Drama s postupovou tečkou! Tygři jsou v osmifinále Ligy mistrů!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Karlstad - Do Švédska odlétali Bílí Tygři k odvetě šestnáctifinále hokejové Ligy mistrů s náskokem tří branek, přesto neměli proti Färjestadu nic jisté. Švédský celek ukázal svou kvalitu a těsně před koncem se v celkovém skóre přiblížil na rozdíl jediného gólu. Přesto mohou naši hráči slavit postup mezi nejlepších šestnáct týmů soutěže!

šestnáctifinále, úterý 11. října 2016
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 21. Nygård (L. Persson), 59. Nygren. Rozhodčí: Johansson (SWE), Lemerlin (AUT) – Persson, Wernström (oba SWE). Vyloučení: 4:2, navíc Gulaš (FAR) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 22:19. Průběh utkání: 2:0.

Färjestad Karlstad

Haugen (Steen S.) – Tollefsen, Nygren (C), Skogs, Holös, Enok, Wikstrand, Brandhammar – Åslund, Gulaš, Asplund – Ryno, Johansson, Nygård – Stapleton, Persson L., Nilsson – Svensson, Steen O., Persson J. – Jämtin.

Will (Lašák) – Ševc, Šimek, Pyrochta, Derner, Vitásek, Jánošík – Lakatoš, Krenželok, Jelínek – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – Bližňák, Bartovič, Špaček – Vantuch, Stránský, Ordoš – Vlach.

Přestože to byli domácí, kdo musel po první duelu dohánět nepříznivý stav, vstoupili do utkání aktivněji naši hráči. S řadou šancí si však poradil brankář Haugen, který v utkání pod Ještědem seděl pouze na střídačce. Ke skórování Tygrům nepomohla ani rychlá přesilová hra. Na druhé straně se po odrazu puku objevil Asplund zcela sám před Willem, mladý gólman však parádním zákrokem zabránil domácímu forvardovi ve skórování.

Čas rychle plynul a byli to domácí, kdo se musel více tlačit kupředu. Bílí Tygři však nepouštěli své soupeře do výraznějších šancí a naopak mohli před koncem první třetiny sami skórovat. Dominik Lakatoš dostal přesnou přihrávku na hokejku zpoza branky a rozjetý pálil z mezikruží, jeho pokus však rozezněl pouze tyč domácí svatyně! Do druhého dějství se tak vstupovalo za bezbrankového stavu.

Ten však ve druhém dějství příliš dlouho nepanoval. Už po čtyřiceti sekundách se při oslabení ujal puku Joakim Nygard, který postupoval sám na branku a přesnou ranou zápěstím otevřel skóre. Domácí vycítili šanci a přitlačili na pilu. Holös se dostal ke střele z dobré pozice, nicméně jeho pokus Will viděl a betonem puk zastavil.

Oslava hostujícího celku

Vzhledem k důležitosti utkání nechtěl ani jeden tým udělat chybu a příliš vyložených šancí tak ve druhé periodě k vidění nebylo. Až v jejím samotném závěru ujížděl Jan Ordoš osamocen na brankáře, klička mu však nevyšla podle plánu. Brankář Lars Haugen tak držel své mužstvo v těsném vedení.

V závěrečné periodě potřebovali domácí stáhnout dvoubrankovou ztrátu z celkového skóre, Tygři však dobře bránili a své soupeře nepouštěli do výraznějších šancí. Naopak Bartovič mohl po dvou brankách v Home Credit Areně přidat také další v odvětě, vylámal si však zuby na skvělém Haugenovi. Za hlasité podpory hrstky libereckých příznivců se však i tak naši hráči pomalu blížili k branám do osmifinále.

Na velkou komplikaci zadělal domácím před koncem Milan Gulaš. Po jeho tvrdém hitu zůstal Jan Stránský ležet na zemi a za úder do oblasti hlavy a krku nakonec pro českého útočníka Färjestadu zápas skončil. Liberečtí tak dostali příležitost hrát pětiminutovou přesilovku a uklidnit hru. Početní převahu sice Tygři nevyužili, čas však rychle utíkal. Přesto přišlo drama. Magnus Nygren propálil vše, co mu stálo v cestě, a domácím 92 sekund před koncem chyběl k vyrovnání jediný gól. Ten už však Tygři nepřipustili a zajistili si cestu do osmifinále Ligy mistrů.

Filip Pešán
„Byl to opět velmi vyrovnaný zápas. Trochu podobný tomu domácímu. Také tentokrát jsme podle mě byli trochu lepším týmem. Po většinu času jsme byli silnější na puku a hráli jsme aktivně. Nechtěli jsme prohrát, takže jsme se stále snažili vyrovnat, což se nám nepovedlo. Ale i tak můžeme být na konci spokojenější. Máme za sebou velmi vyrovnané dvojutkání. Možná jsme měli doma trošku více štěstí a právě proto jsme v osmifinále. Také tam bychom rádi uspěli.“

šestnáctifinále, úterý 11. října 2016
(0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky

Färjestad Karlstad