Do třetice všeho dobrého

Date of publication Author Jiří Beníšek

Po třech vyrovnaných třetinách zvítězili Bílí Tygři potřetí v řadě. Nejvíce asi domácí trenéry těší další nula na straně inkasovaných branek. Tygři tak ve třech zápasech nedostali ještě ani gól. Skóre zápasu otevřel tři minuty před koncem Čermák. Krátce po polovině zvyšoval z úniku tří na jednoho Procházka. Pět minut před koncem utkání uzavřel skóre přesnou střelou Moravec. Bílí Tygři tak porazili Kadaň 3:0.

přát., pátek 06. srpna 2004
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 17. Čermák (Rataj), 32. Procházka (Novák), 55. Moravec (Vaic, Podkonický). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:cca 250.

Hnilička, Falta - Jiruš, Šmíd - Krstev, Duben - Hanzlík, Moravec - Jareš, Holub - Čermák, Rataj, Tomajko - Procházka, Novák, Plodek - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Pabiška, Jech. <br>Trenér: Josef Paleček. Asistenti: Karel Dvořák a Jaroslav Nedvěd st.

SK Kadaň

Jež, Slabý - Pospíšil, Špelda, Štelcich, Hlavatý, Urban, Kameš, Sadloň, Tomaška, Postl, Hubínek, Polanský, Tvrdek, Hlusička, Kajer, Pelán, Jabrocký, Kreuzman, Žák, Mudra, Scherzl. <br>Trenér: Alois Chlustina. Asistent: Miroslav Novák.

Úvod utkání obstaral agilní Andrej Podkonický, který se dvakrát pokusil o průnik, ale nic z toho nebylo. Při druhém byl ale faulován a domácí měli první možnost ke skórování. První velkou šanci ale prohospodařil v 6. minutě Jech. O minutu později přestřelil branku Čermák, který se ocitl sám před brankářem hostí. V další minutě měl na hokejce "gólovku" Procházka, střílel mezi betony, ale neproměnil. V 11. minutě se pěkně natlačil před branku hostí Novák, ale střela bekhendem nebyla dost důrazná. Ve 14. minutě zahájili přesilovku hosté, ale nic nevytěžili, ojedinělé střelecké pokusy z dálky likvidoval Milan Hnilička a navíc prokazoval, že v zámoří hodně zapracoval na práci s hokejkou, protože třikrát zastoupil spoluhráče a vyhodil puk přes všechny čáry.
V 17. minutě se domácí konečně dočkali. Skóre zápasu otevřel Čermák, který zužitkoval vyhranou buly Rataje a podél ležícího brankáře skóroval. Hosté kontrovali v 18. minutě, kdy po odraženém puku od bruslí Procházky tvrdě pálil jeden z obránců, ale Hnilička byl na místě.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí, o střelbu se pokoušel Vaic, také útok mladíků Pabiška, Klimenta, Jech byl hodně vidět. Největší šanci v těchto fázích zápasu měli ale hosté. Ve 25. minutě vybojoval jeden z útočníků puk v rohu a rychlou křižnou přihrávkou našel před brankou spoluhráče. Milan Hnilička ale předvedl skvělý skluz a přemístění, a tak skončila střela na jeho betonech. V dalších minutách se ke střelám dostali postupně Duben, Plodek i Rozsíval, ale hostující gólman byl ve střehu. V polovině utkání došlo ke střídání brankářů na obou stranách, hostujícího Ježe nahradil Slabý, v Tygří kleci se místo Hniličky objevil Falta. Krátce po vystřídání brankářů se diváci dočkali druhé branky. Ve 32. minutě při přesilovce předvedli Bílí Tygři rychlý výpad a bylo z toho přečíslení 3 na 1. Útok zakončil přesnou střelou pod horní tyčku Procházka, pěkně mu přihrával Novák. V dalších minutách ovládli hřiště hráči s tygrem na prsou a Slabý si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Postupně likvidoval šance Tomajka, Plodka, Rozsívala. Zaskvěl se hlavně ve 39. minutě, kdy dobrým vypíchnutím ukončil velmi pěknou individuální akci Plodka.

Třetí dějství začalo oboustranně útočně, pálil Klimenta, na druhé straně se blýskl Falta při střele Kreuzmana. V dalších minutách byl opět v hlavní roli brankář hostů Slabý. Nejprve ve 44. minutě zlikvidoval šanci Čermáka, o minutu později pálil tvrdě z kruhů Rozsíval, potom Jiruš a Novák. Nejhezčí zákrok předvedl Slabý ve 49. minutě, kdy z kruhů nádherně střílel Rataj, ale Slabý předvedl učebnicový semafor. V 51. minutě měli hosté šanci na zkorigování výsledku, hráli přesilovku, ale nic nevytěžili. Nedáš - dostaneš se naplnilo i v tomto případě. Zhruba minutu po skončení oslabení zaútočili Bílí Tygři a naplnili zápasovou normu co třetina, to gól. Povedlo se to v 55. minutě Moravcovi. Ideálně ho od první tyče našel Vaic a Moravec trefil přesně "vingl". Hosté potom vsadili na útok ve snaze dát alespoň čestný gól, ale ani přesilovka 5 na 3 v 58. minutě nevedla k dobytí tygří svatyně. I potřetí tak Bílí Tygři v přípravě vyhráli, tentokrát jejich vítězství viděla již hlavní ledová plocha ve Svijanské aréně.