Druhá třetina rozhodla o výhře v Ústí

Date of publication Author Radek Vokál, Jindřich Rosička

Po porážce od Pardubic si Bílí Tygři spravili chuť v Ústí nad Labem, kde ve druhém přípravném zápase sezóny vyhráli 3:0. Všechny tři branky padly ve druhé třetině a postarali se o ně Kašpařík, Musil a obránce Vála. V brance dostal šanci mladý Jan Koťátko a chytil ji "za pačesy" - nepustil ani jednu střelu.

přát, pondělí 28. července 2003
0:3
(0:0, 0:3, 0:0)

Branky: 21. Kašpařík, 28. Musil, 30. Vála. Rozhodčí: Šarf - Kašpar, Charouzek. Vyloučení: 4:7. Diváci: 400.

Koťátko - Krstev, Holub, Kočí, Jareš, Čakajík, Vála, Ovčačík - Klimenta, Šulc, Jech - Novák, Pabiška, Musil - Verčík, Kašpařík, Korhoň - Víšek

Bílí Tygři od začátku utkání velice důsledně bránili a nepouštěli domácí do většího tlaku. Již ve druhé minutě oslabil Tygry Jaroš zbytečným krosčekem. Ústečtí Lvi v přesilovce zamkli hosty v jejich obranné třetině, ale nedokázali si vytvořit vážnější šanci. Hra obou týmů byla nevýrazná a domácí ani hosté nedokázali kotouč dobře rozehrát a vytvořit si šance. Stejně jako první probíhala i druhá přesilovka domácích, když byl vyloučen Holub, a další po vyloučení Jecha. První část hry se dále nesla v duchu vyloučení a nepřesných rozehrávek, a tak divácky nezajímavá třetina skončila bez branek.

Do druhé třetiny Bílí Tygři, snad popohnáni proslovem trenéra v kabině, doslova vtrhli. Již v první minutě Jareš přihrál na červenou čáru rozjetému Kašpaříkovi, a ten přestože byl před brankou atakován domácími obránci, dokázal po kličce do bekhendu skórovat. Ve 28. minutě se opět měnilo skóre ku prospěchu hostí, a to když Mojmír Musil po chybě domácí obrany v rozehrávce převzal před brankou odražený kotouč a přízemní střelou k levé tyčce překonal gólmana domácích. O minutu později ujel obraně hostí ústecký útočník, ale před brankou jej neposlechl kotouč a Koťátko mu jej holí vyrazil. Kotouč převzal Čakajík, našel Aleše Válu, který se před brankou domácích nemýlil a posunul tak skóre na 0:3.

Domácí vyměnili brankáře, do branky nastoupil méně zkušený Volke. O minutu později si obránce Tygrů v obranném zákroku vypomohl hákováním a musel si odsedět dvouminutový trest. Domácí však kromě několika střel od modré nedokázali Koťátkovu klec ohrozit. Až po vyloučení Jecha ve 33. a Jareše ve 34. minutě, kdy domácí hráli v početní převaze pět na tři, dokázali probourat obranu hostí. Několikrát krátce za sebou prověřili vychladlého Koťátka od modré, až se před brankou (již při hře pět na čtyři) zjevil osamocený Vrzal, který dorážel odražený kotouč pod víko Koťátkovy klece. Ten byl však pozorný a mrštnou lapačkou Vrzala vychytal.Ve 36.minutě hosté ujeli do brejku, ale na brankové čáře čaroval skvělý Volke. Ve druhé třetině Bílí Tygři jasně ústeckým Lvům ukázali, že hrají vyšší soutěž zaslouženě.

Ve třetí minutě posledního dějství byl vyloučen hráč domácích, avšak Tygři se nedokázali usadit v pásmu a ohrozit tak Volkeho branku. Až ke konci přesilové hry nahodil zadák hostí kotouč před branku, kde se ho snažil dorazit Vála, ale neuspěl. Dvanáct vteřin po konci oslabení šli domácí opět do čtyř, když Martínek podrazil libereckého beka. Po minutě přesilové hry se domácí málem prosadili, když Musil zavezl kotouč mezi dvěma obránci domácích, přiklepl ho Kočímu, ten se snažil bekhendem překonat Volkeho, ovšem branku přestřelil. Ve 47. minutě Koťátko hodil proti hráči soupeře svoji hůl, aby mu vyrazil kotouč a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Domácí hráč před brankovištěm vystřelil do levého růžku, Koťátko však střelu bez problémů pokryl.

V 50. minutě fauloval Bašta a hosté měli opět výhodu přesilové hry. Liberečtí v přesilovce skvěle kombinovali, až Musil prověřil dělovkou Volkeho, který měl co dělat, aby střelu pokryl. V 55. minutě byl vyloučen Vála za držení, ale domácí zřejmě díky psychickému tlaku ve finální přihrávce selhávali a nedokázali Koťátka ohrozit. Ke konci měli domácí k dispozici ještě jednu přesilovku, ale na tlak se již nezmohli.

Utkání plné vyloučení bylo až na druhou třetinu odehrané ve velice slabém tempu, na hráčích bylo vidět, že se teprve rozehrávají po dovolených. Od začátku druhé třetiny měli hosté jasně navrch, což se projevilo i na výsledném skóre 0:3.