Další švýcarská výhra, tentokrát nad Klotenem

Date of publication Author Radek Vokál

Bílí Tygři pokračují v úspěšném tažení Švýcarskem. Po výhře nad Basilejí a remíze s ZSC Lions v pátek večer ve Winterthuru porazili celek Kloten Flyers 2:1, když si rozhodující náskok vybudovali v prvních dvou třetinách díky brankám Klimenty a <b>Vaice</b>. Dnes večer zakončí liberecký tým turné po Švýcarsku "bratrským" duelem s Tygry z Langnau.

přát., pátek 13. srpna 2004
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky: Rieder - Klimenta, Vaic. Střely: 25:38 (11:11, 8:13, 6:14). Vyloučení: 7:9.

Ve svém třetím utkání na švýcarské půdě nastoupili Bílí Tygři proti Klotenu, devátému celku loňského ročníku nejvyšší švýcarské soutěže. "Soupeř byl o něco slabší, než ve středu Zürich," poznamenal k utkání asistent GM Bartoloměj Salanský. "Naším problémem je stále zakončení, akce jsou často překombinované a většina střel jde z bezprostřední blízkosti," popsal slabší místo týmu.

Milan Hnilička pustil jediný gól, který následoval po hrubé chybě v rozehrávce svých spoluhráčů. V útoku se velmi dobře jeví Vaicova formace s Rozsívalem a Podnonickým a také Ratajova s Čermákem a Tomajkem. Ľubomír Vaic zatím naplňuje očekávání a podle slov Bartoloměje Salanského je zatím asi největší hvězdou Bílých Tygrů. Kvalitní výkony předvádí také řada Novák - Plodek - Procházka, která ale v pátek odpočívala. "V každém zápase sedí jedna řada zkušených hráčů, trenéři tak dávají hodně prostoru mladíkům." Protože trenér Paleček zatím nesestavil žádné speciální formace, mohou se mladíci, kteří si zatím vedou nad očekávání dobře, ukázat i při hře v přesilovce nebo oslabení.

V sobotu večer zakončí Bílí Tygři své švýcarské putování ve Wichtrachu nedaleko Bernu, kde se SCL Tigers připravují na novou sezónu. Chytat bude Pavel Falta, který se nyní bude s Milanem Hniličkou v brance střídat. V dosavadních zápasech si zachytali oba liberečtí brankáři.

přát., pátek 13. srpna 2004
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky

Body modré s kr.rukávem a barevným logem