Bílí Tygři získali další finský skalp, Turku přemohli 3:1

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Severočeši vybojovali v European Trophy druhé vítězství. Po Tappaře přemohli na svém ledě dalšího finského soupeře, proti Turku sice prohrávali, ale skóre zápasu dokázali otočit a nakonec zvítězili 3:1. Na libereckém vítězství měl největší podíl Petr Vampola, který vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci.

ET6, neděle 01. září 2013
3:1
(0:0, 1:1 ,2:0)

Branky a nahrávky: 34. Hunkes (Vampola), 43. Vampola (Kica, Jass), 60. Vampola (Nedvěd) – 26. Vittasmäki (Sexton, Tuomainen). Rozhodčí: Wágner, Smitka – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:5, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 125. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Schwarz – Derner, Hunkes, Výtisk, Kolmann, Čakajík, Voráček, Čutta, Říha – Vampola, Nedvěd, Bartek – Víšek, Bulík, Jass – Bulíř, Filippi, Zacha – Kica, Dušek, A. Chlapík.

TPS Turku

Hostikka – Morrisonn, Seikola, Palmroth, Friman, Karhu, Pulli, Vittasmäki, Famulare – Sexton, Virtala, Paré – Rantanen, Kumeliauskas, Sointu – Miettinen, Tuominen, Mähönen – Tuomainen, Laakso, Kulmala.

Liberečtí se podruhé během tři dnů utkali na domácím hřišti s finským soupeřem. V pátek zvládli Hynkovi svěřenci přestřelku s Tapparou, v duelu s Turku se ale jako první bránili. Útočník Virtala měl na střelu v mezikruží hodně času, ale pozorný Schwarz včas vytasil svůj pravý beton.

Na druhé straně pozdravil brankáře Hostikku z levé strany Víšek, v sedmé minutě se ale ve větší šanci zjevil hostující Mähönen, jemuž stačilo u brankoviště zasáhnout vrtící se kotouč. Rychlí Finové měli blízko k úspěchu také o chvilku později, když se Sexton natlačil až před libereckého gólmana. Jenže ten svoji svatyni uhájil a zasáhl i po hrubce Adama Chlapíka, který puk poslal mezi kruhy na protihráčovu hůl.

První třetina nenudila, pasivnější Tygři mohli jít do vedení. Vampola vyslal do samostatného úniku Barteka, Hostikka při zákroku podklouzl a skácel se k zemi, ovšem kotouč za záda nepustil. Slovenský forvard si mohl svůj nájezd za pár vteřin zopakovat, ale zastavil ho ofsajd a poté se dostal do strkanice s Palmrothem. Nakonec šly oba týmy do kabin za bezbrankového stavu, jelikož pozorný Schwarz zastavil i střelu před brankou volného Mähönena.

Hokejisté Turku mohli svoji útočnou aktivitu zúročit hned na začátku prostřední části, avšak Paré trefil tyč. Na spodní části kruhu jej našel čiperný Sexton a Severočechy tentokrát zachránila branková konstrukce. V šestadvacáté minutě už ale hosté slavili, Veli-Matti Vittasmäki přehodil Schwarze z těsné blízkosti.

Liberec na svoji příležitost vyčkával, do šancí se domácí příliš nedostávali. Až v čase 33:51 udeřili, když Vampolovu přihrávku přesměroval do sítě Jiří Hunkes. Obránce ťukl do puku po spoluhráčově přesném pasu, ležícímu Hostikkovi se převalil kotouč přes rameno a skončil v síti.

Bílí Tygři pilovali svůj projev s přibývajícími minutami a zkraje třetí dvacetiminutovky podruhé skórovali. Přesně ve chvíli, kdy se z trestné lavice vracel hostující Morrisonn, dotlačil černou pryž za dezorientovaného gólmana Petr Vampola.

Zanedlouho spálili hosté příležitost na vyrovnání, na skvěle chytajícího Schwarze si nepřišel Mähönen z individuálního průniku. Na další šanci už Turku čekalo marně. Petr Vampola naopak pět vteřin před koncem utkání trefil prázdnou branku a svým druhým gólem v utkání pečetil liberecké vítězství.