Defenzivní výpadky vedly k další porážce Tygrů

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Příliš mnoho nepřesností v defenzivě, neschopnost projít přes střední pásmo, špatná koncovka a nedisciplinovanost jsou nejdůležitější důvody další porážky Bílých Tygrů na domácím ledě. Po slibném začátku dnešního hokejového představení, když se liberečtí hráči dostali do vedení, vypadalo vše dobře, po diskutabilním gólu Slavie z druhé poloviny prvního dějství to ale šlo s Tygry z kopce. Domácím hráčům se přestalo dařit a nakonec prohráli vysoko 1:4.

6. kolo, středa 29. září 2010
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Podkonický (Dušek, Nedvěd) – 15. Vondrka, 30. Krenželok (Kadlec), 45. Růžička (Branda, Tomica), 50. Vašíček (Jaškin) Rozhodčí: Blecha, Hodek - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:8, navíc Podkonický, Hořava (oba LIB) oba na 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6 727 . Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0,1:4.

Pinc - Čakajík, Hunkes, Moravec, Derner, Trončinský, Holub, Výtisk, Rýgl - Podkonický, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Vak, Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík, Micka, Štefanka, Krenželok, Svoboda, Branda, Vondrka, Jaškin, Holec, Růžička, Tomica, Endál, Sklenář, Doležal.

Oba týmy začaly utkání před opět slušně zaplněnou Tipsport arenou velice aktivně. Po první minutě, která jednoznačně patřila Slavii ale přišla nadvláda Bílých Tygrů, kterou přerušila pouze přesilovka hostujícího týmu. Obě strany ale postrádaly štěstí v koncovce a tak ani jeden tým v úvodních minutách neskóroval. V deváté minutě domácí příznivce postrašil Marek Pinc, který se po tvrdé střele svalil na led, po krátkém ošetření ale pokračoval v bráně bez větších známek zranění.

V desáté minutě předvedl solidní brejk Petr Nedvěd, kterého zastavil až brankář Slavie Kopřiva. Skóre otevřel v následné přesilovce o dvě minuty později Andrej Podkonický, který zakončoval přesilovkovou kombinaci střelou do pravého horního růžku – 1:0. V patnácté minutě opět domácí příznivce zamrazilo, rozhodčí se odjel poradit se svým kolegou u videa o dost možná gólové situaci. Rozhodčí nakonec uznal přesilovkový gól pro Slavii. Michal Vondrka vstřelil branku po otočce kolem brány, když se trefil mezi Pincovu výstroj – 1:1. Ve zbytku třetiny už se nic nestalo a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá třetina začala opatrněji, dopředu se tlačili více červenobílí. První větší šanci měl Holec, který se v oslabení dostal do průniku, mířil však pár centimetrů mimo Pincovu klec. Slávistický tlak se ale stále zvyšoval a přesilová hra vyústila v obrat hostů. Autorem branky se stal Lukáš Krenželok, který proměnil přesilovkový průnik po pravém křídle – 1:2.

Druhá polovina zápasu začala slibně pro Tygry, Kudrna ale sám po vyslání Hořavou vyhořel na dobře chytajícím Kopřivovi. V dosti nudné pasáži okolo pětatřicáté minuty vynikla šance Sklenáře, který netrefil otevřenou klec vyjetého Pince, jeho střela se totiž odřela o tyč. Pinc likvidoval i ostatní pokusy hostů. Domácí se také snažili přidat nějakou tu akci, celou třetinou je ale provázela zoufalá neschopnost projít přes neutrální pásmo. Až ke konci třetiny se konečně vzchopili, Klimentovu střelu ale zblokoval obránce a po menším tlaku zastavil Čakajíkovu dorážku Miroslav Kopřiva. Hosté odcházeli do kabin s lepší náladou a jednobrankovým vedením.

Třetí třetinu otevřeli obrovským náporem domácí, Nedvěd hned v první minutě vyslal svou dělovku nad Kopřivovu branku. Tlak ale přebrali hosté velice brzy, v přesilovce ve druhé minutě, kterou nakonec domácí přežili. Následný tlak, který z ní vyústil ale už ne. Daniel Branda na Pince vyslal lehkou střelu, domácí brankář ji ale pouze vyrazil před sebe, kde stál připravený Vladimír Růžička, pro kterého nebyl větší problém kotouč do sítě zasunout – 1:3. Bezmocného Pince překonal v desáté minutě po chytrém brejku defenzivní obránce Jiří Vašíček, který si z libereckým brankářem poradil bez problému – 1:4.

Atmosféra na ledě se začala přiostřovat, Podkonický si do sbírky připsal dalších deset trestných minut, tentokrát za nesportovní chování. Liberečtí se dostali dokonce do přesilovky 5 na 3, pak ale ztratili i Hořavu, který doplnil Podkonického na trestné lavici se stejným trestem. Slávisté zbytek třetí třetiny ubránili a z Liberce si vezou cenné tři body.