Druhá porážka Bílých Tygrů

Date of publication Author Lucie Vítková, Martin Číž

Libereckým hokejistům se ani ve druhém utkání za sebou na hřišti soupeře nepodařilo získat bod. Přestože Tygři v zápase dvakrát vedli, v polovině zápasu se hráčům Sparty povedl rychlý obrat, kdy během minuty vstřelili dvě branky a vítězství si již pohlídali. V dresu Liberce se opět trefil <b>Aleš Kotalík</b>, který tak i nadále patří k nejlepším kanonýrům ligy.

1. kolo, úterý 28. září 2004
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 18. Chabada (Řezníček, Ton), 27. Netík (Kratěna), 28. Kašpařík (Olesz), 48. Kratěna (Netík) - 11. Kotalík (V. Nedorost), 23. Vaic (Jareš), 37. S. Procházka (V. Novák, Duben) Rozhodčí: Rejthar - Padevět, Čížek. Vyloučení: 3:5, navíc Kotalík (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5405.

Bříza - J. Řezníček, Dobroň, Jan Hanzlík, Pilař, L. Procházka, Richter, Schnabel - Chabada, Olesz, Ton - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Kratěna, Netík, Kotrla - Kašpařík, Broš, D. Vrbata. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Hnilička - J. Holub, Jiruš, Krstev, M. Duben, Jiří Hanzlík, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - R. Vrbata, A. Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, K. Dvořák a Kapoun.

Úvodní minuty dohrávaného prvního kola začala obě mužstva opatrně. Nikdo se nehnal do útoku, přesto Bříza dobře vytěsnil střelu Kotalíka. Na druhé straně se zapotil Hnilička při šancích Oleszova útoku. Pěknou střelou vystrašil libereckého brankáře také Nedvěd. V 8. minutě se sám mezi kruhy objevil hostující Hanzlík, ale nezamířil přesně. 11. minuta se domácím příliš nevydařila. Na trestné lavici seděl liberecký Hanzlík, když Tonovi na modré utekl puk, který dojel Nedorost. Ten v tísni nahrál Kotalíkovi, který přes Řezníčka rychlou střelou uklidil puk za Břízu – 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Richter, avšak místo střely volil přihrávku, která nenašla adresáta. V 18. minutě zvedali ruce nad hlavu domácí, když na trestné lavici seděl Rataj. Ton vybídl Řezníčka ke střele a jeho ránu usměrnil šikovnou tečí do horního růžku Hniličkovy branky Chabada1:1. Otočit vývoj utkání mohl o minutu později Netík, který si po samostatném úniku nejprve strážce hostující svatyně položil, ale bekhendem prázdnou branku přestřelil.

Druhou třetinu otevřela šance Broše a střela Kratěny po chybě obránce Dubna. Ve 23. minutě se znovu radoval Liberec. Po levém křídle ujel Vaic, který naznačil střelu a lišáckou kličkou překonal bezmocného Břízu a zvýšil tak na 1:2. V přesilové hře byl blízko gólu Radim Vrbata, ale Bříza se vytáhl akrobatickým zákrokem. 27. a 28. minuta patřila Spartě. Kratěna viděl dobře najetého Netíka, který golfovým úderem z kruhu zamířil přesně nad Hniličkovu lapačku – 2:2. O pár vteřin později nadvakrát střílel Olesz a Hniličkou vyražený puk důrazně vrátil za jeho záda Kašpařík. Domácí se tak ujali vedení 3:2. Vzápětí Nedvěd s Hlaváčem ujížděli sami na osamoceného beka hostí, ale prvně jmenovaný hostujícího brankáře nenachytal stejně jako po krásné kombinaci trojice Kratěna – Broš – Chabada. V 37. minutě se skóre opět měnilo. Od modré vypálil Pilař a z protiútoku po ose Duben – Novák se puk dostal ke Stanislavovi Procházkovi, který dorážkou puku do sparťanské branky srovnal na 3:3. Před koncem prostředního dějství ještě protáhl Hniličku Ton a Kašpařík nadvakrát trefil pouze tyč.

Třetí třetina se stala bojem o střední pásmo. Ani jeden z týmů si v prvních pěti minutách nevytvořil vyloženou gólovou šanci. Nejblíže byl Krstev, který z kruhů střílel mimo tyče. Ve 48. minutě se po nepřesnostech na liberecké modré čáře dostal k puku Kratěna, který střelou po ledě vrátil Spartě vedení – 4:3. Vyrovnat mohl exsparťanský útočník Novák, ale tváří v tvář Břízovi neuspěl. Domácí gólman si poradil také se střelou Procházky v oslabení. Naopak v přesilové hře si na něm vylámali zuby postupně Vaic, Podkonický a znovu Procházka. Po skončení trestu promarnil šanci Netík. Nadvěd s Hlaváčem znovu přečíslili libereckou obranu, ale puk vyslaný z Nedvědovy hole skončil na zadním mantinelu podobně jako pokus Výborného. V závěru zápasu trenér Paleček odvolal z branky Hniličku, ale Sparta si výsledek pohlídala.

Bílí Tygři tak po dnešní prohře klesli na páté místo, Sparta naopak z vedoucí pozice sesadila hokejisty Vítkovic.