Do semifinále vstoupil starší dorost porážkou

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Severočeskému celku se vstup do semifinálové série play-off extraligy staršího dorostu proti pražské Spartě příliš nepovedl. Po hodině vyrovnaného hokeje odcházeli podještědští mladíci se svěšenými hlavami, jelikož od pražského celku utrpěli dvoubrankovou prohru. Jediným střelcem domácích byl Adam Dlouhý, solidní výkon předvedl brankář Josef Sobotka.

SF1, pondělí 19. března 2012
1:3
(0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 51. Dlouhý (Zacha, Psota) – 36. Procházka (Réway), 44. Matějček (Réway), 60. Réway. Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Horinek. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Sobotka – Beránek, Kupčík, Mrázek, Návrat, Pálek, Pyrochta – Dlouhý, Havlas, Psota – Kalfiřt, Zacha, Belovič – Suska, Klíma, Žďárský – Škoda, Hrníčko.

Neužil – Bílek, Březina, Keller, Kliment, Knobloch, Slavíček, Vacek – Matějček, Pokorný, Procházka – Réway, Brém, Bartoš – Preševa, Pulkrab, Hem – Abdul, Major.

Oba týmy si chtěly v úvodním utkání semifinále zajistit cenné první vítězství, které by znamenalo možnost postupu do finále hned ve druhém zápase. Ze začátku si šli za výhrou sebevědoměji domácí, kteří si vybojovali přesilovku. Při té brzy zahrozil Suska, který se pokoušel dorazit Klímův pokus, ale kolem betonu Neužila branku netrefil.

Aktivní byli rovněž hosté, kteří přijeli na sever Čech jako favorité. Jeden z jejich lídrů, Matějček, předvedl před Sobotkou sebevědomou kličku, kotouč však poslal nad břevno liberecké svatyně. Zbytek první dvacetiminutovky se odehrál v poklidném a vyrovnaném rázu, oba týmy se dostávaly do šancí, ale ani jeden neskóroval.

Druhá třetina přinesla větší počet šancí na obou stranách ledové plochy. V polovině dějství dvakrát zahrozili hosté. Proti střele Réwaye stála jedna z libereckých tyček, Hemrův podivně letící pokus vyrazil Sobotka lapačkou nad branku.

Domácí tým nespal, přestože se nedostával do větších příležitostí. Slovo si však ponechali hosté, jejichž Březinu jedním ze svých úžasných zákroků lapačkou zastavil Sobotka, který byl jednoznačně velice důležitým hráčem v domácím kádru. O dvě minuty později se však na ofenzivní výpad při přesilovce rozhodl Martin Procházka, proti jehož kličce neměl liberecký gólman šanci – 0:1.

Do posledního dějství vstoupila lépe Sparta. Už tři minuty po úvodním buly domácí ztratili kontrolu nad kotoučem ve skrumáži před vlastní brankou, čehož využil Martin Matějček, který tak vstřelil vítěznou branku utkání – 0:2. V půlce třetí třetiny však domácí tým opět našel naději. Po Zachově střele dorazil puk do sítě Adam Dlouhý a přiblížil Severočechy zpět na jednobrankový rozdíl – 1:2.

Domácí šelmy se snažily výsledek ještě vyrovnat, nejblíže k tomu byl Klíma, který krátce před koncem netrefil branku po pěkné kombinaci. Avšak po odvolání Sobotky z branky Liberce nebyl pro slovenského útočníka Martina Réwaye žádný problém trefit prázdnou klec a definitivně zpečetit výhru hostů – 1:3.