Domácí neporazitelnost trvá. Tygři po boji udolali i chomutovské Piráty

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Další skvělou podívanou nabídli Bílí Tygři divákům, kteří přišli zhlédnout bitvu s Chomutovem. Ten sice ještě v polovině zápasu vedl 2:0, nažhavená tygří smečka se ale na něj dotáhla a následně si vynutila prodloužení. V něm trefou v přesilovce domácí neporazitelnost uhájil Petr Jelínek.

8. kolo, neděle 04. října 2015
3:2p
(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Řepík (Birner, Vampola), 47. Vampola (Birner, Řepík), 64. Jelínek (Vampola) – 20. Pospíšil (Hřebejk), 22. Pospíšil (Červenka, Vondrka). Rozhodčí: Šír, Lacina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř (LIB) 5 min + do konce utkání. Využití:3:1. Střely na branku: 38:28. Hráči utkání: (LIB) Petr Vampola - (CHM) Tomáš Pospíšil. Diváci: 4452.

Lašák – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček.

Piráti Chomutov

Hanuljak – Drtina, Jánošík, Dlapa, Rýgl, Tejnor, Šidlík, Blaha, Kranjc – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička, Červenka – Tomica, Sklenář, Pospíšil – Květoň, Kaše, Kämpf.

Rychle a zběsile. Tak vlétli Tygři do utkání s Chomutovem jakožto nově vedoucí celek Extraligy. Od úvodních minut dávali soupeři pocítit horkost tygřího doupěte a vrcholem jejich snažení v osmé minutě byla samostatná akce Michala Bulíře. Jeho pokus o úspěšné zakončení sólo jízdy ale pozorný Hanuljak vynuloval.

V druhé části první třetiny následoval útlum a do sedla se vyhoupla Růžičkova družina. Ta na rozdíl od domácích ale svůj tlak vygradovala úspěšně a šestnáct vteřin před odchodem do šaten se mohla radovat z úvodní branky, o kterou se přízemním projektilem postaral Tomáš Pospíšil.

V tu chvíli se domácí museli vzpamatovávat jak z gólu, tak z vyloučení do konce utkání. Tím byl totiž za faul kolenem potrestán Michal Bulíř. Tygří smečka tak do prostřední části vstupovala s vidinou více než čtyřminutového oslabení, které se záhy zdvojnásobilo, když si na trestnou šel sednout i Řepík. Tygři tak šli do tří a gól soupeře na sebe nenechal dlouho čekat. Tomáš Pospíšil završil klasickou přesilovkovou akci střelou do levého růžku a navýšil vedení Pirátů na 2:0.

„Za tlak v závěru utkání jsme si ten vítězný gól v prodloužení zasloužili,“ řekl trenér Filip Pešán.

Pešánovi svěřenci si neoddechli ani poté. Chomutov nabuzen využitou početní výhodou v obléhání Lašákovy svatyně neúnavně pokračoval a liberecký muž v masce se spolu s ostatními spoluhráči měl co ohánět, aby ve zbytku Bulířova pětiminutového trestu nepadl další gól.

Domácí to ale ustáli a na konci třetiny se jim rovněž naskytla dvojnásobná přesilovka. V ní měl ke kontaktní brance blízko Birner, kotouč mu ale sklouzl a síť v odkryté bráně se nerozvlnila. Jeho zaváhání se ale jal napravit Petr Vampola, tentokrát již při klasické přesilovce, který pěknou kombinaci svých kolegů Řepíka a Birnera korunoval snižující trefou na 1:2

„Za stavu 0:2 jsme tahali za krátký konec. Kdyby soupeř v tuto chvíli odskočil na 3:0, zápas by byl ztracený,“ vyslovil se Pešán.

Za toho stavu také oba celky započaly závěrečnou třetinu. Na tom chomutovském bylo vidět, že si své jednobrankové vedení bude chtít ohlídat. Defenzivní styl hry se mu ale nevyplatil a v přesilové hře se Liberečtí díky trefě Petra Vampoly na Piráty dotáhli.

Blízko měli následně i k vedení. Početní výhodu ale v třetí gól nepřetavili. Ve snaze vstřelit jej ale nepolevovali a jejich vpády do obranného pásma Chomutova byly s ubývajícím časem čím dál častější. To náležitě oceňovali i přítomní diváci, kteří se svými pokřiky snažili dotlačit Pešánův celek ke třem bodům. Ani ti ale na nerozhodném stavu nic nezměnili, následovalo tedy prodloužení.

V něm o osudu druhého bodu navíc rozhodl v přesilové hře Petr Jelínek. Domácí tvrz tak zůstala nedobyta i po návštěvě chomutovských Pirátů.

„Minimálně tři čtvrtě zápasu jsme byli lepším týmem. Byla otázka času, kdy tam něco spadne,“ nechal se po utkání slyšet střelec vítězné branky Petr Jelínek.

„Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, první třetina z naší strany nebyla špatná. Za stavu 0:2 jsme tahali za krátký konec zápasu. Kdyby soupeř v tuto chvíli odskočil na 3:0, zápas by byl ztracený. My ale ustáli šance soupeře, Janko začal být velkou oporou v bráně. Ve třetí třetině jsme byli o chloupek lepší a šli si buldočím stylem za vítězstvím. Za závěrečný tlak jsme si ten vítězný gól v prodloužení zasloužili.“

Jan Šťastný
„Před utkáním bychom bod brali, ale vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, jsme trošku zklamáni. Měli jsme to výborně rozehrané, bohužel jsme ale neproměnili některé šance, které jsme proměnil měli, a neodskočili na třetí, možná rozdílový gól. Mrzí nás, že jsme vlastními fauly domácí nakopli, a utkání tak ztratili.“