Cenný bod z Karlových Varů

Date of publication Author Karel Psohlavec, Jan Chlubna

K a r l o v y V a r y - Bojovná partie Liberce s pátými Karlovými Vary přinesla na konto Bílých Tygrů jeden bod za remízu 2:2. Liberečtí sice šli ve druhé třetině do vedení, ale nakonec museli dotahovat a remízu zařídil pohotovým vyrovnáním <b>Lubomír Korhoň</b>. Prodloužení vítěze neurčilo, a tak se soupeři rozešli zaslouženým smírem.

19. kolo, pátek 31. října 2003
2:2p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 37. Tvrdík (Bauer), 44. Němčický (L. Svoboda, Bauer) - 31. M. Hájek, 44. Korhoň (J. Nedvěd, Jech). Rozhodčí: Venglář - Pouzar, Rozlílek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 3730.

HC Energie Karlovy Vary

Franěk - Ptáček, Krajíček, Vantroba, Galvas, Bauer, Rodin - Tvrdík, Alinč, Bednařík - Netík, Lipianský, Petr Kumstát - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Bacul, Kraus. Trenéři: M. Hořava, Rulík.

Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, J. Nedvěd - Verčík, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, M. Hájek, Rozsíval - Jech, Musil, Korhoň. Trenéři: Paleček, Dvořák, J. Nedvěd st.

Liberečtí Bílí Tygři přijeli do Karlových Varů s cílem ukořistit domácí Energii nějaké body a potvrdit tak vzestupnou formu svých výkonů.

Trénér Tygrů Josef Paleček možná trochu zaskočil domácí, když nevyužil možnosti nasadit od začátku utkání zkušeného Oldřicha Svobodu a místo něj upřednostnil Pavla Faltu, který se velkou měrou zasloužil o vítězství Bílých Tygrů v minulém kole proti Kladnu.

Úvodní minuty první třetiny naznačovaly, že se dnes diváci na karlovarském stadionu pravděpodobně nedočkají velkého brankového představení, neboť obě mužstva vsadila na zodpovědnou hru v obraně a vyčkáváním na soupeřovu chybu. Jako první se do střelecké pozice prodrali hostující Tygři. Ve 2. minutě vyhlavičkoval brankář Fraňek střelu směřující nad jeho ramena. Liberec se snažil být aktivnějším týmem, zejména mladíček Šmíd předváděl svým libereckým kolegům, jak si počínat na hřištích hostů. Ve 4. min. byl zesilující nápor hostujícího týmu otupen, neboť na trestnou lavici putoval Rozsíval za faul na Lipianského. Domácí však nebyli příliš nebezpečným týmem ani v přesile pěti proti čtyřem, a tak Liberec oslabení v klidu přežil.

Liberec se dále snažil napadat domácí borce Energie už v jejich obranné třetině a zamezit tak zakládání soupeřových útoků, což Tygrům přineslo i několik slibných šancí před gólmanem Fraňkem. Domácí kontrovali především řadou Jána Lipianského, která vytěžila v 9. min. již druhou přesilovou hru pro svůj tým, když se na trestnou lavici musel odebrat liberecký obránce Nedvěd. Západočeši ani napodruhé nevyužili přesilovku, neboť pozorná obrana hostů, pracující s velkým přehledem i ve čtyřech, nepustila přesilovkové komando Energie do žádné nebezpečné šance před brankáře Faltu.

Po návratu Nedvěda na led se Liberec opět pokouší hrát aktivně a zaměstnávat brankáře Fraňka. Jejich hra však ovoce, v podobě vstřelené branky, nepřinesla. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina se nesla ve znamení útočného hokeje na obou stranách kluziště. Oba týmy se snažily o rychlý přechod z obranné třetiny do útoku. Zdařilé kombinace se musely zajisté líbit i divákům, kteří se konečně mohli zahřát pohledem na pravý extraligový hokej.

Ve 23. minutě krásně zpoza branky vybídl hostující kapitán Novák najíždějícího, a již dlouhodobě nejlepšího z Bílých Tygrů, Kašpaříka ke skorování. Do cesty se mu však postavil výtečný Fraňek. Ještě v téže minutě se na opačné straně kluziště blýskl také jeho protějšek Falta, když zneškodnil pokus dorážejícího Skuhravého i předchozí střelu Ptáčka. Domácí hokejisté se poté usídlují v obranné třetině Liberce a zle jim zatápějí, z čehož plynou tři po sobě jdoucí zakázaná uvolnění Bílých Tygrů. Liberec se však dostal ze sevření a opět se tlačil do útoku.

Přesně v polovině utkání, resp. v čase 30:30 minut, se konečně rozvlnila síť za zády jednoho z brankářů. K nelibosti žlutočervených, to ale byl Petr Fraňek, který musel lovit puk ze své svatyně jako první. Po hrubce karlovarského Ptáčka se vydal na zteč Hájek, kterému nezábránil v průniku ani padající Galvas a gólman Franěk toho proti Hájkově přesné střele do pravého vinglu už mnoho nezmohl - 0:1.

Hosté z Liberce jsou i nadále lepším týmem a dostávají se do dalších vyložených šancí. Ve 32. minutě vyzval Rozsíval zpětnou přihrávkou ke skórování Nováka, Fraňek však byl proti a jen díky jeho výkonu mohly Karlovy Vary stále pomýšlet na body.

Ještě hůř mohlo být domácím hráčům o tři minuty později, kdy je rozhodčí Venglář poslal do čtyř a rozjetí Tygři tak získali první početní výhodu. Dobře sehraná přesilová hra v podání Liberce však gól do sítě Energie nepřinesla.

Paradoxně ihned po oslabení domácí srovnávají skóre zápasu. Běžela 37. minuta a do listiny střelců se zapsal Michal Tvrdík - 1:1. Tento stav svítil na ukazateli i po čtyřiceti minutách.

Raketový vstup Energie do poslední dvacetiminutovky slavil úspěch, Liberec ale dokázal vzápětí odpovědět, a tak po čtyřech minutách svítil na obou stranách ukazatele výsledek 2:2.

Nejprve se ujali vedení, poprvé v zápase, domácí. V čase 43:13 dorazil Němčický za záda brankáře Falty střelu Ladislava Svobody. Hosté však nechtěli být s ničím pozadu a po 38 vteřinách mění skóre Lubomír Korhoň, který tak korunuje svůj skvělý výkon v zápase, když po samostatném úniku trefil kotouč přesně pod víko Fraňkovy branky.

Tygři i nadále dobývají tvrz karlovarského gólmana, ale cestu za jeho záda už nenalézají. Stejně tak karlovarští útočníci se nedokázali zapsat do střelecké listiny, a když o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, rozešli se oba soupeři smírně 2:2.

Liberečtí Bílí Tygři tak dokázali bodovat i ve svém druhém utkání s trenérem Palečkem na střídačce.