Devět vítězství na domácím ledě v řadě! Tygři přehráli Olomouc 4:0

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Zajímavý zápas sledovali diváci během pátečního podvečera v liberecké Home Credit Aréně. Olomouc byla jediným celkem, který Tygři v této sezóně nedokázali ve dvou předchozích vzájemných soubojích porazit. To se však po vyvedeném výkonu našeho mužstva změnilo.

36. kolo, pátek 15. ledna 2016
(0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 21. Bakoš (Lakatoš, Derner), 33. Radivojevič (Jelínek), 35. Lakatoš (Mojžíš, Bakoš), 52. Jelínek (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Horák – Lučan, Kis. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:12. Diváci: 5 894.

Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Bulíř, Vampola, Birner – Bakoš, Lakatoš, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Zachar, Stránský, Vlach

HC Olomouc

Konrád – Vyrůbalík (C), Valenta, Houdek, Staněk, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr

Tygři do duelu vstoupili na výbornou. Soupeře na dlouhé minuty doslova uzamkli v obranném pásmu. Do obrovské příležitosti se v páté minutě propracoval Vampola, kterému nabil do vynikající pozice Ševc. Nicméně Konrád se stihl velmi rychle přesunout a fantastickým zákrokem příležitost eliminoval.

O dalších několik okamžiků později se ocitl v dobré palebné pozici i Dominik Lakatoš, ale strážce olomoucké svatyně stejně jako v předchozích vzájemných zápasech čaroval. O jednoznačné převaze šelem svědčila i statistika střelby. K první střele se hosté dostali až v čase 10:43. S Mikúšovým projektilem si Lašák bez problémů poradil.

Na slovenského útočníka v barvách Mory navázal na začátku druhé půle Laš, ten ostře pálil do horních pater brány z pravé strany, maskovaný muž Liberce ale vyrážečkou dokázal rychle letící kotouč vytěsnit mimo zařízení. A když ani v závěru periody neproměnil svůj rychlý kontr Valský, oba celky se musely rozcházet do kabin za nerozhodného stavu.

Za čtyřiapadesát vteřin po úvodním vhazování prostředního dějství vypukla hala v jásot. Dernerovu tvrdou dělovku vytěsnil Konrád pouze před sebe, Lakatoš mohl zakončovat, místo toho si však všiml lépe postaveného Michala Birnera, proti jehož následné dorážce neměl již brankář Kohoutů šanci - 1:0. Jen těsně poté, co hodiny odbyly polovinu střetnutí, Tygři vedli již o dva góly. Jelínek zachytil olomoucké vyhození, nahrál Branku Radivojevičovi, zkušený útočník si najel mezi kruhy a zamířil přesně do pravého horního rohu - 2:0.

Za několik málo okamžiků přišel pro Moru další tvrdý direkt. Dominik Lakatoš vložil do pokusu Mojžíše od modré čáry hokejku a Konrád nestihl na rychlou změnu kotouče zareagovat včas - 3:0. Šelmy i nadále svého soupeře přehrávaly. Během druhé periody dovolily soupeři pouze tři střely!

V poslední části se obraz hry vyrovnal. Do zajímavé příležitosti se propracoval nováček v liberecké sestavě - Marek Zachar, ale z otočky puk nasměroval pouze do brusle obránce Valenty. Herní pohoda modro-bílých se projevila i v závěrečné fázi duelu. Napadající Krenželok vybojoval kotouč u pravého mantinelu, svoji přihrávku nasměroval přesně na hůl rozjetého Petra Jelínek, který zamířil přesně mimo dosah Konráda a zvyšoval náskok svěřenců trenéra Filipa Pešána na - 4:0. Při hře ve čtyřech následně ujel obraně celku z Olomouce Jakub Valský, svoji bekhendovou kličku provedl dokonale, nicméně gólman Mory betonem kotouč na poslední chvíli vytěsnil mimo tři tyče.

Další branku už utkání nepřineslo, i přesto si však Severočeši za svůj výkon vysloužili od fanoušků divoké ovace.

Ohlasy hráčů naleznete v následujícím videu:

Filip Pešán
„Narazili jsme na výbornou defenzivu soupeře, se kterou jsme měli v posledních dvou kolech velký problém. Konrád předvedl vynikající výkon, tudíž jsem rád, že jsem přetavili převahu, kterou jsme po celý zápas měli, v několik branek.“

Zdeněk Venera
„Liberec potvrdil výbornou formu z posledních zápasů. Tabulku vede s velkým bodovým náskokem zcela zaslouženě. Po celé utkání byl lepší a přehrával nás. Zvítězil zcela zaslouženě.“

36. kolo, pátek 15. ledna 2016
(0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky

HC Olomouc