Alexovo kouzlo drželo Tygry ve hře. Při střele Jiránka musel ovšem ukázat všechen svůj um, aby betonem poslal puk mimo tři tyče. V třiadvacáté minutě pak Alexa propustil za sebe dělovku Daráše, tentokrát ho ale zastoupila tyč. O pár vteřin později pak zlikvidoval nájezd Krále, který se ho snažil obhodit kličkou do bekhendu. Liberec mohla dostat následně do hry přesilovka 5 na 3, ale tu domácí spíše zahodili, než odehráli důstojně.

Poprvé se tak měnilo skoré zápasu až v čase 33:08 a do vedení šla zaslouženě Mladá Boleslav. Filip Vrba vyslal do úniku Viliama Daráše a ten blafákem na lapačku poslal hosty do vedení – 0:1. Liberec se nepoučil a dvě minuty před koncem třetiny to bylo 0:2. Jiří Rys se trefil z buly přesně – 0:2.

V kabině Bílých Tygrů pak asi bylo pořádné zemětřesení, protože od čtyřicáté minuty působili jako vyměnění. V čase 42:18 vyškolil Daniel Miškovský nejen obranu, ale i brankáře Příhodu a zápas začal mít úplně jiný náboj – 1:2. Poté přišla minuta Nika. Nejdříve si mladoboleslavský Příhoda málem srazil jeho střelu do branky a vzápětí na druhé straně zlikvidoval severočeský bek čistě unikajícího Ryse. Srovnáno ale bylo zhruba v osmačtyřicáté minutě. Pravda našel zpoza branky Ladislava Bittnera a pryž se třepotala v síti – 2:2.

Hosté totálně odpadli a byla na nich vidět nervozita. Dílo pak dokonal Jakub Mulač, kterému stačilo do pasu Maďara jen nastavit hůl – 3:2. Srovnat mohl Daráš, ale Alexa si jeho střelou mezi betony vychutnal. Bílí Tygři si už zbytek duelu pohlídali a díky povedené třetině obrali Mladou Boleslav o jisté vítězství.