Další velké drama, další výhra! Tygři znovu přehráli Bruslaře

Mladá Boleslav/Liberec - Druhý zápas s Bruslaři se nesl v podobném duchu jako ten první. Diváci opět mohli vidět mnoho soubojů, gólovou přetahovanou i skvělé zásahy obou brankářů. Výhru dokázal nakonec ukořistit náš celek, když exceloval ve druhé třetině a své vedení si potom již dokázal pohlídat.

Příprava, čtvrtek 13. srpna 2015
3:5
(1:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Urban, 28. Bárta (Výborný), 48. Stříteský (Výborný) – 23. Řepík (Birner, Vampola), 26. Řepík (Ševc, Vampola), 35. Bakoš (Bulíř), 46. Radivojevič (Řepík, Vampola), 60. Birner (Vampola). Rozhodčí: Lacina, Souček – Kovačík, Jecelín.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Robar, Kočí, Trška, Ovčačík, Kučný, Čermák – Jarůšek, Výborný, Bárta – Hyka, Hruška, Klimenta – Lenc, Urban, Pacovský – Kotala, Kubica, Ďurač

Lašák – Ševc, Plutnar, Vitásek, Šimek, Kajínek, Výtisk, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

Tygři vstupovali do druhého střetnutí s Mladou Boleslaví povzbuzeni předchozí výhrou, nicméně byli to oni, kdo první kapituloval. Již po třech minutách rozvlnil síť za libereckým brankářem Tomáš Urban, jenž se prosadil střelou z poměrně velkého úhlu - 1:0. V sedmé minutě mohlo být pro severočeský celek ještě hůře, na Lašáka nejdříve ujížděl Tomáš Hyka a poté ostře pálil z ideální pozice Kučný, ani útočník ani obránce středočeského týmu ale nedokázali na slovenského gólmana vyzrát.

V jedenácté minutě se do obrovské šance dostal nejdříve Vampola a poté i Plutnar, Rittich se však proti střelám z mezikruží dokázal rychle přemístit a šance eliminoval, domácí tak stále měli výhodu těsného vedení. Emoce vygradovaly těsně před první přestávkou, Petr Jelínek se pustil do pěstního souboje s Richardem Jarůšek, načež musel zamířit do kabin, již v této chvíli bylo jisté, že se přání Filipa Pešána o menším počtu přesilovek či oslabení nesplní. První perioda přinesla hned deset dvouminutových trestů a již zmiňovaný trest pětiminutový pro libereckého útočníka.

Druhé dějství však začalo pro šelmy výborně, když nejprve Lašák vytěsnil Bártovu nebezpečnou střelu po rychlé souhře s Jarůškem a následně zůstal na levé straně nepokrytý Michal Řepík, který nedal brankáři mladoboleslavského celku žádnou šanci - 1:1. O chvíli později bylo v sektoru libereckých fanoušků ještě veseleji, rychlonohý forward Michal Řepík našel mezeru mezi Rittichovou výstrojí a brankovou konstrukcí, čímž poprvé převážil misky vah na stranu hokejistů z města pod Ještědem 1:2.

Středočeši však dokázali vyrovnat ještě před polovinou duelu. David Výborný po vyhraném buly rychle posunul kotouč na Michala Bártu, jenž rychlou střelou prostřelil Lašáka - 2:2. Vstřelená branka domácí hráče povzbudila a ti několikrát zahrozili. Největší příležitost měl mladičký Ivan Ďurač, nicméně tváří v tvář zkušenému brankáři neuspěl, a tak řada přišla opět na šelmy. Martin Bakoš po pěkné přihrávce Bulíře nasměroval kotouč přímo pod horní tyč a Severočeši měli zpět své ztracené vedení - 2:3.

Třetí třetina začala přesně tak, jak skončila druhá. Nejprve sice z velké blízkosti nepřekonal nadvakrát Ritticha Stránský, poté však Branko Radivojevič po pohledné souhře se Řepíkem a Vampolou zvýšil náskok šelem - 2:4. Domácí se nevzdávali a rychle vybojovali snížení, o to se postaral Matěj Stříteský, když svůj projektil nasměroval přesně mimo dosah strážce liberecké svatyně - 3:4.

V následujících okamžicích vycítili Bruslaři svoji šanci a hnali se za vyrovnáním, proti byl však Ján Lašák, který lapil obrovskou šanci Tomáše Hyky, domácí forward se snažil z nebezpečné blízkosti propasovat kotouč mezi tělem brankáře a levou tyčí zařízení. V samotném závěru dlouho na hokejkách držely kotouč šelmy, Radivojevič z ideálního střeleckého prostoru dokonce trefil konstrukci Rittichovy brány, což domácí značně znervóznělo a po jedné z nepřesností v útočné třetině mohl korunovat povedený výkon gólem do prázdné klece Michal Birner - 3:5.

Severočeši zvládli i poslední prověrku před Ligou mistrů. Z přípravy si tak odnášejí kladnou bilanci 3:1.