Dvě branky Dlouhého podpořily juniorské vítězství

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci jednatřicátého kola NOEN extraligy juniorů zavítali na led Liberce hráči Olomouce. Vzhledem k postavení v tabulce se možná dali považovat za mírné favority, avšak to vzalo za své. Bílí Tygři díky čtyřem brankám ve druhé třetině soupeře zlomili a nakonec slavili vysoké vítězství v poměru 5:0.

31. kolo, čtvrtek 19. ledna 2012
5:0
(0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Jánošík (Kedršt, Vlach), 26. Vlach (Kedršt, Jánošík), 27. Psota (Dám), 33. Dlouhý (Psota), 59. Dlouhý (Psota). Rozhodčí: Vokřál - Bosák, Ledinský. Vyloučení: 6:10, navíc Škůrek (OLO) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 60:20. Průběh utkání: 5:0.

Jelínek - Bednár, Jandejsek, Procházka, Beránek, Čechura, Dám - Jánošík, Kedršt, Psota, Pálek, Dlouhý, Maďar, Morong, Vlach, Bittner, P. Urban, Frk, Miškovský.

HC Olomouc

Dusík - Škůrek, Schejbal, Brandýs, Šaur, Jergl, Brančík, Vondra, Dufek - Číp, Hes, Novotný, Voznica, Brada, Ostřanský, Smetana, Miczek, Lehečka, Machala, Heža, Sedlář.

Pod Ještědem se začalo svižně a na první šanci se příliš čekat nemuselo. Ostřanský vypálil z mezikruží a jeho pokus proklouzl až za Jelínka. Na brankové čáře se však zastavil a nejrychleji u něj byl právě domácí gólman. Krátce po této situaci mohli ruce k nebesům vztyčovat hráči Bílých Tygrů, to když Dlouhý a Psota vyrazili pouze na jednoho zadáka Olomouce. Ten se však projevil jako defenzivně velmi schopný a v leže dokázal Psotův pas zastavit a zažehnat tak nebezpečí.

Třetí a poslední větší šance první periody také přišla v první pětiminutovce. A jiskřilo se před Jelínkem. Novotný v oslabení dobruslil vyhozený kotouč a ocitl se tváří v tvář libereckému muži v masce. Ten však vyšel ze souboje vítězně, jelikož jeho beton byl rychlejší, než Novotného klička do bekhendu.

To bylo v první třetině víceméně vše, Liberec ve zbytku času hosty přehrával, větší šance si však netvořil. A když už se domácí propracovali do dobré pozice nedařilo se jim vyzrát na skvěle se prezentujícího Dusíka. Prostřední dějství tak začínalo za stejného stavu jako zápas samotný.

Druhá třetina ale tuto situaci změnila, a to dost výrazně. Vše začalo hned v jejím počátku. Kedršt pálil z pravé strany, Dusík jeho střelu vyrazil doleva, kde ale číhal Filip Jánošík. Na toho tak zívala odkrytá klec a jemu nedělalo žádný problém poslat do ní kotouč.

Další zásahy přišly v necelé minutě. Nejprve se znovu na brankovišti prosadil Jaroslav Vlach, jemuž asistovali Jánošík s Kedrštem. U obou branek tak bodoval kompletně celý útok, jelikož Vlach asistoval u té první. Padesát vteřin po jeho zásahu zvedal ruce nad hlavu Matěj Psota, kterému se podařilo dostat kotouč do branky dorážkou z brankoviště, jak jinak v dnešním zápase.

Avšak to ještě nebylo od Liberce v prostředním dějství vše. V jeho druhé polovině se za brankou zmocnil kotouče Psota, adresoval kotouč před branku, kde čekal Adam Dlouhý. Ten pohotovou ranou z první procedil kotouč do sítě a stanovil tak skóre po čtyřiceti minutách na 4:0.

Do závěrečných dvaceti minut základní hrací doby tak šli s jasnou výhodou domácí Bílí Tygři. A hráči se dle toho také chovali. Zbytečně neriskovali a spíše kontrolovali hru. Vzruch přinesl snad jen Urban, jenž minul odkrytou branku.

Největší rozruch tak přinesl faul hostujícího Škůrka, jenž si vykoledoval za faul kolenem trest na pět plus do konce. Dlouhou přesilovku domácí nevyužili a na další výrazné momenty se muselo čekat až do závěrečných pěti minut. Nejprve mohl na 5:0 zvyšovat Frk, tomu se to však nepodařilo. To Adam Dlouhý úspěšný byl. Znovu zopakoval spolupráci s Psotou a zblízka prostřelil Dusíka.

Právě jeho branka se stala definitivní tečkou za zápasem, ve kterém si Liberec připsal vysokou výhru 5:0.