Chyběla snad jen koncovka. Tygři předvedli velmi ofenzivní výkon, avšak na Kohouty nestačili

Liberec - Velmi napínavé a bojovné utkání sehrály šelmy proti Olomouci. Tygři své soky jednoznačně přehrávali, nicméně rozhodla jediná trefa Pavla Skrbka z třiapadesáté minuty, jež přisoudila hostům tříbodový zisk. Hanáci jsou tak prvním týmem, kterému se povedlo v letošní sezóně dobýt Home Credit Arénu.

10.kolo, neděle 11. října 2015
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 53. Skrbek (Řípa, Vodný). Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:11. Hráči utkání: Michal Bulíř - Branislav Konrád. Diváci: 4 485.

Lašák – Vitásek, Derner, Šimek, Ulrych, Plutnar, Výtisk (C), Kajínek – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček

HC Olomouc

Konrád – Vyrůbalík (C), Skrbek, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Staněk, Rašner – Laš, Knotek, Kafka – Mikúš, Zeman, Holec – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk

Tygři vstoupili do utkání velice aktivně, což málem přineslo kýžený úspěch. V první velké šanci se totiž ocitl už po jednačtyřiceti vteřinách hry Michal Bulíř, ale svůj projektil z bezprostřední blízkosti napálil pouze do ramene Branislava Konráda. Stejný hráč měl příležitost udeřit i o několik okamžiků později, ale tentokrát po chybné Vyrůbalíkově rozehrávce nasměroval kotouč pouze do lapačky strážce svatyně Kohoutů.

Těsně po odbití první poloviny úvodní periody se osmělili také hosté. Eberleho střela po sérii odrazů nebezpečně plachtila nad Lašákovým zařízením, nicméně nakonec si liberečtí příznivci mohli oddychnout, jelikož kotouč skončil pouze na horní síťce klece. A tak došla řada zase na šelmy. Třicet vteřin před závěrečnou sirénou přenechal Bulíř na pravé straně kotouč Jonákovi, jenž do své rány vložil snad veškerou energii, překonal Konráda, nicméně v cestě puku za brankovou čáru se postavila tyč, která musela zvonit hostujícímu brankáři v uších snad ještě celou přestávku.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté, ti si v úvodních minutách dokázali vytvořit hned několik příležitostí. Největší měl v přesilovce opět Eberle, ke kterému se odrazil kotouč po Lašákově zásahu proti Skrbkově projektilu od modré čáry. Opora severočeského celku, ale i přestože šikovný forward Hanáků střílel z velké blízkosti, dokázala puk vytěsnit s vypětím všech sil na břevno.

Odpověď na útočné tažení Kohoutů si připravil o dvě minuty později Bulíř, jenž po další špatné rozehrávce hostů dokonce ujížděl na Konráda, důležitá součást hokeje - štěstí, se však tentokráte od rychlonohého odchovance odklonilo a zazněl znovu pouze zvuk typický pro odraz od brankové konstrukce.

Tempo hry se v druhé polovině prostředního dějství výrazně uklidnilo, více ze hry mělo naše mužstvo, nicméně žádnou větší příležitost ke skórování si vytvořit nedokázalo. „Myslím, že jsme byli lepší než soupeř. Vytvořili jsme si převahu a měli jsme i více šancí. Netuším, kolik to bylo na střely, ale mám pocit, že jsme je velkým rozdílem přestříleli. Je velká škoda, že jsme nedali žádný gól, prohra nás mrzí", smutnil Michal Bulíř.

Tygři Moravany jednoznačně přehrávali, ale na další gólovou šanci si diváci museli počkat až do třetí třetiny. Dokázal si ji vytvořit Bulíř, který z pravého kruhu určeného pro vhazování vyzkoušel nebezpečným pokusem Konrádovu pozornost. Bohužel v následujících minutách přišel tvrdý a hlavně nečekaný direkt. Pavel Skrbek se štěstím z velké blízkosti překonal Lašáka, jenž nedokázal skákavý kotouč včas zastavit - 0:1. I přes závěrečný tlak a hru v šesti se hokejistům z města pod Ještědem vyrovnat nepovedlo. Olomouc tedy jako první tým ukořistila pod Ještědem všechny body.

Ohlasy hráčů naleznete v přiloženém videu:

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, což si myslím, že se nám podařilo. Vynutili jsme si přesilovky, stříleli jsme, ale skvělá olomoucká obrana a obětavý výkon celého týmu spojený s kvalitním výkonem brankáře Konráda nás nepustil ani k jednomu gólu, proto jsme zůstali bez bodu.“

Jan Tomajko
„Myslím si, že jsme dnes získali velmi cenné body. Náš výkon nebyl nikterak ohromující, obzvláště v první třetině mi připadalo jako bychom snad ještě byli v autobuse. Podržel nás brankář, díky čemuž jsme ukořistili vítězství.“