Chomutovští Piráti byli nad síly starších dorostenců

Date of publication Author Lukáš Šonský, Daniel Pavlík

L i b e r e c - Starší dorostenci Bílých Tygrů nedokázali bodovat ani ve čtvrtém utkání v řadě. Na chomutovském ledě tahali mladí Tygři prakticky od úvodních minut za kratší konec, od soupeře nakonec inkasovali šest branek. O jediný liberecký zásah se postaral ve druhé třetině Matúš Belovič.

39. kolo, pátek 17. února 2012
6:1
(2:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Huňady (D. Kaše), 10. Kämpf, 28. Hejcman (Szathmáry), 48. Drobný (Huňady, Havel), 56. Fronk (Szathmáry), 57. Hejcman – 29. Belovič (Zacha). Rozhodčí: Florian – Gerát, Šulo. Vyloučení: 8:11. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 36:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1. 6:1.

Piráti Chomutov

Dvořák – Drobný, Černý, Havel, Procházka, Szathmáry, Tejnor, Šmíd – Chrpa, Fronk, Hejcman, Huňady, D. Kaše, O. Kaše, Kämpf, Páleník, Pastyřík, Ringler, Toušek, Vlastník, Zezula.

Hosnedl (od 11. Skřebský) – Havlín, Mrázek, Návrat, Pyrochta, Slaboch, Zedek – Belovič, Havlas, Hrníčko, Kalfiřt, Klíma, Langhammer, Ordoš, Račický, Suska, Zacha, Škoda, Žďárský.

Hned z úvodu se obě mužstva snažila útočit. Více ze hry však měl přeci jen Chomutov. Domácí se tu totiž bezesporu dostali k více gólovým šancím, než Bílí Tygři. Nejprve se po pěkném přečíslení 2 na 1 trefil Patrik Huňady, který využil přihrávku Davida Kašeho. Poté se z přesilovky prosadil David Kämpf a liberecký gólman Lukáš Hosnedl šel střídat. To uběhla pouze polovina třetiny. Ve zbytku si hosté chomutovské nájezdníky pohlídali a žádný další gól nedopustili.

Liberečtí se do druhé periody nadzvedl a začal více ohrožovat Dvořákovo svatyni. Jejich šance však přišly vniveč. Naopak když se Piráti dostali do rychlého protiútoku, přesně nad rameno libereckého brankáře Skřebského skóroval Darek Hejcman. Hosté však jen o minutu později snížili. Matúš Belovič zakončil do prázdné branky po přihrávce Pavla Zachy. Ve druhé třetině se tedy skóre změnilo snad jen esteticky. Po čtyřiceti minutách šli hráči do šaten za stavu 3:1 pro domácí.

Na začátku třetí třetiny to vypadalo, jakoby se Liberec ještě více nabudil a ještě se zápasem mohl něco udělat. Jenže nevyužité šance udělaly své. Chomutov své šance využíval mnohem lépe. Antonín Drobný si připsal gól po střele od modré, která doletěla až do za záda hostujícího brankáře. Dále v 55. minutě poslal další puk do sítě Jiří Fronk. Už to začalo zavánět debaklem, který se později také potvrdil. Přesněji o další minutu později přidal poslední šestý gól Darek Hejcman. Zápas tedy skončil krutým debaklem 6:1.