Drama se šťastným koncem

Date of publication Author Jiří Beníšek

Bílí Tygři utkání začali výborně a po první třetině vedli rozdílem třídy 3:0. Ve druhé třetině ale nepochopitelně polevili a přenechali inicativu soupeři. Ten toho využil ke snížení a ve třetí třetině i ke vstřelení kontaktního gólu. Obavy o výsledek ale o dvě minuty později "uťal" svojí druhou brankou v utkání <b>Jan Tomajko</b>. Bílí Tygři vrátili Karlovým Varům porážku a upevnili si postavení v horní části extraligové tabulky.

2. kolo, úterý 26. října 2004
4:2
(3:0, 0:1, 1:1)

Branky: 9. Rozsíval (Vaic), 11. Nedorost (Novák), 18. Tomajko, 55. Tomajko (Krstev) - 29. Hlavačka (Hurtaj, Lipianský), 53. Skuhravý (Kraus). Rozhodčí: Nečas - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3580.

Falta - Šmíd, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Nedorost, Procházka - Vaic, Vrbata, Rozsíval - Vampola, Plodek, Víšek. Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun.

HC Energie Karlovy Vary

Šmíd - Bauer, Harant, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka,Suur, Polák - Procházka, Bednařík, Dvořák - Míka, Skuhravý, Kraus - Hurtaj, Lipianský, Tomík - Košťál, Pech, Zaťovič. Trenéři: Pavel Pazourek, Radim Rulík.

Bílí Tygři začali utkání aktivně a iniciativně, jako už dlouho ne. Jejich trvalý tlak jim také přinesl zasloužené ovoce v podobě branek. Tu první vstřelil v 9. minutě Patrik Rozsíval, který se ve skrumáži před Šmídovou brankou zorientoval nejlépe a dorazil do branky tvrdou střelu Vaice. Domácí tým povzbuzen vedoucí brankou se i nadále tlačil do útoku a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 11. minutě přihrál Novák rozjetému Václavu Nedorostovi, a ten se ze samostatného nájezdu nemýlil, 2:0 pro Bílé Tygry. Hosté se po druhé brance stáhli ještě více do obrany, ale Bílí Tygři trpělivě hledali skulinku v jejich hře. Po dlouhém obléhání Šmídovy branky v 18. minutě dorážel puk Jan Tomajko a hlavní rozhodčí po krátké konzultaci se svým kolegou u videa ukázal na středový kruh, 3:0. Úvodní třetinu odehráli Bílí Tygři jako z partesu a výsledkem bylo jasné vedení.

Úvod druhé třetiny byl ve znamení pokračujícího tlaku domácích, kteří měli výhodu početní převahy. Jejich nasazení ale postupně sláblo, Tygři nebruslili, začínali chybovat a nepochopitelně přenechali iniciativu soupeři. Ten záhy zvedl hlavu a začal intenzivně prověřovat Faltu v domácí brance. Pavel Falta držel svému týmu tříbrankový náskok až téměř do poloviny utkání. Pak ale ve 29. minutě tvrdě vypálil Martin Hlavačka a opět přišlo ke slovu video. Záznam potvrdil, že puk se ven z branky odrazil od horní zadní tyče, znamenalo to snížení na 3:1. Bílí Tygři nehráli druhou třetinu vůbec dobře, nevyužili ani více než minutovou přesilovku 5 na 3. Naštěstí ani hosté neměli zrovna střelecký den, navíc Pavel Falta podával velmi dobrý výkon, a tak po dvou třetinách domácí stále vedli 3:1.

Třetí třetina byla v úvodu stále ve znamení útlumu domácího týmu, hosté přitvrdili hru a snažili se o kontaktní gól. V obraně ale Bílí Tygři odolávali, i když občas při nich stálo i štěstí a za zády měli velmi dobře chytajícího Faltu. Z tlaku ale vznikají chyby a jednu "vyrobili" Bílí Tygři. V 53. minutě nahazoval jeden z hostí puk do útočného pásma, ten se odrazil od bruslí dezorientovaného Moravce a dvojice Kraus - Skuhravý byla neomylná. Bílí Tygři se naštěstí probrali v pravý čas. Znovu zapnuli na vyšší obrátky a obavy o výsledek ve Svijanské aréně definitivně zažehnal v 55. minutě svojí druhou brankou v utkání Jan Tomajko, který získal puk po střele Krsteva a podél ležícího Šmída ho zasunul do karlovarské branky. Závěrečný nápor hostí již změnu skóre nepřinesl, Bílí Tygři si tak připsali další tři body a upevnili si svoji pozici v první pětici extraligové tabulky.