Charitativní přípravný zápas v Berouně

Date of publication Author Jan Rachota

Bílí Tygři Liberec se v dalším přátelském zápase před play-off utkali s HC Berounští Medvědi. Zápas přispěl hned ke dvěma dobrým věcem. Výtěžek ze vstupného byl totiž věnován postižené Katce Langerové (12), která bydlí se svými rodiči v azylovém domě v Berouně. Mladá dívka trpí rakovinou a leukémií a musela jí být amputována noha. Druhou dobrou věcí byl samotný zápas. Bílí Tygři totiž měli další šanci vyladit formu na play-off. To se jim také vítězstvím povedlo, poté co vítěznou branku trefil v 54. minutě <b>Jan Plodek</b>.

přát., čtvrtek 01. března 2007
3:4
(1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Čížek (Jech), 22. Jech (Černý), 60. Jindřich (Čížek) - 15. Šachl (Vaic), 34. Víšek (Pletka), 45. Plodek (Moravec), 54. Plodek (Krstev). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: .

Medvědi Beroun 1933

Handl (30. Kraus) - Jelínek, Špaček, Nakládal, Čížek, Kameš, Hrach, Kopejtko, Petrmichl - Heřman, Vlček, Mrňa - Černý, Bárta, Jech - Hudíček, Pavel, Nevyhoštěný - Jindřich, Semorád, Karpov.

Šindelář - Jiruš, Moravec, Krstev, Kočí, Zíb, Žabka, Kočí, Derner - Vaic, Šachl, Novák - Pletka, Plodek, Víšek - Hruška, Pabiška, Procházka - Dušek.

Ve čtvrtek zavítali Bílí Tygři Liberec k dalšímu přípravnému utkání. Tentokrát byl jejich soupeřem celek Berouna. Zápas však neměl ve svém titulku napsáno pouze přípravný, ale také charitativní. Hráči obou mužstev, vedení klubů a nakonec i diváci skrze vstupné přispěli na konto 12ti leté Kateřině Langerové částkou 65 tisíc korun. Dívka bydlí se svými rodiči v azylovém domě v Berouně a trpí rakovinou a leukémií.

Samotný zápas nabídl poměrně atraktivní podívanou a tak se diváci rozhodně nenudili. Domácí Beroun s několika odchovanci Liberce (Hrach, Bárta, Nevyhoštěný, Jech...) v sestavě statečně vzdoroval jednomu z favoritů play-off a poskytl mu tak dokononalou přípravu na blížící se vyřazovací boje.

A Medvědi šli dokonce do vedení, poté co uspěl na začátku 13. minuty s dorážkou za Šindelářova záda obránce Čížek. Tygři však ještě do přestávky vyrovnali, úspěšným střelcem byl ostrostřelec Šachl.

Hned po přestávce se prezentoval gólem člen širšího kádru Tygrů Ctibor Jech, který ve 22. minutě strhl opět vedení na stranu domácích.

Bílí Tygři však ještě do přestávky vyrovnali, když se v 34. minutě trefil po přihrávce Pletky Víšek. V brance Berouna již v tuto dobu stál brankář Kraus, který v polovině zápasu vystřídal Handla.

Definitivní obrat zápasu dokonal dvěmi brankami centr druhé formace Plodek, který se vrací do sestavy po zranění obličeje. Pouze kosmetickou úpravu výsledku poskytl brankou z 60. minuty domácí Jindřich, který snížil na 3:4. Více se již do zápasu nevešlo a vítězství tak putovalo do Liberce.