Brankostroj v podání U16! Dva hattricky, tři využité přesilovky a třináct branek v síti Motoru

Date of publication Author Jaroslav Vondrák

České Budějovice/Liberec - Šestnáctka zamířila bojovat o další body na led papírově nejslabšího celku nadstavbové skupiny, Českých Budějovic. Šelmy od první minuty předváděly velmi ofenzivní hru, které rozhodně nechyběly branky. V celém utkání jich padlo dohromady 15.

XIV. kolo, čtvrtek 22. února 2018
2:13
(0:5, 1:5, 1:3)

Branky a nahrávky: 33. Janoch (Hail), 57. Kovář (TS) – 2. Pray (Starý), 5. Jiruš (Starý), 5. Chmelař (Strnad), 9. Gajda (Pray, Kollert), 14. Strnad, 23. Jiruš (Hladík), 24. Nezbeda (Šedivý), 26. Nezbeda (Hladík), 27. Starý (Nezbeda), 37. Nezbeda (Pray, Gajda), 47. Jiruš (Chmelař, Strnad), 47. Starý (Nezbeda), 49. Pray (Hladík). Rozhodčí: Horáček – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 20:46. Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:13, 2:13.

Banes Motor Č. Budějovice

Lidák (9. Korytar) – Svach, Pojar, Fousek, Dvořák, Pavlát, Hail, Jasečko – Dohnal, Masopust, Pouzar, Kašpar, Janoch, Lukeš, Ryba, Schwartz, Michal, Brouček, Cháb, Kovář, Dub

Čajan (Krátký) – Kovář, Hladík, Moc, Böhm, Šedivý, Starý, Koller – Pray, Jansa, Jakubec, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda, Vodlan

Liberec se už od začátku prezentoval aktivní útočnou hrou a na úvodní gól se nečekalo dlouho. Už po jedenasedmdesáti vteřinách uklidil William Pray do branky nahrávku Starého. Převaha šelem pokračovala a v páté minutě přišly další dva přesné zásahy do rozhozené českobudějovické obrany. Branku na 2:0 vstřelil Vojtěch Jiruš, na 3:0 zvýšil Jaroslav Chmelař. Obou gólových úspěchů dosáhli Liberečtí důraznou hrou v předbrankovém prostoru a šikovnými dorážkami.

Následně mohl snížit Svach, jehož rána ale těsně minula Čajanovu branku. A tak se opět měnilo skóre na druhé straně. V signalizované výhodě zakončil povedenou kombinaci Petr Gajda po nabídce Praye. Motor na velmi nepovedený úvod reagoval oddechovým časem a střídáním brankáře - Lidáka nahradil Korytar.

Snížení mohlo zanedlouho přijít z hole Schwartze, ale Čajan samostatný únik Jihočecha vychytal. A tak přišla další branka v síti domácích. Vojtěch Strnad nahodil kotouč od mantinelu a ten se zastavil až za zády Korytara. Za stavu 5:0 ve prospěch Severočechů hráči zamířili do šaten.

První šanci druhé periody měl Motor. Jeden z domácích hráčů ale sám před Čajanem neuspěl. A tak platilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Vojtěch Jiruš tečoval střelu Hladíka a upravil na 6:0. A za dvacet vteřin bylo pro Jihočechy ještě hůř. Střelou z ostrého úhlu se prosadil Lukáš Nezbeda. Domácí, působící v této fázi utkání odevzdaným dojmem, nestíhali. O dvě minuty později využil přesilovku opět Lukáš Nezbeda, když trefil poloodkrytou domácí klec.

Budějovickou pětiminutovku hrůzy ukočil v sedmadvacáté minutě další přesilovkovou ranou Adam Starý. V tu chvíli na tabuli svítilo skóre 9:0. Po polovině utkání se poprvé radovali i domácí. Ve dvojnásobné přesilovce vstřelil branku Jan Janoch. Netrvalo však dlouho a domácí lovili puk ze sítě podesáté. Pray objel branku a naservíroval puk volnému Lukáš Nezbedovi, který zkompletoval hattrick.

Do třetí třetiny tak týmy vstupovaly za stavu 1:10. I přes značné vedení Liberec v aktivní hře nepolevoval a domácí obrana měla stále plné ruce práce. Mezi sedmačtyřicátou a devětačtyřicátou minutou přišly další direkty ze strany Bílých Tygrů. Nejdříve si třetí branku v utkání připsal Vojtěch Jiruš, následně využil přesilovku ranou od modré Adam Starý a třináctou branku Tygrů vstítil v samostatném úniku William Pray.

V závěru ještě přišla korekce skóre, když si Ondřej Kovář položil při trestném střílení Čajana, poslal puk do sítě a stanovil tak konečnou podobu výsledku - 2:13.

Richard Lobo
„Dnes se nám povedl vstup do utkání. Již v osmé minutě jsme vedli 4:0. Hráče musím pochválit, že celý zápas odmakali jak ve hře dopředu, tak i dozadu a nepolevili ani za stavu 10:1 po dvou třetinách. Vše se dnes sešlo tak, jak jsme potřebovali. V sobotu nás čeká doma Plzeň, tak věřím, že zopakujeme dobrý výkon a konečně ji obereme o body.“

Radek Bělohlav
„Soupeř nás přehrál. Máme před sebou spoustu práce a na všech nedostatcích budeme pracovat. Hodně šancí a gólů jsme soupeři darovali, o to to měli jednoduší. Tím neříkám, že by to byl vyrovnaný zápas, to vůbec ne.“