Bojovný výkon v Litvínově body nepřinesl

Date of publication Author Radek Vokál

Bílí Tygři sehráli v Litvínově další kvalitní utkání. Zatímco v Plzni jim jejich výborný výkon přinesl velké vítězství, v Litvínově Tygři selhali střelecky. Chemopetrol zvítězil po čtyřech po sobě jdoucích porážkách. Skóre otevřeli domácí v první třetině po pěkné kombinaci, kterou zakončoval Havel. Vedení zvýšil až ve třetí třetině Klobouček šťastnou tečí. Liberec má ale výborné přesilovky a jednu z nich využil <b>Stanislav Procházka</b> (na snímku). Vyrovnat se ale již nepodařilo, naopak minutu před koncem Klíma pečetil do prázdné branky. Přestože byli domácí lepším mužstvem a zvítězili zaslouženě, jak se shodli oba trenéři, Tygři se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.

, neděle 20. října 2002
3:1
(1:0, 0:0, 2:1)

Branky a asistence: 11. Havel (Hübl,Alinč) 49. Klobouček (Macholda,Martinec), 59. Klíma - 53. Procházka (Novák). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 5710.

HC VERVA Litvínov

Pinc - Nosek, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Kuntoš, Macholda, Poživil - Havel, Alinč, V. Hübl - Klíma, Říha, Prorok - Klobouček, Martinec, Trávníček - Stavenský, Šulc, Gombár - Sklenička

Falta - Čakajík, Krstev, Moravec, Jan Kudrna, Kočí, Pospíšil, Beránek, Vála - Kropáč, Straka, Rozsíval - Novák, Plodek, Procházka - Kábrt, Hájek, Kudrna - Jankových, Víšek, Kubinčák

Litvínov nastoupil do zápasu s Libercem se snahou přerušit čtyřzápasovou sérii porážek a proto trenér Výborný důkladně promíchal sestavu. Poprvé za Litvínov nastoupil uzdravený křídelník Viktor Hübl a hned naskočil do prvního Alinčova útoku místo Petra Klímy, který se přesunul do útoku druhého. Bílí Tygři opět nechali veškerý respekt doma a do soupeře se pustili hned od začátku. Podobně jako v Plzni ale domácí odolali a nakonec se dostali do vedení. Nově sestavený první útok Hübl-Alinč-Havel předvedl učebnicovou kombinaci, kterou posledně jmenovaný zakončil tvrdou střelou. Tygři se ale nevzdávali a i nadále způsobovali domácí obraně mnoho potíží. Ta ale byla bezchybná, stejně jako gólman Marek Pinc. Spolehlivě chytal také Pavel Falta, navíc při něm stálo i štěstí, když se při přesilovce domácích po Havlově střele zastavil puk až na brankové čáře.

Druhá třetina za první co do nasazení nijak nezaostávala. Hráči obou týmů dobře bruslili, bojovali a drali se do šancí, všechny ale skončily na výborně chytajících gólmanech obou mužstev. Největší šanci ke zvýšení náskoku měli domácí v polovině utkání, kdy hráli minutu a půl přesilovku pěti proti třem. Liberečtí sice nemají příliš dobré statistiky při hře v oslabení, tentokrát se ale i díky skvělým zákrokům Pavla Falty ubránili.

Do třetí části hry tak Tygři vstupovali jen s jednobrankovým mankem a stále bojovali o vyrovnávací gól. Místo toho ale přišla branka domácích, svůj premiérový gól za Litvínov vsítil při přesilovce tečí Macholdova nahození Klobouček. Zanedlouho se dočkali odměny za svoji snahu i hosté, a to, jak už je pomalu libereckým zvykem, při přesilové hře. Úspěšným střelcem byl Stanislav Procházka, asistoval mu Václav Novák. I přes úpornou snahu se již ale Tygrům vyrovnat nepodařilo. Nepovedla se ani závěrečná hra bez brankáře, při které se do opuštěné liberecké branky trefil domácí kapitán Petr Klíma.