Bílí Tygři zdolali i Mladou Boleslav

Date of publication Author Jan Švanda

V dalším přípravném zápase si v Tipsport areně domácí Bílí Tygři poradili s prvoligovou Mladou Boleslaví. Po vyrovnané první třetině rozhodli Liberečtí zápas ve svůj prospěch ve druhém dějství, když se postupně trefili novic v libereckém dresu Jakub Čutta, Lukáš Zíb a skóre uzavřel obránce <b>Jiří Moravec.</b> Po uzdravení nastoupil v libereckém dresu útočník Petr Šachl. V mladoboleslavské brance se představil Filip Šindelář, kterého Severočeši testovali v úterním zápase proti Litvínovu.

přát., čtvrtek 24. srpna 2006
4:1
(1:1, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Pletka (Čermák), 22. Čutta (Šachl), 24. Zíb (Klimenta), 38. Moravec (Zíb) - 14. Nouza (Sýkora). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 8:13, navíc Derner 10 minut za nesportovní chování a Jiruš 5 + do konce utkání za bodnutí koncem hole. Využití: 1:1. Diváci: cca 800.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Čutta, Holub, Zíb, Derner, Kočí - Vaic, Podkonický, Tomajko - Čermák, Šachl, Pletka - Klimenta, S. Procházka, Pabiška - Vampola, Víšek.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Drábek, Výborný, Jindra, Všetečka, Bauer, Majeský, Štrach, Kolda - Rozsíval, Kadeřábek, Jeslínek - Kadlec, Sýkora, Nouza - Beck, L. Krupka, Kocák - Gombár, Koláček, M. Krupka.

1. třetina

Jako první otestoval mladoboleslavského brankáře Václav Pletka, ten jeho střelu vyrazil. Na druhé straně vystrašil Hniličku backhendem Beck, liberecký gólman vyrazil betonem. V 5. minutě se Čermák prodral do útočného pásma, akci ovšem překazil hvizd čárového rozhodčího. V 8. minutě prosvištěla dělovka Jiruše kolem mladoboleslavské klece. V polovině zápase přišlo první vyloučení. Krupka si šel odpykat dvouminutový trest za podražení. V 11. minutě Moravec pálil od modré, Tomajko se už k dorážce nedostal. Ve 13. minutě se už Liberečtí radovali. Václav Pletka přihrával před branku a tečovaný puk skončil za zády Filipa Šindeláře. Z vedení se však domácí neradovali dlouho. Na trestnou lavici usednul Derner a hosté přesilovou hru po deseti vteřinách zužitkovali. Sýkora vyhrál buly, zpracoval puk a předhodil ho k tyčce, kde číhal Tomáš Nouza, který ze vzduchu vyrovnal. Remízový stav ale nemusel trvat dlouho, vzápětí byl totiž vyloučen obránce Bauer a od jistého gólu uchránil Mladoboleslavské Filip Šindelář, před kterým se zjevil zcela sám Valdemar Jiruš. V 17. minutě byl vyloučen Lukáš Zíb. Po vyhraném buly se k puku dostal obránce Bauer, jeho projektil od modré čáry zblokoval do rohu kluziště Jan Víšek. Hosté i nadále v přesilovce kousali. Tvrdou střelu Jindry i následnou dorážku Gombára Hnilička kryl. Domácího brankáře nepřekonal ani dobře mířenou střelou mezi betony Tomáš Sýkora a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

2. třetina

Na začátku druhého dějství se dostával do brejku exliberecký Patrik Rozsíval. Domácí obránci ho však na poslední chvíli stačili odzbrojit. Následně měl Hnilička štěstí, Jindrovu ránu příliš dobře neviděl, ta ale naštěstí minula jeho klec. Na začátku 22. minuty přihrál na modrou uzdravený Petr Šachl nové posile domácích Jakubu Čuttovi, který prostřelil Šindeláře a poslal domácí znovu do vedení. O dvě minuty poději to bylo už o dvě branky. Klimenta našel mezi kruhy Lukáše Zíba, který propálil Šindeláře potřetí. Hosté se snažili vrátit do zápasu. Tutovku Kamila Koláčka bravurně zneškodnil Milan Hnilička. Mladoboleslavský útočník si najel před branku, kam dostal lahůdkovou přihrávku, liberecký gólman ho však vychytal. Zaváhání Zíba v obranném pásmu pak nepotrestal Kadeřábek, Hnilička byl opět na místě. Tlak boleslavských hokejistů pokračoval, reprezentační brankář vyrazil bombu Všetečky ramenem. Gólem neskončila ani šikovná teč Kocáka. Na druhé straně mohl čtvrtou pojistku přidat Víšek, jeho střela však minula Šindelářovu klec. Ve 33. minutě se hostům naskytla možnost dlouhé početní výhody, když Valdemar Jiruš vyfasoval trest za bodnutí koncem hole na 5 + do konce utkání. Mladá Boleslav ale sehrála přesilovou hru prachbídně. Do dobrých příležitostí proniknul v závěru 37. minuty Tomáš Sýkora, Hnilička ale obě lapil. O minutu později se měnilo skóre ve prospěch domácích. Po přihrávce Zíba se trefil Jiří Moravec. Po druhé třetině tedy byli pochopitelně mnohem spokojenější domácí hokejisté.

3. třetina

Bílí Tygři mohli zvýšit svoje vedení ve 42. minutě, když se dvakrát výrazně ukázal Jan Víšek. Nejprve jeho tvrdou střelu vyrazil Šindelář, poté libereckého forvarda fauloval před brankářem Martin Výborný, Víšek přesto stačil backhendem zakončit, Šindeláře ale nepřekonal. V přesilovce našel Podkonický výtečnou přihrávkou Tomajka, ten pálil z první pouze do Šindeláře. Síť za hostujícím gólmanem nerozvlnil v přesilovce pět na tři ani Moravec. Stejný hráč pak nepřekonal Filipa Šindeláře ani ve 48. minutě, když mu před branku adresoval gólovou přihrávku Lubomír Vaic. Mladoboleslavský gólman skvěle zachránil. O poslední změnu skóre se mohl postarat hostující Gombár, který se uvolnil a zpoza obránce vystřelil. Hnilička si však s tímto pokusem stejně jako s následnou dorážkou tentýž hráče dokázal poradit.